בחודשים האחרונים נחשפתי להגר לוי, יוצרת וזמרת תל אביבית, שבקרוב מאוד משיקה את אלבום הבכורה שלה. מודה, התאהבתי בקולה משמיעה ראשונה. להגר יש את הגרוב, יש את הקצב הפנימיה והתשוקה להיות "חיה" ווקאלית. האנרגיות ובליל ההשפעות המוסיקליות שלה רקמו את אלבום הבכורה שלה ( מתוכו שמעתי ואהבתי את hectic ו-highway) , סול רוק Well Done בסטייל שרק היא יודעת להביא.בתאריך ה- 12/10/2015 במועדון "האיזור" ( הרכב 13, תל אביב) תשיק הגר את אלבום הבכורה וזו הזדמנות מצויינת לשוחח עימה ולהכיר אותה קצת יותר לעומק.

הגר לוי, מי את?

"היי, אני הגר לוי ואני זמרת מתל אביב. אני מנגנת על פסנתר מגיל 7 ולכן גם כותבת עליו את השירים שלי. בגיל שנה עברתי לגור בבלגיה עד גיל 15, אז חזרנו לארץ. מאז גרתי בהרצליה, ירושלים ותל אביב ברוטציה. עכשיו שוב בתל אביב, ואני די מכורה. אני כן מתגעגעת לבלגיה לפעמים, במיוחד לשפה, לאוכל, למזג האויר ול…קומיקסים."

כמה זמן עבדת על אלבום הבכורה וכיצד היית מגדירה אותו?

"על האלבום התחלתי עבודה – אפשר להגיד – עוד ברימון, שם למדתי במגמת הלחנת שירים. מתוך השירים שהלחנתי אז, רק אחד נכנס לאלבום (Winter Love) , והשאר נכתב אחרי הלימודים. חפשתי את עצמי ולא כל כך ידעתי לאן לפנות ואז בסוף 2012 פגשתי שוב בחבר יקר מן העבר שחזר מניו יורק – יונתן יעקובי, מפיק וטכנאי סאונד מהמעולים בארצינו. הוא הקליט את השיר הראשון שאי פעם כתבתי בעודי חיילת, והיה מאד כיף ומרגש לחדש את הקשר ולסגור את המעגל הזה, ולעבוד איתו על אלבום הבכורה. התחלנו לאסוף חומרים ולהפגש עם נגנים וברגע שהצוות התגבש לקח לנו חודש וקצת ליצור את האלבום – ב8 חזרות – ונכנסנו ישר להקליט. ככה זה עם נגנים כמו אברי בורוכוב, שחר חזיזה ויונתן אלבלק מלאי הקסם. לאחר מכן יצאנו לפגרה ולחיפוש אישי – אני עם עצמי הייתי צריכה זמן לעכל את המציאות החדשה, שבה מתגשמים כל מיני דברים טובים שחלמתי עליהם שנים. יונתן בינתיים מיקסם את ההפקה עוד ועוד, דייק עוד ועוד את הסאונד שהוא חיפש לתת לשירים, כך שנכנסנו לאולפן בכל מיני שלבים כדי להאזין שוב ולראות אם הגענו. עד שהגענו, לפני קצת יותר מחצי שנה. ומאז אנחנו בסגירה של התהליך על מנת להביא אותו לקהל. את התוצאה אני אוהבת להגדיר כRock ‘n Soul – מפגש של שירים שכל הזמן נעים בין הסגנונות האלו. "

עם מי עבדת על האלבום וכיצד הלך תהליך בחירת השירים?

"בנוסף לצוות הנהדר שציינתי, ניגן באלבום חבר יקר מאד שלי, עומרי סקופ שגם מנגן גיטרה בהופעות. שיתפנו פעולה יחד בשיר מיוחד, ספונטני לחלוטין, שזכה לאהבת יוטיוב וקהל מפתיעה בשנתיים האחרונות –You must have a woman. אני חושבת שזה השיר הכי חשוף שנכנס לאלבום הזה. הקלטנו בסוף התהליך גרסת אלבום חדשה אליה הצטרף גם רוני עיברין מהפרקשניסטים הטובים בארץ. בעצם, רק ארבעה שירים נבחרו להיכנס לתקליט (תכננו EP קצר) אך שלושה נוספים נכתבו תוך כדי החזרות. זה היה מטלטל באופן הכי חיובי של המילה. השיר השמיני שבאלבום שלא אני כתבתי הוא שיר משנות ה-70, פנינת סול די אבודה שהתאהבתי בה, Reasons של הזמרת המדהימה עם הסופרן המפורסם ב Loving you, מיני ריפרטון. כשהתחלנו לעבוד על אלבום ידעתי שהשיר הזה חייב להיות בפנים והנגנים נתנו לאוירה שהרגשתי בטקסט את הצורה הכי מדויקת ומקורית ויצא יופי. אנחנו אוהבים את הילד הזה מאד. "

מה צפוי לנו במופע ההשקה?

"במופע הבכורה שמתקיים במועדון האיזור ב12/10 תראו את ההרכב המלא שלי המונה את אברי בורוכוב על בס, עומרי סקופ על גיטרה, רן גיל על קלידים, דניאל בלוך על תופים ואותי על פסנתר ושירה. בימים אלו אנחנו בתהליך סגירה מול אורחת מיוחדת ומקווה לשתף את החדשות הטובות בקרוב. ננגן את כל שירי האלבום, קאבר מיוחד שאנחנו מכינים, ושירים חדשים שכבר זוכים לאהבת הקהל זמן מה, לשמחתי הגדולה."

הגר לוי היא..

free-spirit" שצריכה כמו כולנו גם קרקע וביטחון, ושלא מפסיקה לאהוב מוסיקה, כל פעם מכיוון אחד וחדש."

 

 

טליה גרנות – "יום סליחה"

מילים ולחן: טליה גרנות

השבוע הגיע אליי הסינגל הנהדר והמרגש הזה של טליה גרנות מתוך אלבום הבכורה עליו עובדת. בלוז עם השפעות קלאסיות המשקף את ימי הסליחות האופפים עמנו בימים אלה – ביצוע מלטף, מרגש ואיכותי.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=TnpVNU5EWTNNalE9K0k=&br_id=

אורית עטר – "עץ הרימון"

מילים: יעקב אורלנד, לחן: ידידיה אדמון

לשיר "עץ הרימון" יש לי סנטימנטים רבים, שכן אני זוכר עצמי כילד מאזין בשקיקה לפטיפון לקול זמרתה של חנה אהרוני שרה ביצועה משנות ה-50. אורית עטר לקחה את השיר, שזכה לאינספור גרסאות כיסוי, והצליחה להביא את האוריינטליות והאתניות בביצוע מעניין, שונה ולא צפוי, מיוחד ומרגש. תענוג לאוזניים.

https://www.youtube.com/watch?v=IufPK1KR9gs

 

38 הערות

להשאיר תגובה