סינגלים חדשים

אחת המתנות הגדולות ביותר שהרוק הישראלי קיבל השבוע הוא הסינגל החדש של יעל בורגר, יוצרת וזמרת אלקטרו פופ רוק מיוחד ועוצמתי, שהרעידה את אמות הסיפין שלי עם שירה החדש – Lost Without You אותו כתבה, הלחינה והפיקה מוסיקלית.

יעל צברה שם ורזומה עשיר של הופעות באירועים בינלאומיים נחשבים ( פסטיבלים כ-SXSW או EDC וטומורולנד )  והספיקה להוציא אלבום בכורה איכותי, מפתיע ומצוין, ועם זאת, כשאני מאזין לה אני שם לרגע את כל אלה בצד ונותן לקולה להוביל אותי: הקול העוצמתי, השליטה הווקאלית המדוקדקת והנשמה הבוקעת מתוך הלב הכשרוני שלה, המצליח גם להפוך את שברון הלב העצוב ביותר למתוק והוגן, מוכיחות כי מדובר פה ביוצרת שהולכת לעשות זאת ובגדול (לא שהיא לא עשתה עדיין, אבל מתכוון באמת בגדול) והשיר החדש "אבודה בלעדיך" רק ממחיש זאת. לשמוע ולהתענג. השיר הוא מתוך EP חדש בהפקתה המוסיקלית של בורגר עצמה.

 

עוד שיר שריגש אותי השבוע הוא "ביום שהתחתנת" המעולה של מאור תיתון שכתבה והלחינה עבורו היוצרת והזמרת הכשרונית לירון בן שמעון. העובדה שתיתון שר שיר שיצרה עבורו קולגה הוא לא דבר של מה בכך, שכן תיתון שיצר שירים למיטב האמנים, יכל בקלות ליצור לעצמו שיר המתאים ליכולותיו הווקאליות, ועם זאת, לירון תפרה למידותיו שיר הולם, מדויק ועשוי היטב הנותן ליכולותיו הווקאליות כמבצע ופרפורמר מלוא הביטוי ( 100 אחוז נשמה).  שיר יפהפה.

 

פרויקט ה"חריגים" של היוצרhttps://www.youtube.com/watch?v=sK8wboi5VVI והזמר ירום כהן עשה השבוע מחווה לקלאסיקת הרוק של להקת The Who  הנקראת Love Reign Over Me בתרגום עברי שלו ( "רק אהבה")  בביצוע רוקי, מחוספס ונעים לאוזן ששומר על אותנטיות המקור והצליח לתת אינטרפרטציה ישראלית ורומנטית לשיר בגרסה המעוררת התפעלות.

 

להקת הרוק "פוטומט" לקחה את תרבות הבליינים התל אביבים ששוכחים את היום שלפני, רק את המונית שנחרטה בזכרון, והפכה אותו לשיר צ'ילאאוט אלקטרו רוק פופי מתוק ועשוי היטב – "מונית שירות עד אלייך", אהבה בעיר הגדולה.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה