אחרי שינויים דרמטיים ברגע האחרון בעיבוד השיר, מעטה סודיות על נראות הבמה והתלבושת ותקריות מקדימות כמו קריעת דרכונו בגבול רוסיה וחיכוכים עם הנציג ההולנדי לתחרות – יעלה הערב (22:00 שעון ישראל) חובי סטאר, נציגנו לארוויזיון 2016, להופיע עם השיר MADE OF STARS על בימת הארוויזיון בשטוקהולם שבדיה
התחרות נערכת השנה בבירת שבדיה, אחרי שבשנה שעברה ניצח בתחרות מונס זלמרלב עם השיר Heroes. השבדים שמורגלים בזכיות בארוויזיון מארחים את התחרות למופת והחגיגה בעיר מורגשת עם מאות אלפי מעריצים שגודשים את העיר. לפי החזרות המקדימות מתוכנן מופע מושקע ומרהיב כמיטב המסורת והשנה גם עם אמן בינלאומי שלא משתתף בתחרות – ג’סטין טימברלייק יופיע בלייב בגמר הגדול שישודר למיליוני צופים ברחבי העולם במוצ”ש הקרוב.
 השיר MADE OF STARS נכתב והולחן על ידי דורון מדלי שאחראי גם לביצת הזהב של ארוויזיון 2015, השיר גולדן בוי שביצע נדב גדג’ והגיע למקום ה-9 המכובד.
תחילת דרכו של חובי סטאר בתחרות לא הייתה מנצנצת כמילות השיר. התגובות הצוננות של הציבור הישראלי וקהל המעריצים העולמי לבלדה של מדלי לא ניבאו טובות והסיכוי לעבור את חצי הגמר נראה אפסיים. אבל בארוויזיון כמו בארוויזיון הכל פתוח ויכול להשתנות.
ישראל תופיע רביעית בחצי הגמר השני ותילחם להיכנס לעשרת המקומות הראשונים, שיצטרפו לעשר העולות מחצי הגמר הראשון בדרך לגמר הגדול שיערך במוצ”ש הקרוב.
סקרים עדכניים מהבוקר מנבאים לחובי וישראל דילוג מעל משוכת חצי הגמר ומקום בעשרת הגדולים בגמר עצמו – הישג מרשים לכל הדעות.
אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, את המקום הראשון בתחרות השנה צפוי לקטוף סרגיי לזרב, המייצג את רוסיה עם השיר You are the only one.
לזרב, שגם הופיע בישראל עם השיר בחודש שעבר, נמצא במקום הראשון בכל התחזיות והסקרים עם שיר פופי מעולה, הופעה בימתית חזקה הכוללת וידאו ארט מרהיב ומראה חיצוני שלא ישאיר את המצביעים הלה”טבים אדישים.
החשש הגדול שעולה מאחורי הקלעים הוא זכייתה הצפויה של רוסיה בתחרות השנה הידועה ביחסיה המורכבים, בלשון המעטה, עם הקהילה הלהט”בית המזוהה כל כך עם התחרות. האם הצופים יצביעו לשיר הטוב ביותר בתחרות או שמניעים פוליטיים וחשש מהאירוח הרוסי יתנו את המקום הראשון דווקא לצרפת המועמדת השנייה לזכייה, עם נציגה הישראלי עמיר חדד? את זה רק הזמן יגיד.
נאחל לחובי סטאר ולנו בהצלחה ענקית ויום עצמאות שמח מלא בכוכבים!
 חצי הגמר השני של ארוויזיון 2016 (בו ישראל משתתפת) ישודר הערב, יום חמישי 12.5, בשעה 22:00 בערוץ הראשון
חצי הגמר הראשון ישודר ביום שבת בשעה 15:00 בערוץ הראשון (לא שודר בלייב בגלל ערב יום הזיכרון)
הגמר הגדול ישודר במוצ”ש 14.5 בשעה 22:00 בערוץ הראשון.

סייע בהכנת הכתבה וצילם: רם סלע

54 הערות

להשאיר תגובה