השבוע חוגג קית ריצ'ארדס, אגדת רוק עולמית ויד ימינו הנאמנה של מיק ג'אגר ל"רולינג סטונס", את יום הולדתו ה-72 ( הישג מרשים עבור ריצ'ארדס, שהרי הוא בעצמו לא האמין שיגיע לגיל הזה) .
ריצ'ארדס, הממוקם במקום הרביעי ברשימת 100 הגיטריסטים הטובים בכל הזמנים, הקים לפני 53 שנה יחד עם חבר נעוריו, מיק ג'אגר, את להקת "הרולינג סטונס" ( "האבנים המתגלגלות" בפיו של דן כנר) , מהלהקות המשפיעות ביותר בהיסטוריה של הרוקנרול ככלל וב"פלישה הבריטית" בפרט.
ריצ'ארדס, שהושפע מערב רב של סגנונות מוסיקליים רבים: רוק, בלוז, רית'ם אנד בלוז, פולק, קאנטרי, רגאיי ואפילו דיסקו, יצר יחד עם ג'אגר את מרבית שירי ה"אבנים" שהפכו קלאסיקות ( ולאחר מכן פנה אף לקריירת סולו שהניבה מספר אלבומים) , מתוכן ניזכר בכמה בולטות לרגל יום הולדתו:
https://www.youtube.com/watch?v=HoxRFOr_sQ0
https://www.youtube.com/watch?v=L3c2NXJEi2w
https://www.youtube.com/watch?v=u6d8eKvegLI
https://www.youtube.com/watch?v=EM_p1Az05Jo
https://www.youtube.com/watch?v=RcZn2-bGXqQ
https://www.youtube.com/watch?v=3B0Y3LUqr1Q
https://www.youtube.com/watch?v=O3F4GmbHl5g
ttps://www.youtube.com/watch?v=TIx9YWF02uU
https://www.youtube.com/watch?v=PcYNUX0g4e8
https://www.youtube.com/watch?v=hic-dnps6MU