הכירו את אושרי אלמוריש, יוצר וזמר פופ בן 28, המנהל רומן לוהט עם המוסיקה מגיל אפס בערך. הוא נולד במושב מאור השרון וגדל במשפחה חד הורית. בגיל 10 החל להשתתף ולהופיע בלהקות מקומיות ובגיל 16 הצטרף ללהקת “הגיים בויז” שזכתה להצלחה נאה.

את שירותו הצבאי עשה בלהקת חיל המודיעין ובמקביל ניגש לאודישנים של “כוכב נולד”, תחרות בה הגיע לעשיריה הפותחת. בהמשך, זכה בכוכב נולד של דרום אפריקה, הפך בן טיפוחיו של וויקליף ז’אן והוחתם על ידי הראפר הנודע איקון, תחת חסותו הוציא בימים אלה את סינגל הבכורה – Crazy But Free אותו כתב והלחין אושרי מתוך אלבום בכורה בינלאומי עתידי.

אושרי, זוכר את השיר הראשון ששמעת בחייך?

“אני לא זוכר בדיוק את השיר הראשון, אבל זכור לי שמהראשונים היה שיר שאמא שלי הייתה שומעת הרבה”- The Fugees – Killing Me Softly.

היית ב”גיים בויז” ובדרך כלל אחרי שלהקה מתפרקת, כל אחד מהחברים נתקל בקשיים למצוא את מיקומו בתעשייה, מה הוביל אותך ללכת בדרכך?

“. דווקא הקשיים הם אלו שהובילו אותי לדרך שלי, כשיצאתי מהלהקה וקטלגו אותי כ’יוצא להקת בנים’, הרצון שלי היה בעיקר להיות עצמאי, לעבוד בזכות עצמי ולספר את הסיפור שלי- לעשות ולומר את מה שאני רוצה בדרך שלי, בעיקר היה להוכיח לעצמי שאני מסוגל ויכול לבד”.

כיצד נולד השיר החדש?

“. את השיר Crazy but freeהלחנתי בעצמי על גיטרה בדיוק בזמן שעברתי לניו יורק. לא הכרתי שם הרבה כותבים ואחד הכותבים באנגלית שכן הכרתי היה חבר שגר בדרום אפריקה ופשוט כתבנו אותו יחד דרך הסקייפ, ישבנו על זה כמה שעות טובות ובסוף הצלחנו לכתוב את השיר.
ברמת הרעיון זה נולד בעקבות זה שלאורך הדרך הרבה אנשים לא האמינו בי שאצליח, אם זה בחורות שיצאתי איתן שאמרו לי שיש לי חלומות גדולים מדי ואני צריך לרדת לקרקע, או המשפחה שאמרה שאני לא בדרך הנכונה ולמה לא ללכת ללמוד בדרך הרגילה.
תמיד ניסו לשים אותי במשבצת מסוימת ואני לא מאמין במשבצות האלה, וזו בעצם הפואנטה של השיר אולי אני משוגע ועושה דברים בדרך שלי אבל אני לפחות חופשי ומרגיש טוב עם עצמי.”

כמי שמעורה בזה ממקור ראשון, מה לדעתך מצב הפופ בישראל ביחס לחו”ל?

“. בזכות המזרחית, הפופ בישראל מתחיל לקבל לאט לאט יותר במה אבל עדיין אני חושב שהוא לא מספיק מוערך בארץ. לא כל אנשי המפתח בתעשייה מבינים את זה שחוץ מכשרון , זמר היום מגיע בחבילה שלמה- מי אתה ומה אתה נותן. אני שמח אם היו נותנים לזה יותר במה בישראל, משהו שכן קורה כרגע אבל כדאי לקחת יותר ברצינות את כוכבי הפופ ולא לנדות אותם אלא לחבק אותם ולעזור להם לגדול, להתפתח ולהפוך להיות יותר טובים”.

על איזו מוזיקה גדלת?

“. גדלתי על שלושה סוגי מוזיקה, אחד מהם מוזיקה ישראלית מזרחית- שרית חדד, חיים משה, איילן גולן זה מה שנהגו לשמוע בבית. בנוסף, גדלתי גם על כל להקות ההיפ פופ והMTV- בריטני ספירס, בקסטרייז בויז והספייס גירלז וקצת מעוד סוג לכיוון הרוק- The Cranberries, The Corrs.”

עם איזה אמן בארץ ובחו”ל היית רוצה לשתף פעולה?

“בארץ אני מאוד אוהב את מירי מסיקה ואת הקול שלה ובחו”ל, הייתי שמח לעשות שיתוף פעולה עם סיה או דרייק”.

מה החלום הגדול שלך?

“החלום הגדול שלי הוא להצליח להגיע לכמה שיותר אנשים, לא משנה איפה, איזה מין ואיזה גיל, פשוט להיות חלק מהחיים של כמה שיותר אנשים בעולם”.

תגובות

להשאיר תגובה