כשמורן מגל סימסה לי על הבשורה הנהדרת על צאת שיר חדש שלה יחד עם קובי פרחי, סולן להקת “אורפנד לנד” שעושה מטאל  וחיל ברחבי העולם, לא יכלתי להישאר אדיש. קובי ניחן בקול חד פעמי ונכנס מזמן לפנתיאון המטאל בישראל כאחד הקולות המובילים בז’אנר ומורן היא יוצרת ומבצעת שאני מאוד מעריך, גם באינטרפטבציה שהיא נותנת לשירים שהיא מבצעת, גם בהשקעה ובהתמדה ללכת בקו המוסיקלי שגיבשה לעצמה ולא לסטות ימין או שמאל, וגם בנסיונות המוסיקליים שהיא עורכת כמחווה לאמני הרוק הגדולים של דורינו.

השניים הוציאו היום את הדואט היפהפה בגרסת כיסוי מיוחדת ושונה שלהם ל- From Broken Vessels של אורפנד לנד וזו הזדמנות מצויינת לשוחח עימם על כך.

מורן וקובי – איך נוצר החיבור ביניכם ?

מורן: “החיבור נוצר בהקלטת האלבום All Is One שאליו הגעתי דרך יוסי סאסי . כשיוסי הציע לי להקליט פסנתר עם אורפנדלנד קפצתי משמחה. זו להקה ששמעתי מאז התיכון . זה היה בכנות חלום שהתגשם. כשפגשתי את קובי ושאר החברים הייתה כימיה מיידית . הם נתנו לי חופש והרגשה ממש טובה בהקלטות .משם הפכנו לחברים.”

קובי: “החיבור נוצר ב 2013 בהקלטות לאלבום האחרון של אורפנד לנד All Is One, שם מורן ניגנה מספר תפקידי פסנתר ומאז הפכנו לחברים טובים.”

מה כל אחד הביא עימו לשיר?

קובי: ” אני הבאתי בעיקר את עצמי כי זה כבר היה שיר קיים של אורפנד לנד, מה שיפה פה הוא שמורן הביאה את מלוא כובד והיופי של הנפש שלה לתוך השיר ויצרה לו פרשנות לא פחות מגאונית לדעתי. השיר מספר על האדם הממוצע שהופך לשבר כלי בחיי היום יום הקשים שלנו, על כך שבני האדם דורסים אחד את השני כל היום, כל הזמן, תמיד, משחר ההיסטוריה.”

מורן: ” השיר from broken vessels הוא שיר של אורפנד לנד ואני חיפשתי חומרים לאלבום החדש שלי shades of metal private collection –  זה אלבום בו לקחתי שירי מטאל אהובים עליי ונתתי להם פרשנות משלי רק עם פסנתר ושירה מעין “הצד הנשי של המטאל ” עם ווייב אפל . בשיר הזה היה משהו כל כך נוגה מרגש ושבור שהבנתי שאני חייבת לתת לו פרשנות משלי יחד עם קובי – לעבוד עם קובי היה תענוג וכבוד גדול . הרגשתי שהוא נותן לי להוביל וסומך עליי שאתרום לשיר משהו אמיתי ממני.”

מורן, היית בסיבוב הופעות בהונגריה, ספרי לי על  חוויות שנשאת אתך משם.

מורן:”חזרתי לאחרונה מהקלטות וטור קצר בהונגריה . ההקלטות היו עבור אירגון מצעד החיים העולמי שפועל עבור הנצחת השואה . שיתפתי פעלה עם צחי הלוי הנפלא שהיה תענוג לעבוד איתו . משם המשכתי לשתי הופעות של המוסיקה שלי – זו כבר סצנה שהיא בית חם עבורי בהונגריה וכל פעם הקהל גודל וזו הרגשה נפלאה”

מה אתם מייחלים זה לזו ?

קובי: “אני מאחל למורן את ההצלחה שהיא ראויה לה, היא מיוחדת במינה. כאילו היא נזרקה לכאן מאיזה עולם אגדות.”

מורן: “אני מאחלת לקובי המשך הצלחה אדירה כפי שמגיע לו – הוא איש נדיר חכם ומיוחד ולמרות התהילה והבמות המטורפות להן הוא זוכה הוא איש צנוע שנותן מעצמו ועסוק ביצירת אומנות. בעיני הוא ואורפנד לנד מייצגים מהות של אומנות אמיתית ולשם תמיד שאפתי”

ביקורות מוסיקה:

ניסים עורקבי – “משקפי שמש”

מילים: שלומית ליפשיץ, לחן: אודי שמחון

ניסים עורקבי בסינגל חדש ושונה בייחודו, פופ אתני מתובלן טוב, קליט ונכנס היישר אל הלב, לא בשל המילים הסטנדרטיות אלא בשל הצלילים והניחוחות הבוקעים ממנו.

http://www.linktone.co.il/linkton.php?lt_id=TmpjM056RTNPREE9K0k=&br_id=

Ace – אסי אשד –  I Wanna Die

מילים ולחן: אסי אשד

סינגל חדש ל-ACE , אסי אשד, שלא כל כך עלה על הציפיות מכינויו ומשם השיר המסקרנים. ביצוע בינוני, שיר מפרך קצת ומה שמציל קצת את המצב זה העיבוד וההפקה המוסיקלית.

https://www.youtube.com/watch?v=LtpfUC6Rv4A

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה