11 שנה חלפו מאז להקת הרוק גראנג' האלטרנטיבית "בוטן מתוק בקרקס" (הפעילה משנת 1999) נכנסה לאולפן ההקלטות והוציאה אלבום חדש משיריה, כשאלבומיה הקודמים "כל מה שנשאר" ו"יום עדין" זכו להצלחה גדולה והפכו אותה ללהקת רוק פופולארית בסצינת המוסיקה המקומית.

בימים אלה הלהקה משחררת לאוויר את אלבומה החדש והשלישי במספר הנושא את השם הלא צפוי – "3" ומהווה הצדעה לרוקנרול בשלל סגנונותיו.

חברי הלהקה: גדי אלטמן (מייסד הלהקה), מאור שטרית, יוחאי פורטל, אביב בונן ואלון מוטקין, נכנסו לאולפן והקליטו את האלבום תוך שלושה ימים בלבד שזה הספק שיא ללהקה ישראלית. גדי אלטמן, מייסד הלהקה וסולנה, מסביר לאן "נעלמה" הלהקה משך 11 שנה ואיך יוצרים אלבום בשלושה ימים.

היי גדי. השאלה הראשונה שעולה לי בראש היא: למה 11 שנה?

"למה 11 שנה? היינו מאוד מאוד צעירים ועבדנו מאוד מאוד חזק על הלהקה הזאת, וברגע שזה נהיה מסובך מדי פשוט היינו צריכים לקחת מזה פסק זמן , וכל אחד הלך להתעסק בפרוייקטים שלו. אני (גדי) נסעתי לחו"ל עם הפליינג בייבי baby flying The , וכשחזרתי כבר עברתי לעסוק בדברים אחרים,אבל בעיקר נהיינו אנשי משפחה עם ילדים".

מה עשיתם במשך השבוע בו לא הקלטתם חומר חדש?

"מה שעשינו במשך העשור שחלף זה בעיקר משפחות וילדים (צוחק) ועדיין שמרנו על קשר רציף עם הקהל בהופעות אחת לתקופה , בעיקר בבארבי בתל אביב , ומאחר ואנחנו גם חברים טובים אז היינו נפגשים הרבה עם המשפחות לארוחות משפחתיות ובילויים שונים .המשפחתיות של הלהקה תמיד נשמרה גם כשלא היינו פעילים מוזיקלית".

מה דעתכם על השינוי שחל ברוק הישראלי בזמן האחרון?

"השינוי ברוק בישראל בזמן האחרון  אני שמח שהוא חוזר לאט לאט, כמו כל אופנה מתחילים להרגיש את הרוקנרול חוזר, ואת המוסיקה האלקטרונית והמזרחית הולכות צעד אחורה.זה מאוד כיף, ואפשר להרגיש את זה גם בחו"ל עם כל האיחודים שקורים , גאנז אנד רוזס למשל , דברים כאלה מאוד משמחים אותי . ואני חושב שיש בהחלט מקום בישראל לרוק ולרוק כבד".

איך נולד 3 ?

" 3 נולד מתוך חיפושים ונבירות בהארדיסקים ישנים של הלהקה , ופשוט הקשבתי לסקיצות שהוקלטו במהלך השנים הללו ,ושמעולם לא מימשו את עצמן בחזרות ואמרתי שפשוט הגיע הזמן. עשינו מין עבודת בילוש כזאת, הקשבנו לסקיצות סיימנו לכתוב את השירים שלא היו גמורים, הרבה בזכותו של אביב בונן המתופף שלנו , אספנו את כל החומר ובחזרות פשוט התחלנו לעבוד על השירים האלה והתקליט הזה די קרה מעצמו וכל מה שנשאר זה ללכת לאולפן ולהקליט את זה".

איך מקליטים אלבום ב 3 ימים ?

" הקונספט הזה נולד מתוך הידיעה שכולם מאוד עסוקים ומתוך העובדה שיש המון אילוצים ולכולם קשה לפנות את הזמן שלהם, אז ככה שעבודה של שבוע , של שבועיים או חודש לא נראתה לנו אפשרית מבחינה לוגיסטית, כשנכנסתי לאולפן ביפו( Arts Sound Jaffa (פגשתי את לירון שפר הטכנאי, אמרתי לו שאני רוצה לעשות יומיים של הקלטות וביום השלישי למקסס, כמו אלוהים שבנה את העולם בשישה ימים וביום השביעי נח .אז אנחנו פשוט הקלטנו במשך 48 שעות וביום השלישי פשוט ישבנו על הספה והקשבנו ללירון ממקסס את האלבום .היה בזה משהו נכון ,מהרבה בחינות. גם שלאנשים בלהקה היה הרבה יותר קל להתחייב ל3 ימים של עבודה, וגם זה היה בסופ"ש , והיה שקט ורגוע , כולם היו בבתים שלהם ורק אנחנו היינו באולפן ועשינו מוסיקה, וגם זה לא מאפשר לך מקום להתמרח, כי אתה יודע שביום השלישי הדבר הזה נכנס למיקס ונגמר.היה בזה גם תהליך נורא נחמד של שחרור, go it let , ולסמוך על הדברים שייצאו כמו שצריך".

זוכרים את ההופעה הראשונה של הלהקה?

" ההופעה הייתה אי שם לפני שנים רבות במרתף של צוותא 2 , הופענו עם 12 שירים מקוריים, הרבה חברים באו ומילאו את המקום . ההופעה הבאה הייתה בלוגוס המיתולוגי, ומשם המשכנו לבארבי".

מה השתנה בכם היום ביחס לתחילת הדרך?

" מה שהשתנה זה בעיקר שמגיל כמעט 40 , נשוי 10 שנים עם 2 ילדים אתה חווה את הדברים אחרת, בזמנו הלהקה והעיסוק במוזיקה היה הדבר הכי חשוב בחיים שלי , וכיום מין הסתם המשפחה היא הכי חשובה ואתה עושה מוסיקה בשביל שתוכל לקיים את המשפחה. יש בזה הרבה משמעות ותועלת, אם בתחילת הדרך לצורך העניים זה היה יותר בשביל לעשות חיים ולזיין , היום זה כדי שהבית יעמוד באוויר, וזאת זכות גדולה. זה כיף לפרנס את הבית עם משהו שאני מאוד אוהב לעשות ".

היכן ניתן לראות אתכם בימים אלה?

"  אנחנו כרגע בעיצומו של קמפיין הדסטארט, ( קישור להדסטארט  ונשמח אם הקוראים ייכנסו ויתמכו בפרויקט: https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=19457

בנוסף , אנחנו כרגע עובדים על תאריכים ובטח תוך חודשיים נתחיל את סיבוב ההופעות הארצי שלנו לתוך החורף,רוקנרול וגשם הולכים מצוין ביחד. שווה להתעדכן ולשמור איתנו על קשר בעמוד הפייסבוק שלנו  : https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=19457

מסר למעריצים?

" קודם כל תודה לכל מי שמשקיע ותומך בהדסטארט שלנו,לכל מי שתומך ותמך בנו לאורך השנים ותמיד מפרגן במילים יפות , המסר הוא שלום ואהבה כפול 100 ,לא לאלימות ואל תתנו לטיפשים לנצח, לכו עם התבונה ועם החכמה. והכי חשוב החינוך, להשקיע בחינוך של הנוער זאת משימה חיונית לנו".

המלצה: ערן צור – "כלנית"

 

6 שנים מאז צאת אלבומו האחרון, ערן צור חוזר בסינגל חדש מאלבום חדש – "כלנית" (מילים ולחן: ערן צור) והוא נשמע מחאתי מתמיד, ביקורתי מתמיד, חד מתמיד ובועט מתמיד. ערן צור במלוא תפארתו!

 

https://www.youtube.com/watch?v=GNdaCxLIl9k

10 הערות

להשאיר תגובה