לא מעט שנים שמומי לוי פעיל בסצינת המוסיקה ונחשב לאחד החלוצים הבלתי מעורערים של מוסיקת הסול, ההיפ הופ והרית’ם אנד בלוז הישראלי (עוד בטרם הישראלים ידעו מה זה), זאת לצד קריירה מצליחה כמפיק מוסיקלי שעבד עם מיטב האמנים בארץ (מהשורה הראשונה) ותכניות רדיו פורצות דרך ששידר.

לאחר לא מעט שנים בהן התמקד בעיקר להיות “מאחורי הקלעים”, חוזר מומי אל הפרונט עם שיר חדש ונהדר בשם Get This Feeling (יחד עם טדרוס) ונשמע בשיא הוד תפארתו, כשהשיר הוא חלק משני פרויקטים עליהם עובד לוי: אלבום בעברית ופרויקט באנגלית.

מומי, מה שלומך בימים אלה?

“מצוין, טוב מתמיד”.

כאחד מחלוצי מוסיקת הנשמה השחורה בישראל, מה הדבר הבולט שהשתנה בסצינה מאז התחלת את דרכך המוסיקלית ביחס להיום?

“ההכרה בז’אנר, זה היה החלום שלי – לבסס אותו בארץ, כי אז זה היה נטע זר. היום זה אחרת לגמרי וטוב שכך”.

כיצד נולד הקשר עם טדרוס?

“טדרוס הצטרף לצוות בייס, צוות שהקמתי לתוכנית הרדיו שלי. אהבתי את פועלו ככותב וכמומחה גדול לרגאיי ודאנסהול, הכרתי אותו כמובן שנים כאמן אבל מאז העבודה המשותפת בבייס הקשר התרחב גם לאפיקים מוזקליים משמחים”.

ספר על השיר החדש Get This Feeling

“הפזמון של השיר נכתב בשנות ה90 עם חברי הטוב משה יוסף (מו-סף) ונשאר במגירה עד שניתקלתי בסקיצה שהוקלטה מאז וישבתי לשכתב הכל. זה שיר שתמיד רציתי שיצא אז מוטב מאוחר …”.

מה הטיפ העיקרי שהיית נותן ליוצרים בראשית דרכם המקצועית?
“לעבוד קשה , כישרון זה לא מספיק , לקחת הדברים ברצינות ובנחישות , אין מתכון פלא”.

יש חלום שטרם הגשמת?

“אני מת על טבע וחולם לעשות טיול במקום אקזוטי כמו למשל איי גלפגוס”.

עם מי היית רוצה לבצע דואט וטרם עשית זאת?
“בעולם – עם  סטיבי  וונדר כמובן. בארץ, הזמרת שאני הכי אוהב היא שירי מימון הנהדרת, לה כתבתי ואיתה עבדתי. שנים רצינו לשיר יחד ולא יצא. לשמחתי עבדתי איתה על המופע החדש והמרגש שלה ואני אף לוקח בו חלק – וכך סופסוף גם מבצע איתה דואט”.

היכן ניתן לראותך מופיע?
“לקראת יציאת עוד חומרים חדשים אני מתכוון לצאת שוב במופע הופעות סולו, עם הרכב כמובן, אבל עד אז אפשר לראות אותי עם שירי מימון”.

22 הערות

להשאיר תגובה