משהו קטן וטוב

בשבוע שעבר התקיים 'הפנינג עשיית טוב' ברחבת הספורטק. שם התנסו הילדים בבניית עפיפונים, הדגמה של כבאית בפעולה, הרתמת דם בניידת מד"א, הכרה של השיטור הקהילתי (אפילו נרשמתי להתנדבות) והצגת תיאטרון.

 

ההפנינג הזה הוא הוקרה של העיר לארגוני המתנדבים, ההצלה והחירום שכולנו יודעים עד כמה הם משמעותיים. גל פנחוסוביץ (16) לוקחת חלק במערך ההתנדבות של בני נוער במד"א ואפשר רק להבין מהניצוץ בעיניה עד כמה ההתנדבות חשובה לה : "זה גם הצלת חיים ובצידה סיפוק אדיר וממלא בשמחה חיים". ציינה.

ניר שלהב, אחראי מתנדבים בבקעת אונו במד"א ויו"ר ארגוני המתנדבים בקרית אונו. שלהב יודע עד כמה הטריטוריה הזו היא נווה מדבר חף מפוליטיקה ומכשיר לצמצום פערים: "יש לנו 40 ארגוני מתנדבים בעיר" הוא מפתיע "מה שהופך אותנו לאחת הערים 'המתנדבות' ביותר". שלהב מבהיר נקודה חשובה: "המתנדבים הם זרוע אסטרטגית. הם יודעים להכנס לכל אותם מקומות בהם יש פערים או אין בנמצא ארגון או גוף שנותן מענה".  ההתנדבות וזה כבר הוכח בלא מעט מחקרים מהווה פקטור חשוב ב – wellbeing, האישי ובמדד האושר הכללי : "אני קוראת למי שיכול בזמנו החופשי ולפי מידת יכולתו לתרום כמה שעות בחודש לטובת הכלל" מציינת רחל רביב, מנהלת המחלקה העירונית להתנדבות ומי שיזמה יחד עם חנה ישעיהו, מנהלת מחלקת צעירים ונוער את ההפנינג של חסד וכוונות טובות (במקום 'יום מעשים טובים' שנדחה)

רחל רביב ולצידה ניר שלהב
ירון יעקובי – מחזיק תיק הרווחה בעיריית ק אונו – תורם דם
מתנדב השנה – תומר פשקו

 

דמות מעוררת השראה נוספת שפגשתי שם הוא תומר פשקו, משכונת פסגת אונו בעיר שבתפקידו היום יומי עובד כמהנדס אך מקדיש בממוצע בחודש למעלה ממאה שעות בהתנדבות כאשר הוא אחראי על בני הנוער המתנדבים ויש לא מעט כאלה מתברר

 

 

תגובות

להשאיר תגובה