זה יותר מארבעה עשורים שאיתן מסורי, מוסיקאי, יוצר, מלחין, פסנתרן וזמר, מלווה נאמנות את סצינת המוסיקה הישראלית ואחראי לכמה מהלהיטים הגדולים של סוף שנות ה-70 ושנות ה-80 דוגמת “אלוהים נתן לך במתנה”, “בחפלה”, “כל ההתחלות קשות”, “חפיף”, “שלום לך ליידי שלי” ועוד שהפכו אותו לסטאר ענק באותן שנים.

על אף שהוא פעיל שנים רבות בתחום ונושק לגיל 66, מסורי לא עונה לטייטל “זמר עבר”, “אמן עבר”, שכן הוא מעולם לא הפסיק ליצור, לבלות ימים ולילות באולפן, להקליט שירים חדשים ולחרוש את הארץ לאורכה ורוחבה בהופעות, כשקהל, צעיר בגילו וצעיר ברוחו, לא מפסיק להתמוגג מהאנרגיות של מסורי על הבמה.

בימים אלה יצא לתחנות הרדיו סינגל חדש של מסורי, הפעם כמבצע בלבד – “שיר אהבה בשבילך” אותו כתב והלחין ניסן פרידמן ועיבד והפיק מוסיקלית יאיר סתווי. השיר הוא מתוך אלבום חדש שבדרך : “איתן מסורי שר ניסן פרידמן”, הכולל יצירתם המשותפת של השניים היוצרים יחד זה יותר משלושה עשורים.

ניסן פרידמן – משורר, מלחין, מפיק מוסיקלי ועיתונאי, המשמש דובר עמותת “הלב”, חיבר כ-300 פזמונים בהם כמה מוכרים כ”נערה מספרד” (אבנר גדסי), “למדי אותי” (שלומי שבת ופיני חדד), “כל שנה מתחילה בסימן שאלה” (להקת שיר), “אל אל ישראל” (חופני כהן), “תיכף אשוב” (יהורם גאון), “הזמר” (ירדנה ארזי), “הילדה בת שבע” (שימי תבורי) ועוד רבים וטובים ולמסורי יצר את הלהיט “כל ההתחלות קשות”, משירי הרגאיי הראשונים בישראל.

החיבור בין השניים הוא לא מובן מאליו אך נשמע מאד טבעי, כמו קוראים זה את זה ללא מילים, יודעים זה חסרונו ויתרונו של זה, ומצליחים להתאים מילים ומנגינה הקושרות נפשם זו לזו. “שיר אהבה בשבילך” הוא בלדה מרגשת ורומנטית מאד שקולו הקטיפתי של מסורי הולם אותה מאד, והעיבוד של סתווי, המזכיר את שירי ארץ ישראל היפה ההיא, מוסיף נופך מעניין וסנטימנטלי לשיר.

 

 דיקלה שחררה השבוע את “אל תלך” (מילים: דיקלה, לחן: דיקלה ויפתח שחף), סינגל שני מאלבום חדש המערבב בין מוסיקת מערבוני הספגטי של סרג’יו לאונה לפופ הים תיכוני של אריס סאן וסאונד המוטאון של בארי גורדי וכל זאת עם חותמתה האישית ושירה המיוחדת והחודרת אל נבכי הנשמה של דיקלה, שהולידה את אחד השירים המעניינים הקיץ. לא צריך רעש וצלצולים כדי ליצור להיט, צריך רק מקוריות, תעוזה ועבודה קשה. שאפו.

https://www.youtube.com/watch?v=RqYAMv6YdTo

 חנן וייל, יוצר וזמר, שחרר לאחרונה את סינגל הבכורה שלו (הנושא גם שם אלבומו) – “נשל גאוותי”, אותו כתב והלחין ונשמע כשיר פופ קליט עם אלמנטים קלאסיים הדן בזוגיות ועושה מחווה נאותה להשפעות המוסיקליות על וייל המתבטאות בשיר, החל מהביטלס ועד אריק אינשטיין וארקדי דוכין. שיר מתוק, קליט המציג יוצר מוכשר ונעים לאוזן.

https://www.youtube.com/watch?v=r2wL5jbLzSQ

 אבנר שטראוס הוא יוצר וזמר בלוז עברי לא מעט שנים, כששיריו מציגות משורר פואטי לצד יוצר מלא נשמה וכנות נטולת מסחריות ובעיקר מבצע מוכשר מאד המצליח להביא לידי ביטוי את הריאליזם האינדיבידואלי שלו כפי שהוא רואה עצמו, כך גם בשירו החדש “רעם”  אותו כתב והלחין לקראת אלבום חדש – “לחברים בלבד”. שווה מאד האזנה!

https://www.youtube.com/watch?v=HONwmC7cdWI

 

תגובות

להשאיר תגובה