זיו ברטפלד (29) שעוסק בחינוך מיוחד החליט בעקבות המהומות בערים המעורבות ליזום צעדה בה אנשים ילכו ברגל בין מוקדי ההתלקחות. אל זיו הצטרפו חבורה של צעירים מכל הארץ שהחלו לצעדו השבוע מעכו, דרך פורדייס,  חיפה, יפו ובדרך אל ישובי עוטף עזה “השטח בוער וכואב וזהו הדרך שלנו”

מאז פרוץ המהומות בערים המעורבות נולדו ונולדים כל העת יוזמות למען דו קיום והחזרת השפיות. אחד מהם הוא צעדת השלום שיצאה לדרך מעכו בתחילת השבוע כשהיא אוספת בדרך עוד ועוד תומכים. הרעיון עלה במוחו של זיו ברטפלד (29) צעיר שעוסק בחינוך מיוחד ומתגורר כעת בנחלאות בירושלים. “יש איזה מצג שוא של חזרה לשגרה אבל מה שנוצר פה בשבועות האחרונים הוא קרע מאוד כואב שישנו בין העמים שחיים פה. אולי ברחוב יש סימנים של חזרה לשגרה אבל הלבבות עדיין לא החלימו. אנחנו יזמנו את צעדת השלום כדי לתת פוש קטן כדי לאחות ולהבריא את הפצעים. אני קורא לכל אלו שרוצים להנכיח רצון לחיים משותפים, לחיים בטוחים מוזמנים לצעוד איתנו”

ברטפלד הולך בימים אלו ברחבי ישראל בתקופה רגישה “אני שומע קריאות תמיכה לצד קריאות נגדיות כך שאני לא מבין מדוע מישהו מימין או משמאל ייצא נגד הרצון חוצה המגזרים בשלום”.

ברטפלד יודע שזו עת קשה והוא כבר ניתקל בשיבושים בתוכנית “בפורדיס התבטלה לנו ברגע האחרון פגישה עם ראש העיר והתושבים. לא יודע עם זה בגלל קצר בתקשורת או קולות שהביעו התנגדות. אני יודע שיש גם קולות אלימים בחברה הערבית שדוחפים למקומות אחרים ולכן זהו מאבק של כולנו”. 

תגובות

להשאיר תגובה