השבוע יצא לאוויר אלבומם המשותף הראשון של רמי קלינשטיין וקרן פלס, שניים מהיוצרים הבולטים והכשרוניים שידעה ארצנו.

בבואי להאזין לאלבום, המונה עשרה שירים, התעלמתי (וזה היה קשה) מהרפרטואר והרזומה העשיר של השניים בעלי הזכויות הרבות בפסקול שלנו, והתמקדתי נטו בשירים שנוצרו ונכתבו על ידם בעבודה משותפת.

השניים התמקדו באלבום במלודיות אל-זמניות כשלרשותם פסנתר, גיטרות, תופים ושני קולות סנטימנטלים וטקסטים אמוציונאליים רומנטיים המזכירים את הדואטים הגדולים של הסבנטיז ואייטיז ( דוגמת מרווין גיי ותמי טרל, חוליו איגלסיאס ודולי פרטון ) מתובלנים  במטעמים ממוחם הכשרוני.

האלבום, המשרה אווירה שלווה ורגועה, נשמע שונה מכל החיבורים אליהם נתוודענו בשנה האחרונה ( דוגמת גרוניך ורובס, פרץ ואדם, קובי פרץ וזהבה בן)  ומצליח לעורר השראה והתמוגגות מהכימיה ה”מטורפת” השוררת בין השניים.

זכור לי שבאחד מראיונותיה הראשונים, פלס סיפרה כי בראשית דרכה כיוצרת, היא קנתה ספר משיריו של קלינשטיין שנתן לה את ההשראה ליצור את להיטיה הראשונים, ועכשיו, בסגירת המעגל הזו, בטוחני שיהיו מוסיקאים צעירים שישתמשו בדיסק זה כאמת מידה וכאורים ותומים מוסיקלי עבורם לחיפוש דרכם המוסיקלית.

בין השירים שמאוד משכו אזניי משמיעה ראשונה ואף צמררו אותי, ניתן למנות את “לחיות”, “מושלמת”, “היום הראשון”, “ככה היא אוהבת”, “תודה לך עולם”,  “עוד ניפגש”. אלבום חובה לכל חובב מוסיקה ישראלית באשר הוא.

מופע השקה קרוב: 10.2 היכל התרבות תל אביב.

שלמה ארצי משחרר סינגל חדש מאלבום חדש שבדרך – “ואולי” שכתב והלחין מתוך אלבום חדש, הקורץ לגדולי המוחות המוסיקליים ( רחל, נעמי שמר, אדל) בניחוחו המיוחד של ארצי.

19 הערות

להשאיר תגובה