השבוע חיכתה לי הפתעה מיוחדת בתיבת הדואר האלקטרוני: הסינגל החדש של צמד האחיות עדן ושי לי – "האחיות ג'משיד", אשר מראשית דרכן משכו תשומת לבי בשל הסגנון החם, האישי והמלודי שלהן, המציג פיסה טובה מארץ ישראל היפה, גם בצלילים, גם במילים וגם בהווי שהן מייצגות.

הסינגל החדש – "ארמון מחול" ( מילים ולחן: שי לי ג'משיד) מציג פולק קלאסי הרמוני להפליא, אישי מאד, סנטימנטלי מאד ואופטימי שבכדי באמת להבין אותו יש להאזין לו ארבע פעמים: פעם אחת אך ורק לקולן ולרומן הווקאלי שהן מנהלות עם המאזין ובינן לבין עצמן. הפעם השניה היא לעיבוד העשיר השלב רוק רך ועדין עם מוסיקה קלאסית תיאטרלית ופולק אתני מתון. הפעם השלישית היא לטקסט והלחן המשלימים זה את זה ככפפה ליד והפעם הרביעית היא להאזין לכל המכלול יחד ולהישבות בשבחן של השתיים, המוכיחות כי איכות היא שמן האמצעי.

האחיות ג'משיד חורשות את הארץ לאורכה ורוחבה קרוב ל-5 שנים עם שיריהן המקוריים, ולאחר שהשתתפו במיטב הפסטיבלים הנחשבים בארץ ( אינדינגב, יערות מנשה, אינדיסיטי) והכניסו שיר לפלייליסט גלגל"צ, נכנסו לאולפן לעבוד על אלבום הבכורה שלהן העתיד לצאת בחודשים הקרובים וייקרא על שמן "האחיות ג'משיד".

מה שנוגע לי ללב באחיות זה הסגנון הייחודי שלהן הנבדל מהמיינסטרים שאנו שומעים בהצפת יתר בימים אלה ברדיו, זו הפשטות והעדינות לצד הפלפל והתבלון המדויק בין מילים ללחן, השילוב שווה הערך ביניהן והיכולת להעביר את הכנות הרגשית של טוב ורע היישר אל לבו של המאזין.

השקת אלבום: פסטיבל Made In ג'רוזלם 8.6, יום רביעי , 21:00, בית אבי חי.

 

תגובות

להשאיר תגובה