בלב סמטאות יפו העתיקה שוכן תיאטרון הסמטה שהוא בית ליצירה ישראלית מקורית,ייחודית ומרתקת. בסוף השבוע יערכו בתיאטרון הצגות:

"מקרה סוציאלי"

קומדיה בלשית – אור ומיכל מגיעות ללשכת הרווחה במועצה האזורית אפרסמון ליום עבודתן הראשון ונאמר להן שהן עדיין לא התקבלו. בכדי לזכות במשרה הן צריכות להתחרות ביניהן. במהלך התחרות הן מנסות לפצח מה קורה באמת בלשכה ומגלות סוד גדול. מחזה העוסק בשש נשים שונות, עובדות סוציאליות שמנסות כל אחת לשרוד בדרך שלה. מחזה אשר מביא לשולחן נושאים כמו: משכורת של נשים בשוק העבודה, התקדמות נשים לעמדות מפתח, מי טו, חברות בין נשים, העצמה ושחיתות מערכתית בישראל.

יום חמישי 25.8 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

"גבר בסלון שלי"

דליה קידר, אישה קרייריסטית בת חמישים ושש יוצאת לפנסיה מוקדמת ומוצאת את עצמה מול האינטרנט ומול חשקיה ומאווייה שמתפרצים פתאום. בעודה גולשת ברשת, היא מכירה בחור צעיר שמציע לה להיכנס להרפתקה מינית סוערת. דליה, שאינה מכירה את העולם הווירטואלי, חושבת שמדובר ברומן – ואכן נסחפת, קצת יותר מדי, ללילה בלתי נשכח שיוצא לגמרי משליטה. קומדיה שחורה נשכנית ובועטת.

יום חמישי 25.8 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

"הצד האחר"

במדינה הנתונה במלחמה במשך שנים רבות איש ואישה מחכים. הם מעבירים את ימיהם בבקתה בקרבת הגבול בין שתי המדינות הנלחמות זו בזו. הם עוסקים בזיהוי המתים ובהבאתם לקבורה. כאשר השלום סוף סוף מגיע, מגיע אל הבקתה שומר גבול והבלאגן מתחיל. טרגדיה עם רגעים קומיים המעלה שאלות בנוגע למלחמה, גבולות, זהות ואהבה.

בפעם הראשונה בעברית. מאת: אריאל דורפמן. תרגום ובימוי: אוהד ווינקלר. משתתפים:

אילנה קיוויתי, מיגל אורבך, גל שמעון בן עמרה. קול הכרוז: אוריה הירש. מוסיקה מקורית: עידן אלמלם. עידן אלמלם – עוד וכינור, שהם גבאי – קלרינט, וניי מידד כהן – קונטרבס.

יום שישי 26.8.22 בשעה 15:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

"נראה אותך"

בחור ובחורה נפגשים לדייט ראשון בפאב. זה היה יכול להיות דייט מושלם, אלמלא מייל קצר שמבשר לבחורה שהיא התקבלה לתואר שני ונכסף באנגליה. הבחור המאוכזב מאחל לה הצלחה ועומד ללכת ולסיים את הדייט שרק התחיל, אך היא מזמינה אותו לדרינק כפיצוי על בזבוז זמנו. מהר מאוד מתפתחת ביניהם כימיה נדירה שמכה בהם בלי רחמים, כזו שחלמו עליה כל חייהם.

היא אינה מסוגלת להתעלם מהאפשרות שמצאה את אהבת חייה, תוהה אם תמיד תרגיש כלפי הבחור את מה שהיא מרגישה עכשיו, ויחד הם צופים בעתיד שלהם כזוג זקנים. בסופו של דבר, רק אהבתם של הזקנים תוכל להביא לכך שהבחורה תישאר בארץ.

יום שישי 26.8.22 בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה, מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

"הרווק"

חביב סמר, משורר אורבני גבוה, נאה, חד, שנון וכריזמטי פורש את משנתו הסדורה והפיוטית איך להיות גבר בעיר הגדולה ולהישאר בחיים.  היופי, הנשים, חיי הלילה והרגש נמזגים למסכת משעשעת ונוגה האופפת כמדומה לא רק גברים, אלא גם נשים רבות, החיים על רקע נופיה של תל אביב עילית ותחתית. המחזה המצחיק, החידתי והנוגע ללב נכתב ע"י אריאל הכהן ("תמות אהובי") ומבוסס על סיפור חייו האמיתי ועל שיריו  של שחקן התאטרון  אביב זמר המגלם את דמותו של חביב או שההפך?

יום שבת 27.8.22 בשעה 20:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

רווי שמש במופע להקה – השקת אלבום ״ שירים שלא היו״

רווי שמש היא סינגר – סונגרייטרית ירושלמית, חצי איטלקייה חצי עיראקית, שיוצרת מוזיקה אימפרו אלקטרו. מוזיקה שנעה מתחושת שקט חשופה ועד לביטים אפלים ומקפיצים, שסוחפת את המאזינים לתוך מסע רגשי דרך עולמות הסאונד הייחודיים של כל שיר ושיר.

המופע יחגוג את השקתו של ה– EP השני של רווי שמש, בהפקתו של אבי אלבז- "שירים שלא היו", בו כל שיר נולד מתוך אלתור עם מוזיקאי אחר. מופע חגיגי ומרגש עם עיבודים חדשים ולהקה: באס, תופים אלקטרונים ורווי שמש שתנגן לייב על מחשב ומקלדת שליטה, דרכם היא יוצרת עולם סאונד עשיר ומלא שכבות.

המופע הוא אסופת שירים שעוסקים ביחסים על היבטיהם השוני – עם האנשים שמקיפים אותך, עם הקהל, עם העולם הפנימי, עם המרחב הפיזי.תהיות קיומיות על הגשמה, חיפוש עצמי והמלחמה להעריך ולחיות כל רגע, בידיעה המשחררת ש"כל אחד מת מתישהו, גם הרגע הזה כבר מת."

יום שבת 27.8.22 בשעה 21:00 תיאטרון הסמטה סמטת מזל דגים 8 (סמטת הגלריות) יפו העתיקה.

לינק להזמנת כרטיסים  

תגובות

להשאיר תגובה