במרכז היום לאזרח הוותיק נערכה ביום ב’ חגיגת מימונה צבעונית אליהם נרתמו עסקים מקומיים “חגגנו עם יוצאי עדות המזרח לצד שורדי שואה” סיפרה מנהלת המקום מוריה קנדי

היום (ב’) נערכה חגיגת מימונה מרגשת במרכז היום לאזרח הוותיק ביהוד. לחגיגה נרתמו בהתנדבות עסקים מקומיים כל זאת במטרה לשמח את הדור המבוגר “זו שמחה שמאחדת את יוצאי עדות המזרח להם זה מזכיר את בית אבא ומצד שני שורדי השואה וכולם יחד שבטי ישראל” סיפרה בהתרגשות מוריה קנדי מנהלת המקום

לחגיגה נרתמו ברוחב לב עסקים מקומיים שתרמו אוהל אירוח אותנטי גם עוגיות וממתקי המימונה הצבעוניים זאת לצד עמדת הכנה של מאכל החג הידוע – המופלטה, “חג המימונה הוא חג האמונה. אחרי הניסים שנעשו לישראל בחג הפסח, הגיע זמן האמונה והאחדות” סיפר יו”ר עמותת על”ה שמפעילה את המקום יצחק רוזנברג “מודה לנציגי העירייה על שיתוף הפעולה והתמיכה לאורך השנים. אני מברך את כל הנוכחים בבריאות איתנה בגוף ובנפש והמשך עשייה פורייה”.

הרב שמעון ווינר מנהל בית חב”ד  המקומי עלה לברך את הקהל השמח וסיפר על הקשר בין המימונה לחג הפסח. 

שימי בונפיל סגן ראש העיר ומחזיק תיק התחדשות עירונית שהגיע לברך יחד עם יוסי חזן, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה. סיפר על הקשר האמיץ ארוך השנים שלו עם מרכז היום עוד מהימים בהם הסתובב בעיר ובבתי הכנסת יחד עם אביו יעקב ז”ל שהיה פעיל ציבור מקומי. 

“מכיוון שזו עיר הטרוגנית ניתן למצוא פה מגוון אנשים מכל חלק החברה” סיפרה קנדי, “אנחנו בפתחו של ‘השבוע הישראלי’ שמחבר בין יום השואה ליום הזיכרון ותקומת ישראל ולכן אין מתאים מזה לחגוג כולנו יחדיו. ובהזדמנות זו אני רוצה לפנות לקהל הוותיק בעיר ולומר לו שדלתנו פתוחה עבורו”. 

תגובות

להשאיר תגובה