לפני 25 שנה ירון חדד היה השם החם ביותר בתעשיית המוסיקה עם הלהיט 'זודיאק' שהפך את המדינה. החלטות כושלות, חוסר מרפקים וביש מזל גדעו את הקריירה. היום הוא מבלה מרבית זמנו בבית ובוכה על הפספוס הגדול של חייו.

"אש בשמיים, שלהבת מעל, נוגה וצדק טובעים בחלל..", אם המילים הללו נשמעות לכם מוכרות, בוודאי שבאותה נשימה גם עולה בראשכם שם אחד – ירון חדד, זמר מתולתל וכריזמטי שלפני 25 שנה פיזם שיר שהפך אותו למפורסם ונעלם כמו שבא או במילים אחרות: 'זמר של להיט אחד'.

"אנשים זוכרים אותי רק בשל 'זודיאק' ולא יודעים שהייתה לי קריירה שלמה", פותח חדד בסערת רגשות את שיחתנו: "אין לי עניין בתעשיית המוסיקה כבר, זו תעשייה קטנה ואכזרית".

חדד (58), נשוי ואב לשתיים: אביה בת ה-5 ותמר בת ה-16, רקדנית מבטיחה המופיעה ברחבי העולם: "אני הגב שלה. לי לא היה גב ונשבעתי שלא אתן לה להיכוות כפי שאני נכוויתי".

הוא נולד בשנת 1959  בראשון לציון למשפחה מוסיקלית במיוחד: "מאז שאני זוכר עצמי רציתי להיות זמר. אני טוען ש'או שיש לך את זה, או שאין לך את זה'!".

את שירותו הצבאי עשה בלהקת פיקוד דרום וכבר אז סומן  על ידי המנהל המוסיקלי אלדד שרים וקיבל את עבודתו ה'אזרחית' הראשונה: המופע 'ברנשים וחלומות' (1981). השתתפותו במחזמר המצליח פתחה לו את הדלת ללהקת 'קסם', הזכורה בעיקר בשל השתתפויותיה בשלושה קדמי אירוויזיון בין השנים 1982-1985 ובשל להיטה "האגדה על בל": "הלהקה הייתה חרבון אחד גדול", טוען.

לאורך שנות ה-80  התפרנס בעיקר כשחקן-זמר והשתתף בהצגות שונות כ"אל תרדו ממני, 'סוויני טוד' ו'עלובי החיים' וכן הופיע בחו"ל.

בתחילת שנות ה-90 סומן כטאלנט אצל האחים 'בן מוש' שהחליטו להפיק לו אלבום בכורה: "הם הצמידו לי את יוני רועה שיעבוד איתי. תוך כדי העבודה על האלבום, הם החליטו לשלוח שיר לקדם אירוויזיון ויוני הביא לי את 'זודיאק' שהוא הלחין למילותיו של דודו ברק".

חדד הופיע לראשונה עם 'זודיאק' על בימת קדם האירוויזיון 1992 ולמרות הציפיות, השיר הגיע למקום השמיני והמאכזב: "הרגשתי מושפל. זו אחת הסיבות שהחלטתי לפרוש מהתחום", גורס. "אני בטוח שגנבו לי את הזכייה! זה לא היה המקום שהייתי אמור להיות בו.השיר היה אמור לזכות במקום הראשון באירוויזיון בקלות!".

ההצלחה של זודיאק הפכה את חדד לכוכב ענק: "היה מטורף! מעריצים חיכו לי מתחת לבית בשביל להצטלם איתי, קיבלתי מכתבים וכל תכניות הטלויזיה רצו אותי".למרות התהילה, באותה השנה  הוציא את אלבום הבכורה שלו – 'זודיאק' שניפץ את החלום ונכשל: "האלבום החזיר את ההשקעה ושום דבר מעבר לכך".

בשנים שלאחר מכן שיחק בהצגות ילדים ובשנת 2000 החליט לפרוש מעולם הבידור וגם כאן, הבעיות לא איחרו להופיע: "פתחתי עסק לפלאפל עם חבר. השותף עשה עסקאות לא כשרות ומצאתי עצמי שפחה של הפלאפל. רק לפני 7 שנים נפטרתי מהדבר הזה. אכלתי אותה חזק".כיום, מבלה חדד מרבית זמנו בבית בטיפול בבנותיו וממשיך לאכול את הלב מדי יום ביומו: "אני לא מראה את זה אבל זה עדיין צובט לי את הלב. לפעמים אני עם דמעות".

מה התפספס בדרך?

"נפלתי בין הכיסאות. לא היה לי אמרגן שידחוף אותי.משנת 1992 לא הקלטתי אף שיר. נעשו הרבה החלטות שגויות בנוגע אליי וזה הרס לי את הקריירה".

מה התגובות שאתה מקבל ברחוב?

"התגובות השגרתיות: 'היכן נעלמת?', 'למה אתה לא שר יותר?', 'היית פעם זמר לא?'. זה הורס אותי, כי אני עדיין זמר".

איך אתה מסביר את הכישלון של זודיאק בקדם וההצלחה ברדיו?

"אין הסבר! צריך להקים ועדת חקירה ולברר מה קרה שם. הציבור לא מטומטם והבין שהיה פה משהו מסריח ולא הוגן".

חשבת פעם לחזור להופיע?

"ניסו לפני כמה שנים להזמין אותי להשתתף ב'כוכב נולד', אבל אמרתי להם: 'אתם לא מתביישים? אתם לא חושבים שזה פתטי? אני לא זמר מתחיל ואני לא זונת רייטינג שלכם!'. אני ויתרתי על התעשייה הזו וכרגע לא נראה לי שאחזור לשיר יותר".

מתגעגע לתקופה ההיא?

"מאד מתגעגע, זו הייתה התקופה היפה ביותר בחיי. ימים שלא יחזרו יותר וחבל".

 

תגובות

להשאיר תגובה