שלוש בראש

ההופעות החמות של יולי

במסגרת סיבוב הופעות בינלאומי עם אלבום חדש, ארבע שנים לאחר ביקורם האחרון בארץ, להקת הפופ הבריטית, סוויד, מגיעה לארץ.

הלהקה האנרגטית, אשר נוסדה בסוף שנות ה-80 על ידי הסולן ברט אנדרסון, בת זוגו הגיטריסטית, ג’סטין פרישמן והבסיסט מאט אוסמן, פרצה לתודעה בתחילת הניינטיז, בזכות אלבום בכורה נשכני במיוחד, שזיכה אותה בפרס מרקיורי ללהקה הטובה.

התכנים והלחנים הבועטים שלה, שנחשבים למייסדים הראשונים של תרבות הבריט פופ העולמית, זכו להצלחה עולמית חסרת תקדים ומצאו את דרכם אל פנתיאון המוזיקה העולמי.

עד לפירוקם בתחילת העשור הקודם, הספיקו חברי הלהקה להוציא חמישה אלבומים, שזכו לתהילה פנומנאלית. כך שגם במשך התקופה בה לא הופיעו כלל, להיטיהם העל זמניים: Night, Beautiful Ones, The Wild One, So Young , Metal Mickey, She’s In Fashion ,Everything Will Flow ,Stay Together, המשיכו לחשמל את הקהל בביטים הנרקוטיים שלהם.

לפני חמש שנים, התאחדה הלהקה ללא נגן הגיטרה המקורי שלה, ברנרד באטלר, לצורך מופע צדקה. המופע הבודד הפך עד מהרה לסדרת הופעות, והחל מאותה עת החלה הלהקה להופיע באופן סדיר. מאז, הספיקו להוציא שני אלבומים נוספים שאף זיכו אותם בפברואר האחרון ב- Godlike Genius היוקרתי במסגרת טקס הפרסים של מגזין NME הבריטי.

כשלושה שבועות לפני שיגיעו “להתאבד” על במת היכל מנורה, יחרכו חברי ההרכב את במת פסטיבל Glastonbury.

30.7.15 יום חמישי

היכל מנורה מבטחים

פתיחת דלתות 20:00

מחירי הכרטיסים: החל מ- 199 ₪

ג’ילברטו ג’יל וקייטנו ולוסו

במופע משותף לראשונה בישראל

ג’ילברטו ג’יל וקייטנו ולוסו, צמד המורכב משני השמות הוותיקים והמוערכים בעולם, מציינים השנה יובל לחברות אמיצה ועשייה ענפה. ג’יל הוא זמר ומלחין ברזילאי, שנושא מאחוריו קריירה מפוארת שכוללת שלושים אלבומים, שבעה פרסי גראמי וכהונה בתור שר התרבות של ברזיל (כמעט כמו מירי רגב אצלנו), ואילו קיינטו מחזיק ברזומה שלו: 34 אלבומים, 11 פרסי גרמי ותואר איש השנה של האקדמיה הלטינית.

נתיביהם של ענקי הגיטרות הצטלבו לראשונה בשנות השישים בסאלבדור באהיה בברזיל, שם יצרו יחדיו את התנועה הטרופיקליסטית.

היוצרים, שהיו מאז ומתמיד בעלי מודעות ועשייה ציבורית גבוהה, שחררו במשך השנים פולקלור מסועף של שירי מחאה בעלי תכנים ומסרים נוקבים. הם אף נעצרו יחד ונכלאו למספר חודשים בעוון פעילות נוגדת שלטון. עם תום תקופת המאסר הוגלו השניים ללונדון.

השניים התרכזו בעשורים האחרונים בקריירות סולו עצמאיות ולא הסכימו לחלוק במה במשך יותר מעשרים שנה, דבר שהדיר שינה מעיניהם של מפיקים רבים בעולם, אשר ניסו במשך שנים לשכנע אותם להתלכד שוב.

כעת הם יוצאים לסיבוב הופעות עולמי, שייפתח בתחילת יולי 2015 ובמסגרתו בחרו להגיע גם אלינו.

28.7.15 יום שלישי

היכל מנורה מבטחים

פתיחת דלתות 20:00

מחירי הכרטיסים: החל מ 299 ₪

איגלס אוף דאת’ מטאל

Wannabe in T.L.V

הרבה לפני ששפמים היו באופנה, ג’סי היוז הסתובב במדבר עם אחד לא מוכר בשם ג’וש הומי.

אי שם בשעמום המדבריות של פאלם ספרינגס, במקום לספר צ’יזבטים על אינדיאנים, התווכחו השניים על אודות מה היה קורה לו היו מזווגים את האיגלס עם דת’ מטאל. כך נולד שם של להקה – .Eagles Of Death Metal

שם הלהקה יוצאת הדופן הזו מעיד בעיקר על חוש ההומור המפותח של חבריה, שכן כל קשר בין הסגנון המוזיקלי שלהם לבין מוזיקת מטאל הוא מקרי בהחלט. על כך יעידו גם כמה מחבריהם הטובים ביותר ביניהם: ג’ק בלאק, דייב גרוהל ומארק לאנגן, אשר מציגים נוכחות מכובדת באלבומי הלהקה, שמעידים לא רק על הטעם המוזיקלי יוצא הדופן של ההרכב, אלא גם על נטייתם להסתובב במקומות הנכונים.

שלושת האלבומים, פורקי העול ומטופחי השפמים המופרכים, שנולדו מהזיווג הלא קדוש של השניים, כוללים להיטים כמו:  I Want You So Hard , I Only Want You,Speaking In Tongues  Wanna Be In LA.

שנייה לפני צאת אלבומם הרביעי, באותה מסורת מוזיקלית מרדנית, חצופה, אגרסיבית, שאינה לוקחת את עצמה ברצינות מדי, הנשרים יוצאים לדרך בסיבוב פסטיבלים אירופאי, שיכלול בין היתר את: רוק וורכטר, נובה רוק, פינק פופ, רוק אם רינג… ואת בארבי תל אביב.

לנו נותר רק לקוות שלא ייגרם נזק רציני מדי.

12.7.15 יום ראשון

בארבי תל אביב

פתיחת דלתות 20:30

מחירי הכרטיסים: החל מ 183₪

תגובות

להשאיר תגובה