ברק גרוסברג (29) הוא בדיוק מי שלא הייתם מצפים שיחזור בתשובה. הוא גדל בצפון ת”א ולמד בתיכון לאמנויות (תחת ניהולו של רם כהן האולטרא שמאלני) . אביו הוא שאול גרוסברג מנהל מועדון הרוק הישראלי ומי שקידם אומנים כמו ברי סחרוף ויהודית רביץ. בגיל 12 התאהב בג’ימי הנדריקס ומאז הוא לא עוזב את הגיטרה החשמלית שלו. בדרך היה שותף ללהקת רוק כבד (‘החשודים’)  שכוללת רוק כאסיחיסטי וחיים פרועים “אבל הנפש האלוקית חיפשה את מה שהנפש הבהמית לא יכלה לתת לה” הוא אמר אתמול בהופעה מיוחדת לכבוד י”ט כסלו חג החסידות של חב”ד . 

בגיל 21 הוא נפגש עם המוזיקאי הידוע אבי פיאמנטה בהתוועדות חב”דניקית “שידע יותר ממני על ג’ימי הנדריקס” ומכאן החל מסע של חזרה בתשובה: את השיער הארוך והגולש שינה לפאות קצרות וזקן ארוך. התחתן והביא שני ילדים. את הטקסטים האנטי ממסדיים החליף בפיוטים חסידיים אבל וזה הדבר החשוב : הגיטרה היא אותה גיטרה ואת הרוח הרוקיסטית הוא מביא לשירים כך שזה די מדהים לראות אותו עושה גרסאות דיסטורשיין למילים של האדמו”ר הזקן בעודו מניף את הגיטרה לכל עבר.

בימים הקרובים יוציא גרוסברג שבדיוק השבוע מלאו לו 30 סינגל חדש “זוהי תפילה והודיה לקב”ה” הוא משחרר רמזים “הסינגל נעשה בשיתוף אבי פיאנמנטה בעקבות כתבה בעיתון ‘למשפחה’ אחד העיתונים החרדים הנפוצים”. השנה חווה גרוברג פריצה בכל הקשור לקריירה מוזיקלית שלו. זה נולד לדבריו בעקבות ערב מיוחד שנעשה בארגון הפצת היהדות ‘הידברות’ שאירחו אנשים שונים שעשו שינוי בחייהם. משם הגיעו הכתבות במעריב בערוץ הראשון ובשלל מגזינים ועיתונים של המגזר הדתי והחרדי. בחגיגות י”ט כסלו ראיתי אותו מופיע מול הקהל שתחילה התקשה לעכל את השילוב של שירים חסידיים בגרסה של גיטרות רוק אבל מהר מאוד הקהל נכנס לוויב “השיר שאני יוציא בקרוב יהיה בלדה קצת יותר מרוככת” הוא מסביר לאלו שעדין מתקשים לעכל את הרוק הכבד. 

תגובות

להשאיר תגובה