השבוע ב"תשואה ראשונה" אני בוחר להציג לכם הרכב רוק נהדר (וישראלי) בשם Had Brakes שהוציא לאחרונה שיר בכורה בשם All I Can Say (מילים: אוהד בר, לחן: אוהד בר ויאיר אברמוביץ').

מייסד וסולן ההרכב, אוהד בר, מתלמידי בית הספר רימון, שיתף לאורך השנים פעולה עם אמנים מובילים כעמיר בניון וברי סחרוף, וההרכב החדש נולד מתוך צורך להוליד רוק ישראלי-בינלאומי חדש ומרענן לסצינה ממוחו ה"קדחתני" של בר.

בהאזנה ראשונה לשיר שמתי לב לבליל ההשפעות על בר ועל שותפו ליצירת השיר – אור אברמוביץ', החל מהפופ הבריטי של הניינטיז ושנות ה-2000, דרך הFאנק והג'אז של שנות ה-70 ועד רוק "אמצע הדרך" העכשווי של ימינו, כל אלה בשילוב ההשפעות הישראליות רקחו טקסט, לחן ועיבוד איכותי הרחוק מלהישמע ישראלי, רחוק מלהישמע "עממי" ורחוק מלהיות צפוי, אלא מדובר ביצירה מפתיעה, מורכבת (אינטליגנטית אם תרצו) ואיכותית המציגה הרכב נהדר שמגביר את סף הסקרנות לבאות. בקליפ המושקע המלווה את השיר מככב השחקן והדוגמן מייקל לואיס.

חברי ההרכב: אוהד בר (שירה וקולות) ,אור אברמוביץ' (גיטרה והפקה), יהוא ירון (בס), שחר חזיזה (תופים), שלומי אלון (סקסופון), ספי זיסלינג (חצוצרה), יאיר סלוצקי (טרומבון), ישי פיצ'יוני (פסנתר).

 

 

75 הערות

להשאיר תגובה