אל טל מדיוני נחשפנו לראשונה עת השתתפה ב”דה ווייס”. מאז החוויה הטלויזיונית הקצרה, נכנסה לאולפן ההקלטות והחלה לעבוד נמרצות על אלבום הבכורה שלה מתוכו יצא השבוע סינגל הבכורה – “מעליות” אותו כתבה והלחינה באוטובוס והופק מוסיקלית על ידי נתנאל שבין ואור דידי.

טל, השאלה הראשונה שבוערת בי לשאול היא האם השיר נכתב במעלית?

אתחיל בכך שאודה שהשיר לא נכתב במעלית.אלא בתחנת אוטובוס,ריקה מאדם, רק אני ופנקס קטן שהאינטואיציה שלי גרמה לי לקנותו שעה קודם.

 מה הסיפור מאחוריו?

“אחרי לילה בודד קר ובודד, עמוס במחשבה הגורלית, ללא שינה (כמו בשיר) ההגעה למסקנה שלא משנה מה יקרה – השירים שלי חייבים לצאת מהחדר ו שצפוף להם מדי ,לא משנה מה.הרי עדיף כשלון מפואר מחלומות במגירה לא?או לפחות עדיף לנצל את זה שכמה כסאות הסתובבו ולהראות לעולם מה יש לי לתת באמת ביום שאחרי.אז בהמשך לכך, “מעליות” הוא מטאפורה להגעה להגשמת החלום הזה. אבנה איזו מעלית לאיזה בניין שאצטרך”.

 כיצד ההשתתפות ב”דה ווייס” השפיעה על חייך?

“דה וויס. ב-4 מילים : וי שהייתי חייבת לקבל. בתור ילדה חלמתי על המעמד – על האודישן הנכסף הזה. הסיבוב לא עלה בדמיוני , יותר הרגע הזה .. שאקבל הכרה להיותי חיית במה ויוצרת. יש וי חיצוני שמוביל לאיזה וי פנימי כזה – שיגיד לי – את יכולה .יש בך מעבר אז בוא נסכם את זה כהגשמת חלום רטוב כי גם אביב הסתובב. (85 אחוז מהסיבה להתרגשות מהאודישן הזה)”..

 מהן ההשפעות המוסיקליות עלייך?

אתה לא תאמין איזה גיוון:.מייקל ג’קסון ,אדמה רוח ואש,טרייסי צ’פמן ועד לאלביס. יש המון ביטלס ואלאניס ובמוזיקה הישראלית מריקי גל -לדוקטור קספר ,אביב גפן (בטח לא חשבת אחרת) והכי הכי חזקה בניינטיז! למרות שיש המון אר אנד בי. בקיצור בלגן איכותי”.

 עם איזה אמן היית רוצה לבצע דואט?

.”נלך על המיקרו – אביב גפן .היוצר שאני הכי מעריכה בארצנו הקטנטונת -ולא ,לא אכפת לי מזה שהוא לא בחר בי בדו -קרב. תסמונת החברה שמאוהבת באקס לא תירגע אצלי.ועכשיו ברצינות, השירים הכי יפים,האמת,הפרפורמנס. אני עוד אתפוס אותו .אני בטוחה.ושמסתכלים על האימפסיבל והמאקרו – הייתי הכי שמחה להעיר את מייקל ג’קסון משנתו.יש לנו כ”כ הרבה להשלים”.

מתי אלבום?

“אז ככה: כמות השירים המוכנים כבר מתחילה להציק, אז אחרי טבילת האש של “מעליות”, אני מיד מתחילה לעבוד על “הדסטארט” משלי כדי להגשים את הדבר הזה שכ”כ צמא להשמעה. אני מזמינה את כל מי שחפץ בהצלחתי ואוהב את מה שאני עושה -להירתם להגשמת הדבר הזה. מבטיחה שלא תצטערו.

והיכן מופיעה?

“בקרוב ליין הופעות אקוסטי חם במיוחד שיתחיל מירושלים והסביבה ולאט לאט יגדל באהבה גם החוצה .חייבים להתחיל בבית לפני שיוצאים לחו”ל (תל אביב) “

22 הערות

להשאיר תגובה