מרכז המחקר והפיתוח של מרצדס-בנץ בישראל חתם לאחרונה על מסמך הצהרת כוונות של IDS- Israel Diversity Standard במסגרת השאיפה לקדם סביבת עבודה שיוונית, בטוחה ומקבלת. בנוסף, מרכז המחקר והפיתוח של מרצדס בנץ בישראל קיים לאחרונה יום Diversity פנימי לעובדים , אליו הוזמנו הטרנסג’נדרית בל אגם ומנכ”ל תנועת הנוער הגאה איגי רן לייבל, לדיון פתוח בנושא טרנסג’נדרים וגאווה.

מימין לשמאל- קרן ליאור גרינברג מנהלת כספים, שני הראל עוזרת אישית של עדי, עדי אופק מנכלית, גיא עשת- מפתח תכנה ואחראי diversity, אייל מאייר מנל חדשנות

גיא סברסקי סיו”ר קרן אדמונד דה רוטשילד, מיכאל כרסנטי מנכ”ל החברה לפיתוח קיסריה, והנרי צימרמן יו”ר התאחדות התעשיינים מרחב צפון, אירחו את שר האוצר משה כחלון וכ-350 בכירי התעשיינים בצפון, בכנס ייחודי בנושא תעשייה חכמה שנערך בפארק העסקים החכם בקיסריה, הראשון מסוגו בישראל. כרסנטי שפתח את הכנס סיפק לנוכחים הצצה לתוך ‘הקוקפיט’ המשוכלל ולמוקד העיר החכמה שהקימה החברה לפיתוח קיסריה, באמצעותו מעניקה מנהלת פארק העסקים חוויית שירות מצוינת ליותר מ -270 חברות, המאכלסות את הפארק. בין המכובדים: נחום איצקוביץ מנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה, ד”ר מלכה ניר מרשות החדשנות, משה מאיר מנהל המחלקה המסחרית בחטיבה עסקית של הבנק הבינלאומי, גל ענבר מנכ”ל icobots, אמיר אלוני מנכ”ל LeaderMES ואחרים.

1

משלחת של 12 חברים בתכנית חילופי תרבות וחדשנות טכנולוגית מהונאן שבסין, הגיעה לישראל במיוחד כדי לבקר בתערוכת פרש אגרומשוב לתוצרת חקלאית, התקיימה השבוע בארגון קבוצת משוב, בגני התערוכה ת”א. חברי המשלחת כוללים משקיעים, מומחי חקלאות, חוקרים ויזמים, ומטרת המשלחת בביקור זה היא למצוא הזדמנויות לשיתוף  פעלה עם החקלאות הישראלית. חיים אלוש, מייסד תערוכת פרש אגרומשוב והעומד בראש קבוצת משוב, רואה בביקור המשלחת מסין הוכחה לביסוס מעמדה של פרש אגרומשוב כתערוכה בינלאומית. פרש אגרומשוב הוא האירוע הגדול בישראל לשיווק תוצרת חקלאית, תוך מיקוד באפשרויות השיווק והרווח של החקלאים, ומיתוג התוצרת החקלאית להגברת תדמית ורווחיות. בין החברות שקיבלו את פרס התערוכה השנה: אדמה אגן מציגה את חוטי הבלבול – התחליף היעיל והירוק לריסוסים כימיים במטעים וכרמים; חברת סופלנט מציגה פתרון מצליח מבוסס אינטרנט של דברים (IoT), המאפשר לחקלאים לדעת הכל על הגידולים שלהם בזמן אמת; עגבניות יובל ממושב שקף – עגבניות המכילות פי שלושה ליקופן מעגבנייה רגילה; חברות הזרעים מציגות זנים ופיתוחים חדשניים, וכך גם חברת קדמה ממושב עידן, ועוד רבות אחרות.

2

חברת הרבלייף ישראל, הכריזה על מתן מענק שנתי לאגודת “יד ביד”, ובכך ממשיכה את תמיכתה באגודה זו השנה העשירית. המענק של הרבלייף מיועד לתמוך בהמשך פעילות הבית החם ביפו ובמגוון הפעילויות שהוא מציע לילדים המגיעים מרקע קשה וממשפחות המטופלות בשירותי הרווחה.

רון פורת מנכל הרבלייף ישראל. צילום אסף לוי

השבוע התפנו מלונאי תל אביב רבתי להעניק את אות “יקיר המלונאות בתל אביב בשנת 2018”, לבעל רשת מלונות אטלס לסלי אדלר ולמנכ”ל הילטון רוני פורטיס. השניים מוותיקי ענף המלונאות בישראל, זכו למילות ברכה חמות מג’ימי זוהר יו”ר התאחדות המלונות תל אביב רבתי ומאלי זיו המנכ”ל, שאף הצהירו כי יינטעו לכבודם עצים ביער התאחדות המלונות.  בין שיקולי הבחירה בשניים, הנחשבים למודל לחיקוי ולמנטורים עבור הצעירים בענף: תרומתם הגדולה לזינוק העיר תל אביב בתחום מלונות הבוטיק ומלונות היוקרה, ולביסוסה כחוד החנית של המלונאות הישראלית, ואף הבינלאומית. אדלר, מלונאי כבר למעלה מ- 5 עשורים, נחשב בענף לחדשן, לפורץ דרך ומתמחה בפתיחה וניהול של מלונות בוטיק מיוחדים, רבים מהם בתל אביב, ואילו פורטיס, מלונאי כבר 4 עשורים, התבלט בפיתוח מלונאות היוקרה בעיר, בזכות ההצלחה הגדולה של הילטון תל אביב, ונבחר בעבר למנכ”ל המצטיין בכל אירופה של הרשת.

3

עמי שם טוב, מנכ”ל קפה ג’ו ונדב קמיל, מנהל השיווק והפיתוח העסקי של הרשת השיקו השבוע את JOE & GO, קונספט חדש המתמקד בצריכה מהירה של קפה איכותי – חנויות קפה ומזון מוקפדות עם פוטנציאל צמיחה גבוה. הסניף הראשון של JOE & GO נפתח בדיזינגוף סנטר, ועד סוף שנת 2019 צפויים להיפתח 5 סניפים נוספים תחת אותו הקונספט. היקף ההשקעה בפיתוח המודל התפעולי ובהקמת שני הסניפים הראשונים מוערך בכ- 2,500,000 ₪. חשוב לציין, כי לאור השינויים שעובר ענף ההסעדה בישראל, המודל העסקי של Joe&Go מבוסס על השקעה ראשונית נמוכה יחסית לנהוג בשוק בתי הקפה וכמו כן, על מקסום הרווח התפעולי. כפועל יוצא מתפיסה זו, פעילויות קיימות עם תנאים מסחריים בלתי אפשריים, ייסגרו ובמקומם ייפתחו  Back to Back סניפי Joe&Go. בתמונה מימין לשמאל: נדב קמיל מנהל שיווק ופיתוח עסקי, עמי שם טוב מנכ”ל, ועירא ברייר מנהל רשת.

4

גיל עומר מנכ”ל מוזיאון הילדים הישראלי בחולון, וליאוניד נבזלין  יו”ר קרן נדב – הקרן הפילנתרופית של משפחת נבזלין בישראל, חגגו שנה להצלחת תערוכת “הביטלס – מסע הקסם המסתורי”. נראו באירוע: ליאוניד נבזלין יו”ר קרן נדב ורעייתו טטיאנה, גיל עומר מנכ”ל מוזיאון הילדים הישראלי בחולון, ראש העיר חולון מוטי ששון, שלום קיטל, מרינה קבישר ובתה מיה ועוד. במהלך האירוע, אשר התקיים במוזיאון הילדים הישראלי בחולון, נישאו ברכות, נערך סיור קצר בתערוכה וכן הופעה של המג’יקל בנד במופע מחווה לשירי הביטלס.

5

בסוף השבוע שעבר הגיעה שגרירת צרפת בישראל הלן לה-גל יחד עם נשיא מוזיאון המדע של פריז ברונו מקאר, למוזיאון המדע בירושלים לפתיחת התערוכה ‘על הקצה’, המתקיימת במסגרת העונה ישראל-צרפת 2018. לאחר שגזרו את הסרט, נהנו האורחים מסיור בכורה בתערוכה שהובאה במיוחד מפריז, וציינו את החשיבות שבשיתופי פעולה בין שתי המדינות, הן הכלכליים והן התרבותיים. מיה הלוי מנכ”לית המדע ירושלים ציינה שמדע הוא שפה משותפת לכל העמים וכל התרבויות חוצה גיל ומגזרים. בתערוכה יוכלו הקטנים והגדולים ליהנות מעשרות מוצגים אינטראקטיביים כמו רולטה חשמלית קבוצתית, הליכה על חבל דק, משקפיים מצחיקים, עמדות ‘בחן את עצמך’ ועוד. בתמונה מימין לשמאל: הארי בלומפילד נשיא קרן אלדי ומייסד מוזיאון המדע בירושלים, שלמה ינאי יו”ר הועד המנהל של המוזיאון, שגרירת צרפת בישראל הלן לה-גל, ברונו מקארט נשיא מוזיאון המדע של פריז ומיה הלוי מנכ”לית מוזיאון המדע ע”ש בלומפילד בירושלים.

6

פולה בליק דיין המומחית לרפואה טבעית וחביבת הסלב, חגגה לבנה מיכאל בר מצווה באירוע חגיגי באולם אירועים “אושן” בהפקתה של ליאת מוליוב . הנוכחים נהנו מעמדת שף של “בני- הדייג”, מעמדות שזירת פרחים, עמדת פירות השף ופינות הפעלה לילדי ופארק מתנפחים. על עמדת הקינוחים ניצח השוקלטייר של האלפיון העליון איציק טאפירו. באומנותי הופעה של להקת “האולטראס”. הגיעו: בר רפאלי, ציפי רפאלי ,רפי רפאלי, אגם רודברג, אופירה אסייג וגילי מנקין, ינאי פרישר גוטמן, אייל ברקוביץ והחברה החדשה שרון, נועה תשבי עם הבעל והילד, צחי קומה, משה פרץ, דנה פרידר, נועה קירל וברק שמיר, מיכל הקטנה, שירן סנדל, אורנה דץ, אגם בוחבוט, מיקי חיימוביץ, מיקי מוכתר, לאה שנירר, גיל ריבה, מושיק גלאמין, שי מיקה, נטלי דדון עם הבן ריף, טהוניה רובל, סנדרה רינגלר, שלי גפני, שגית רביבו, מאור ומירן בוזגלו, דנית גרינברג, לינה מחול, נויה פדרמן, אבנר וחלי קז, יפית גרינברג, רונית יודקביץ, ליאת מוליוב, דויד הלפרין, אנה שבתאי, אורנה אלוביץ, שלי גפני, בני וזהבה רבה ועוד.

7

שר הכלכלה אלי כהן, ישראלה שטיר נשיאת קבוצת שטיר וגיל שטיר מנכ”ל הקבוצה הכריזו על הזוכים התחרות עיצוב התכשיטים – “לתפארת מדינת ישראל”. התחרות נערכה במסגרת תערוכת התכשיטיםJOVELLA JEWELRY SHOW הנערכת זו השנה ה-15 ברציפות  במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב. במסגרת התחרות הגישו למעלה מ- 50 מעצבים תכשיט מזהב או כסף, עם אפשרות לשילוב אבני חן אשר יכול לשמש הן כסיכה לדש הבגד, והן כתליון לשרשרת, מתוכם עלו לשלב הגמר 20 פיינליסטים. השופטים בתחרות: בני פדני, ניקול ראידמן, גדעון אוברזון, גיא פינס, דני מזרחי ואנשי ענף התכשיטים: גדי גרטל  מנכ”ל איגוד התכשיטנים בישראל ומזיאר משיח ישורון ראש בית הספר לאמנויות התכשיט. המעצבת טלי קומפנייץ זכתה במקום הראשון וקיבלה 20,000 ש”ח מתנת קבוצת שטיר. בתמונה: טלי קופמיינץ הזוכה בתחרות מקבלת את הפרס משר הכלכלה אלי כהן, ישראלה שטיר, דני מזרחי וגיל שטיר.

8

בחודש דצמבר האחרון, עלה הקמפיין Beautiful Lengths של עמותת “זכרון מנחם”, הפועלת למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם, ומותג טיפוח השיער “פנטן”, במטרה להשיג תרומות שיער עבור ייצור פאות משיער טבעי, לבנות ולנשים חולות סרטן. מאז חברו יחד לפני חמש שנים, עלתה כמות תרומות השיער בלמעלה מ- 500%, עלייה המאפשרת לראשונה להעניק ללא תמורה פאת שיער טבעי לכל אישה המתמודדת עם מחלת הסרטן, בכל גיל. בעקבות שיתוף הפעולה המוצלח ותוצאותיו יוצאות הדופן, החליטה חברת פרוקטר אנד גמבל (יצרנית “פנטן”), להעמיק את שיתוף הפעולה שנוצר עם עמותת זכרון מנחם במסגרת הפרויקט “לכל מותג יש משימה”, ולתרום מהקרן מכונות ייעודיות לייצור פאות, ציוד מקצועי וריהוט בעלות של 100,000 דולר, כחלק מהקמת מפעל לייצור ועיצוב פאות במתחם עמותת “זכרון מנחם” שבירושלים. נציין כי כיום מרבית הפאות מיוצרות בסין בהליך הלוקח בממוצע 3-4 חודשים, והקמת המרכז תאיץ את תהליך הייצור, תפחית את עלויותיהן, ותביא לעלייה גדולה יותר בכמות הפאות המיוצרות. בתמונה אופיר גוטמן, מנכ”ל פרוקטר אנד גמבל ישראל, יצרנית מותג טיפוח השיער PANTENE, עם מירי וחיים ארנטל מייסדי עמותת זכרון מנחם.

9

השבוע צילם בנק מזרחי טפחות קמפיין חדש, ואל הפרזנטור הקבוע של הבנק דביר בנדק, הצטרפה לא אחרת מאשר דפנה ארמוני. הקמפיין החדש צולם במטרה למצב את מעמדו של הבנק כמוביל בתחום המשכנתאות, ולחדד את המסר בצורך להתייעצות לפני קבלת החלטה על לקיחת משכנתא. הפרסומת מציגה את “אלה”, בחורה צעירה שמתלבטת לגבי המשכנתא, והשיר המלווה אותה הוא כמובן הלהיט של ארמוני, שהוקלט לראשונה לפני 34 שנים. עוד נכחה מאחורי הקלעים: דינה נבות, סמנכ”ל השיווק של הבנק.

10

מיניבוס מפואר של אדריכלים ומעצבים יצא השבוע בצהרי יום ממרכז הקונגרסים, חיפה לעבר אירוח של “יום מחשמל” של סמגל, לאולם הדגל בנמל תל אביב, להיכרות עם קולקציית מוצרי סונאר 2018. בתוכנית הרמת כוסית, ארוחת צהריים ולקינוח צפייה במחזמר “לי ולך” מחווה לשירי הקולנוע הישראלי. עומר דץ ששיחק במחזמר, היה מרוצה מהקהל שפירגן ואף שר חלק מהשירים המוכרים, ניגש להודות באופן אישי ואף הצטלם עם חלקו. הגיע גם השחקן גל זייד ויורם לוינשטיין. בתמונה מימיןו: יורם לוינשטיין, אלעד סייג  מנכל סמגל אלקטריק והשחקן גל זייד.

11

במלון איילנד בנתניה התכנסו בשבוע שעבר כמה עשרות נשים יזמיות במפגש ראשון להקמת פורום נשות העסקים ומובילות דעה שיזמה שרון סיידא מנכ”לית המלון ומיוזמות הפורום, אשר הודיעה שהמטרה היא להוות מודל עסקי של בית מקצועי ותומך לנשים יזמיות. אורח הכבוד היה שר הכלכלה אלי כהן, שעדכן על מצבן של הנשים במשק הישראלי. הגיעו: שולה אגמי יועצת לקידום מעמד האישה במרכז השלטון המקומי, אל״מ במיל’ רונית לב מנכ”לית הקמת בירת הייטק צפונית, מלכת היופי שלעבר אילנה שושן, העוסקת רבות בהעצמת נשים ועוד נשות עסקים ויזמיות.

12

רשת מתחמי העבודה המשותפים BE ALL העניקה את הפרס הראשון לזוכי אירוע ה-Demo Day של מרכז היזמות של המכללה למנהל- Novus. כאמור, ה- Demo Day הינו אירוע הצגת סטרטאפים חדשים למשקיעים פוטנציאליים בתחומי הכלכלה והטכנולוגיה. הרשת העניקה את הפרס הראשון: 3 חודשי שכירות במתנה באחד משלושת מתחמי הרשת בתל אביב. אירוע הסיום של המחזור השישי של אקסלרטור Novus בהנהגתה של פרופ’ דפנה קריב, התקיים ב-19.6 ובו גייסו בוגרי התוכנית מימון מקרנות הון סיכון, רשות החדשנות ואנג’לים, כדי להשתלב באקסלרטורים יוקרתיים בארץ ובחו”ל. בין בוגרי התכנית ניתן למצוא חברות כגון:  Lightico, Pay-box Moon-run ועוד. באירוע התחרו 18 מיזמים חדשים אשר הציגו את המיזמים שלהם בפני שופטים בכירים בתחומי היזמות, האסטרטגיה והחדשנות, הפיננסיות והסטארט-אפים. באירוע נשאו דברים בכירי התעשייה, כאשר הדובר המרכזי הינו שאול אולמרט מייסד חברת Playbuzz, והשתתפו בו פרופ’ אורן קפלן נשיא המכללה ופרופ’ דפנה קריב סגנית נשיא ומייסדת נובוס.

13

חברת הבשר בלדי המתמחה במוצרי בשר, בקר, עוף, דגים וירקות קפואים, ערכה אירוע השקה לשני מוצרים חדשים מסדרת המינוט: שניצל מינוט ושאוורמה מינוט, שאותם ניתן להכין בדקה בלבד. האירוע שהתקיים במסעדת גשן הכשרה בנחלת בנימין בתל אביב, כלל ארוחת טעימות ותפריט שהתבסס כולו על מוצרי החברה בניצוחו של קוקי אבוטבול, השף של בלדי. את הנהלת בלדי ייצגו באירוע שרון אבהר סמנכ”ל החברה, ומשה קיים מנהל מכירות ארצי.

14

השבוע בטקס פרס שיף במוזיאון תל אביב, נכח גם אספן האמנות ומנכ”ל ניאופרם ישראל אפי שניידמן יחד עם רעייתו גלית. בתמונה מימין: גלית שניידמן, אפי שניידמן, דובי שיף והנשיא ראובן ריבלין.

15

יוסי בניון הכדורגלן הגיע לבילוי משפחתי בצוק מנרה פארק האקסטרים של ישראל, והסכים לקחת חלק בקמפיין החדש שמשיק האתר לרגל חגיגות ה-20 לצוק.

16

ביום א’, 8.7.2018 תקיים האגודה לסוכרת נעורים את אירוע ההתרמה השנתי שלה באולם סמולארש באונ’ ת”א, שמטרתו גיוס כספים למחקר למציאת מרפא לסוכרת נעורים. האירוע יכלול קבלת פנים חגיגית, ובמרכז הערב הופעה של הזמרת עדן בן ומופע סטנד-אפ של רותם אבוהב. האירוע מיועד לקהל הרחב, וצפויים להגיע אליו כ-1000 איש, ביניהם נציגי חברות עסקיות מובילות במשק, בייצוג נכבד של בכיריהן.

17

בתחילת השבוע נערך במלון הילטון בתל אביב, זו השנה השנייה, כנס Fintech junction Tel Aviv 2018, בהשתתפות יותר מ-1,500 מומחי פיננסים, מנכ”לים ומנהלים בכירים, בנקאים, משקיעים, אנשי מחקר ופיתוח ויזמים בתעשיית ההיי-טק הפיננסית מהארץ ומהעולם. בן פלד מ”אנשים ומחשבים”, יזם ומנכ”ל הכנס, אמר בפתחו: “העולם החדש של הפינטק הולך להשפיע על החיים שלנו, והוא יעזור לנו לנהל את הכסף שלנו בצורה חכמה יותר”. מיכל קיסוס הרצוג, מנכ”לית Pepper הבנק הדיגיטלי מבית בנק לאומי, אמרה בכנס: “עולם הבנקאות צריך להשתנות לחלוטין, ולעבור יותר ויותר מהבנקאות המסורתית לדיגיטל. זו הייתה עילת הקמתנו, ואנחנו מספקים בנקאות רק באמצעות הטלפון הנייד, ללא צורך בהגעה לסניף הבנק”. בתמונה: מיכל קיסוס הרצוג מנכ”לית Pepper, משוחחת עם בן פלד יזם ומנכ”ל הכנס.

Tomer Foltyn Photography | www.TomerFoltyn.com
Tomer Foltyn Photography | www.TomerFoltyn.com

השחקנית אגם רודברג נבחרה לפרזנטורית של מותג הקוסמטיקה והטיפוח הבוטני מס’ 1 בצרפת איב רושה YVES ROCHER. במסגרת הצילומים שנערכו לאחרונה, תוביל אגם את הקמפיין החדש של המותג בישראל, ותחשוף את סודות הטיפוח הצרפתיים בפני נשות ישראל. זוהי הפעם הראשונה שהמותג הצרפתי בוחר בפרזנטורית, וישראל נבחרה למדינה הראשונה בעולם מבין למעלה מ-100 מדינות, שתשיק את הקמפיין. הקמפיין משלב בין טקסטים בצרפתית ובעברית, שאגם למדה במיוחד עבור הצילומים.הצילומים נערכו בגינה פרחונית מלאת צמחים, התואמת את רוח המותג הבוטני.

19

השבוע התקיים אירוע של מותג סטוקי לתינוקות בגלריית דובנוב. לארוע הגיעו שגריר נורבגיה מר ג’ון הנסן באוור, מנכ”ל סטוקי העולמית מר ג’ייקוב אוסטרהאב, ויבואן המותג בארץ רוני סג,ל בעלים ומנכ”ל חברת סגל. באירוע הוצגו הדגמים החדשים שיגיעו לארץ. מנכ”ל סטוקי העולמית ציין כי הוא שמח על נוכחות המותג בישראל וכי זה מרגש להיווכח כי גם הקהל הישראלי מחבק את המותג.

20

השבוע הושק לראשונה מותג התכשיטים לגבריםAINKER  באירוע יוקרתי שנערך ביפו. המותג הציג מגוון רחב של שעונים, טבעות, שרשראות וצמידים ייחודיים המעוצבים בסגנון טרנדי, אורבני ומודרני בהתאם למותג. הגיעו לפרגן לבעלי המותג דניאל ברק, רועי ביכלר וחן חגי, איש העסקים אורי אנג’ל מנכ”ל XT והספורטאי אנדי רם, שהתרשמו מהתכשיטים והשעונים במקום, מדדו והתחדשו.

21חברת Nany, המתמחה בפיתוח ויצור מוצרי מזון טבעיים וטבעוניים, בראשותו של השף נדב חג’ג’, השתתפה בתערוכה השנתית למזון וקולינריהCULINARY   במרכז הכנסים במלון דן פנורמה בתל אביב’ והציגה בה את מוצריה החדשים בתחום הממרחים ורוטבי הפרמיום, כמו גם מוצרים אשר ניתן לייצר במפעל בפרייבט לייבל עפ”י בקשת לקוח. חברת Nany שהיא עסק חברתי המעניק עזרה לקהילה, נוסדה בשנת 2012 ומתמחה בפיתוח ויצור מוצרי מזון טבעיים וטבעוניים. בסל המוצרים ניתן למצוא מיונז טבעוני ללא ביצים, ממרחים, רטבים וכל זה ללא חומרים משמרים, צבעי מאכל, שומנים מזיקים וחומרי טעם מלאכותיים, הנמכרים ביותר מ- 200 נקודות מכירה בכל רחבי הארץ, ודרך אתר האינטרנט של החברה. בין מוצרי החברה ממרחים בהם ממרח ארטישוק ומחית כמהין, לימון כבוש, קציפת ארטישוק ופסטו, איולי צ’יפוטלה, קרם פלפלים קלויים ועוד.

22

רשת מלונות אוליב חברו לנורית לוי בשיתוף פעולה ייחודי, על מנת לתת ערך מוסף לחופשה רגועה לכל המשפחה, ויחד יצרו מקבץ סרטוני הדרכה חווייתיים עם המלצות שינעימו לכם את החופשה. בשיתוף עם נורית לוי, הופקו סרטונים המציעים טיפים וחלופות התנהגותיות לחופשה ובכלל. הסרטונים מציעים המלצות לנסיעה רגועה ברכב, שהייה מהנה בבריכה, טיפים לטיול  מוצלח ועוד. נורית לוי, מייסדת והבעלים של מרכז הכוונה לבית שקט ורגוע, מעבירה מפגשי הכוונה, הרצאות וכנסים להורים, ארגונים, צוותי חינוך וטיפול. ניסיונה המקצועי של נורית, כולל עבודה עם מאות הורים ומעל ל-1500 שעות אימון למתבגרים וילדים, שהביאו את נורית לפתח שיטה לשינוי הרגלים והפיכת התנהגות שלילית לחיובית. נורית כתבה את סדרת החוברות A Calm & Peaceful Home”” שיצאו לאור בשנת 2016 ומאז נמצאת הסדרה בעשרת המקומות הראשונים, בקטגורית טיפול בילדים ומתבגרים, באמזון ארה”ב.

23MANIA JEANS, מותג האופנה הישראלי המוביל לגברים, בחר בערן זהבי לפרזנטור  של המותג. זהבי יככב בקמפיין הקרוב, ויציג את קולקציית סתיו חורף 2018-2019 החדשה של המותג לקראת החגים. ערן זהבי הוא כדורגלן ישראלי, המשחק בקבוצת גואנגג’ואו R&F מליגת העל הסינית. זהבי החל את דרכו בליגת העל בהפועל תל אביב, לאחר מכן שיחק בפאלרמו האיטלקית ובמכבי תל אביב. זהבי זכה במספר אליפויות עם הקבוצות בהן שיחק, וכן נבחר פעמיים לכדורגלן העונה בישראל והיה למלך השערים של ליגת העל שלוש עונות ברציפות. ביוני 2016 חתם זהבי בקבוצת גואנגג’ואו R&F מהליגה הסינית, ששילמה עבורו למכבי תל אביב סכום שיא לשחקן ישראלי אי פעם, שמוערך בכ-8 מיליון דולר. בינואר 2017 חתם זהבי על הארכת החוזה בגואנגג’ואו עד לשנת 2020 כאשר שכרו הוערך בכשבעה מיליון דולר לעונה. לקראת תחילת העונה החדשה, זהבי האריך בפברואר 2018 את חוזהו בגואנגג’ואו לשלוש שנים נוספות בסכום שמוערך בין 10 ל-12 מיליון דולר לעונה.

24במסגרת פעילות “נפגשים לעסקים”, קיים בנק מזרחי-טפחות השבוע במרכז העסקים ת”א, אירוע באווירה ספורטיבית במיוחד במהלכו שודר משחק המונדיאל ברזיל-שוויץ. על עמדת הפרשן אלי גוטמן. השף אסף גרניט שאמר כי צפה גם במשחק המוקדם של נבחרת צרפת: “רציתי שהם יפסידו ויחזרו הביתה, ככה יהיה לי למי לבשל”. יוסי אלפי לקוח הבנק הגיע לצפות והפגין לא רק בקיאות במשחקיםף אלא גם יכולת מסירת כדור מרשימה. בין אנשי העסקים נראה גם מנכ”ל מילר תכשיטים, חיים מילר. הסניף כולו קושט באווירת המונדיאל עם דגלים וכדורים ועל אף האוכל המושקע, לא וויתרו בבנק גם על הכיבוד המסורתי של בירה ופיצוחים.

25

השבוע הסתיים שלב השיפוט הסופי בתחרות חלוקת פרסי האפי לפרסום ושיווק לשנת 2018, שהתקיימה במשרדו של יונה פוגל יו”ר התחרות הבינלאומית ומנכ”ל פז ביקום. לקראת תחרות האפי הבינלאומית שתתקיים ברביעי הבא ב”שבע” בתל אביב,  התכנסו מנכ”לים בכירים לשלב השיפוט האחרון, כדי לקבוע מי מהחברות נקטה ב 5 שנים האחרונות במהלך שיווקי פורץ דרך. ביניהם דן אורנשטיין מנכ”ל צ’מפיון מוטורס, יוסי אלבז מנכ”ל דומינוס, ניר שטרן מנכ”ל סלקום אילן רביב מנכ”ל מיטב דש, עופר בלוך מנכ”ל חברת החשמל, זיו מנדל יו”ר המי”ל, יונה פוגל מנכ”ל קבוצת פז ויו”ר תחרות האפי, מוטי גוטמן מנכ”ל מטריקס, ענת גבריאל מנכ”ל יוניליוור, עומרי לוטו מנכ”ל מפעל הפיס, ישראל יניב מנכ”ל דור אלון, טל גרנות מנכ”ל הוט ואבי שומר מנכ”ל צומת ספרים.

26רגע לפני סיום שנת הלימודים, ערך ארגון ויצו בכפר הנוער ויצו הדסים באבן יהודה, אירוע הוקרה חגיגי לציון תרומתם של כפרי הנוער ובתי הספר שלו לעשייה החינוכית והחברתית בישראל. זאת לאחר שכפר הנוער ויצו הדסים קיבל בשבוע שעבר  את פרס החינוך הארצי מנשיא המדינה ושר החינוך. בין המשתתפים באירוע: יו”ר ויצו העולמית פרופ’ רבקה לזובסקי, ח”כ קארין אלהרר, ח”כ נורית קורן, ח”כ איתן ברושי,  הררי ראש עיריית אבן יהודה, בכירי משרד החינוך והמנהל לחינוך התיישבותי, נציגי רשויות מקומיות, משרד הקליטה, הרווחה והמשרד לביטחון הפנים ועוד. בכפרי הנוער ובבתי הספר של ויצו לומדים נערות ונערים מכל החברה הישראלית על רבדיה השונים, מבני נוער עולים המשתלבים בתכנית אקדמית למצטיינים, ועד ילדים שויצו מהווה קרש הצלה עבורם מחיי הפשע, ההזנחה והאלימות.

27

בסוף השבוע האחרון, הגיעה משלחת של כ- 100 אנשי עסקים בכירים מיפן, לקדם יוזמה חברתית של שלום עולמי, לרגל חגיגות 70 שנה לישראל ו-2,700 שנים ליפן. כחלק מהאירוע נערך טקס הנחת אבן פינה, המסמלת את הקשר המסחרי והתיירותי בין ישראל ליפן שתמשוך אליה תיירים יפניים רבים בביקורם בישראל. לאחר הטקס קבוצת היפנים שהתרגשה מהמעמד, עשתה סיור בבוסתן הצמחים של לבידו בנהלל וחוותה חלק מנופי ישראל. האירוע מתוכנן להפוך למסורת קבועה שתתקיים פעם בשנה, עם חברי המשלחת היפנית וניצגי ישראל, כאשר מטרתם המרכזית היא לעודד תיירות יפנית בישראל. את סיום הטקס המרגש חתמו המשלחת היפנית והמשתתפים הישראליים בשירת המנון התקווה. הטקס נערך במושב נהלל על ידי אגודת הידידות של ישראל ויפן, במרכז המבקרים של מותג הקוסמטיקה הטבעית LAVIDO בהשתתפות עידו מגל מייסד המותג, לירון שניידר המנכ”לית ואייל בצר, ראש המועצה האזורית של עמק יזרעאל.

28

בשבוע שעבר התכנסו יזמים ואנשי הייטק ואקדמיה במשרדי Wix החדשים בבאר שבע, לרגל אירוע ה DemoDay של תכנית האצה הסטודנטיאלית הראשונהJump . כדי להכיר את המיזמים החדשים, עשו דרכם אל באר שבע מנהלי קרנות הון סיכון, בכירים מעולם ההייטק ואנשי אקדמיה בהם יקיר זלקין מנהל קרן הון הסיכון היפנית Samurai, מירי אשכנזי מנהלת פיתוח עסקי בפועלים טק, זקי דז’מל מנהל קרון הון סיכון Fresh.Found. לאחר ערב מרשים בו הוצגו המיזמים, בחרו המשקיעים והקהל באפליקצייה הזוכה:Air Pal המציעה פלטפורמה של שירותי השכרת רחפנים והזמנת שירותי צילום אווירי. עוד זכו במקומות השני והשלישי: אפליקציית Tiktok המציעה פתרון ייחודי למשימות הבית, ואפליקציית ההיכרויות הייחודית Lava.

30

קרן שמש, חל”צ הפועלת לעידוד יזמים צעירים מזה 13 שנים, חגגה בחמישי האחרון את האירוע השנתי ובו הוכרז יזם השנה. פעילות “קרן שמש” מתקיימת בחסות קרן אדמונד י’ ספרא, ופעילותה כוללת מיזוג בין יזמים צעירים ולבין אנשי עסקים ותיקים (מנטורים) לקיום פעילות עסקית יזמית בישראל. לאירוע שהתקיים באמפי קניון עזריאלי, בנוכחות מעל ל -300 אנשי עסקים, הגיעו גם עזרא מרכוס מנכ”ל קרן אדמונד י’ ספרא ואריאל גרינברג, המייצג את הקרן בארץ. הזוכים בתחרות הם “שוקולד פנדה”, שפיתחו פטנט לייצור שוקולד טבעוני בטעם שוקולד חלב, והפרסים ניתנו בחסות בנק הפועלים וסומך KPMG. את האירוע הנחו הרכב “רנדומלי” בהשתתפות דביר בנדק ויעל לבנטל. בתמונה: עזרא מרקוס, מיכל אבן חן (מנכ”לית קרן שמש) ואריאל גרינברג.

29

תגובות

להשאיר תגובה