באמצע הקיץ הלוהט מתעוררים לחיים הדמויות המצויירות של דיסני מעל גבי משטח הקרח שהוקם ביד אליהו כדי להפיח קסם בסיפורים עליהם גדלו דורות . לבוא בגלל הילדים זה התירוץ המושלם

כל מי שגדל על הדמויות הקלאסיות של דיסני ולא רק ישאב בקלות אל הקסם שנוצר על משטח הקרח של האולם הגדול ביד אליהו. שם מתוך הוילון הענקי מגיחים בזה אחר זה מיקי מאוס גופי ומיני הדמויות שמזוהות כל כך עם מפעל הפנטזיה האדיר הזה שגידל דורות של ילדים במשך מאה שנים. הדמויות המשעשעות עם הלבוש הגזור למידותיהם של המחליקים המקצועיים מנסים לעשות סרט ומכאן מתפתחת לה עלילת המופע שנמשכת כשעתיים שלמות שאינם מורגשות מרוב תפאורות, פירוטכניקה מיוחדת ושלל דמויות צבעוניות שנדמה שזה עתה יצאו מהמסך וקפצו לומר שלום לילדי ישראל כך עוברים, מתגלגלים, קופצים ומבצעים תרגילי ריקוד שלא היו מביישים את אולימפיאדת החורף דמויות מתוך הסרטים ‘אלאדין’, ‘מלך האריות’, ‘היפה והחיה’ ועד לסרטים מאוחרים יותר כמו ‘צעצוע של סיפור’ ו’לשבור את הקרח’ שבו מתרכזת מיטב העלילה של המופע.
אין דבר יותר מרענן באמצע הקיץ מאשר להיכנס לאולם מקורה, מקורר כשפתיתי קונפטי עפים עלייך מכל עבר ורקדנים מבצעים בוירטואוזיות מדהימה קטעים מהסרטים עליהם גדלת. זוהי הפקה בינלאומית של דיסני שרצה כבר כמה שנים בעולם ויותר משלושים מיליון איש צפו בה. לארץ הגיעו כמעט חמישים רקדנים בניהם גם אסיאתים, אפרו אמריקאים ועוד לאומים שונים. בהסברים למופע נאמר כי במופע בישראל משולבים חידושים טכנולוגיים כמו חיישני מעקב שמוצמדים לרקדנים שמאפשרים שימוש יעיל ומדויק בספוטים של תאורה כמו גם מתקן שיוף של סכיני ההחלקה בו משתמשים אחת לשבועיים “זו השנה השלישית שבה אנו הולכים למופע” מספרת לי מיכל ינאי מיד לאחר הצפייה “לדעתי השנה זה הכי טוב שלהם פשוט מקסים. המחליקים בצעו את התנועות באורח מושלם”. מי יותר נהנה את או הילדים ? “ברור שאני אבל נראה לי שכולנו נהנו מכך”.

תגובות

להשאיר תגובה