חני פרנקל החליטה לכתוב ספר העצמה לנשים. קמילה לוזינסקי מלאך העבירה את ילדיה לחינוך ביתי והחליטה להתמקד בייעוץ עסקי לאמנים דרך הזום. אלו הן רק שתי דוגמאות לנשים שהחליטו לצמוח מתוך משבר הקורונה ובעזרת קהילת נשות עסקים מת”א 

משבר הקורונה יצר את אחד מהמשברים הכלכליים הגדולים ביותר שהיו בישראל. עשרות אלפי מובטלים, עסקים שקרסו אבל גם לא מעט אנשים שמכורח המציאות החליטו לעשות שינוי ולראות את חצי הכוס המלאה שהמשבר יצר, “בתקופת משבר קשה לנו לצאת לבד ולעשות הדרך לבד” מסבירה חני פרנקל, שהחליטה לאחר 15 שנות עבודה כמנהלת קשרי לקוחות בשופרסל לשנות כיוון ולהפוך למאמנת נשים להגשמה בקריירה. כשכולנו חישבנו את מאה המטרים של הסגר הראשוני כשמשבר הקורונה פרץ לחיינו החליטה פרנקל שזה בדיוק הזמן לכתוב ספר העצמה לנשים, “תהליך השינוי שלי החל לפני שנתיים כאשר פגשתי אישה מאוד עוצמתית. מלאת בטחון שעושה מה שנראה לה כנכון עבורה מבלי שהפחדים ינהלו אותה. האישה הזו הייתה בתוכי והיא לא התביישה לבקש עזרה מהקרובים אליה. אני מאמינה שהקורונה גם הגיעה כדי לתת לנו את האפשרות לעשות שינויים וכך התחלתי לכתוב ספר שפונה לנשים ומסביר להן איך להתחבר אל מקורות העוצמה שלהן כך אני מקווה שכל אישה שתקרא את הספר תצליח יותר דרך סדרה של תרגילים שאני מביאה מתחום האימון האישי”.

המשבר הרפואי החמור ובעקבותיו השבר הכלכלי לא פסח גם על קמילה לוזינסקי מלאך מת”א, יועצת פילוסופית לאמנים שהחליטה לערוך כמה שינויים דרמטיים בחייה, “תקופת הקורונה” היא מציינת, “היא הזדמנות 

בורי ללמוד ולצמוח. בתקופה הזו הצלחתי להרחיב את הפעילות העסקית שלי מייעוץ כלכלי – פילוסופי לנשים לייעוץ כלכלי – פילוסופי לאמנים פלסטיים. ולא רק זאת גם שיניתי את קונספט הפגישות והתאמתי אותם לימי הקורונה. כך הפגישות שיו בדרך כלל אחד על אחד עבור לפלטפורמה דיגיטלית באמצעות הזום או בטלפון. זה מדהים לראות איך הנורמות השתנו פלאים בעקבות מה שקרה – כך מה שפעם היה נחשב כדבר לא מקובל להפגש בטלפון היום זה כבר הפך לכמעט נורמה”. ילדיה על לוזינסקי מלאך למדו בבית הספר הדמוקרטי אך בעקבות הלימוד מרחוק שנכפה על התלמידים והמורים החליטה לוזניסקי מלאך ללכת עם זה עד הסוף והעבירה את ילדיה לחינוך ביתי, “אז אתה יכול להוסיף לטייטלים שלי גם ‘מורה בחצי משרה”. 

אחד התחומים שאולי נפגעו יותר מכל בגלל הקורונה זה תחום התרבות והאומנות אך ללוזינסקי מלאך יש עצה בשבילכם ברגע שתחזו מההפגנה הקרובה לביתכם, “אני מציעה לאמנים לראות בתקופה זו הזדמנות פז כדי להתכנס בתוך עצמם ולבנות תשתיות. זה בדיוק מה שאני עושה בייעוץ הממוקד שלי – כך לצד העיסוק באני מאמין הקונספטואלי – פילוסופי של האמן אנו עוסקים בניהול החלק העסקי של האומן כמו יצירת ‘קול קורא’ ובניית תוכנית עסקית”. 

אנו נחטא לאמת אם לא נציין את מעוף – השלוחה בשטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים שעובד תחת משרד הכלכלה, “אנחנו מקדמים מגוון קהילות בכל הארץ” מספרת יפעת חשאי, מנהלת תחום קהילות במעוף, “אחת הקהילות עסקיות”א שנמצאת בתל אביב. שם כמו בעוד מקומות אנחנו מלווים את נשות העסקים במפגשי ייעוץ, מתן רעיונות ומימון כספי בערבות מדינה. בתקופת הקורונה הקהילה איפשרה מקום לשיח הדדי ותמיכה הן מצד הנשים שהיוו משען אחת לשנייה והן מצד מעוף שהביא כלים מקצועיים כדי שישמשו מצפן עסקי בתקופה גועשת זו של אי וודאות”. 

אתר קרן מעוף לעסקים שנפגעו בקורונה 

https://www.sba.org.il/hb/AidPrograms/Pages/pr2.aspx

 

תגובות

להשאיר תגובה