300 אלף דפים, מכלי דיו ענקיים, רזולוציה של גלריה לאומנות ושיטת הדפסה ייחודית שפותחה לאחר שנים של ניסיון רב בעולם ההדפסה התעשייתי. חברת אפסון אשר שולטת בשנים האחרונות בשוק הדפסות האומנות והגרפיקה מפנה את מבטה אל שוק המדפסות הביתיות והמשרדיות. לכם רק נותר ליהנות

למתבונן מן החוץ שוק המדפסות נראה כמו בליל של דיו, מחירים זולים והחלפה של מדפסת כל שנתיים אך בתערוכה השנתית של אפסון, יצרנית מדפסות האומנות הגדולה בעולם קבלנו כמה הסברים שעשו לנו סדר בעולם הכאוטי של ההדפסות וגם חשפו בפנינו מספר חידושים בתחום.

השם המלא של אפסון זה Seiko Epson Corporation ובעצם Epson פיתחה את ראשי ההדפסה שלה על בסיס המכניזם העדין של חברת הבת, יחד עם יכולות ייצור שעונים מדויקים ושימוש באותו מנגנון הפעלה – המבוסס גביש קוורץ.
הטכנולוגיה הייחודית עובדת כך – מתח חשמלי שמועבר דרך הגביש גורם לגביש לרטט.
כאשר לקחנו פרוסה דקה מאד של אותו גביש ומיקמנו אותה בראש תא הדיו, יצרנו מצב בו כשמעבירים מתח חשמלי הגביש רוטט בצורה שדוחפת טיפת צבע. כלומר הדיוק עולה פלאים ואתו הרזולוציה והחיסכון בצבע”.

אם כך מדוע עד כה לא השיטה לא תפסה בכל העולם ?

“במשך למעלה משלושים שנה החברה התמקדה בתחום ההדפסה התעשייתית ובתחום האומנות, ובעצם בנתה לעצמה מוניטין מדהים כיצרנית של מוצרים אמינים ואיכותיים מאד, אין כמעט בתי ספר לצילום ואומנות בעולם שלא מדפיסים עם Epson. אין מוזיאון או גלריה מכובדת בעולם שאינה מדפיסה רפרודוקציות של יצירות אומנות במדפסות של Epson למעשה התקן הגבוה ביותר להדפסה איכותית ( ( Digigraphie מחייב הדפסה במדפסת של Epson !

לאור השליטה המוחלטת בתחום הדפוס והאומנות ועם התפתחות טכנולוגית שהביאה לשיפור יכולת הייצור של ראשי ההדפסה המתקדמים שלה, החליטה החברה כי היא מעוניינת להרחיב את הפעילות שלה בשווקים חדשים ולשם כך פיתחה ויצרה סדרה שלמה של מוצרים המיועדים לשוק ההדפסה הביתי והמשרדי, שוק העיצוב והאדריכלות, ושוק הטקסטיל ושוק השילוט.

מה לגביי המחיר ? “גם פה אנחנו מבינים שאנחנו רוצים מוצר תחרותי כך שההבדלים אינם משמעותיים חוץ מהבידול של איכות ההדפסה”.

הכנס השנתי של החברה התקיים במלון מנדרין בתל אביב בשיתוף עם חברת ד.ח. מדיהקומפני – “היבואנים הרשמיים בישראל של מדפסותEPSON  בפורמט רחב, תוכנות ומערכות ניהול צבע, ופתרונות הדפסה מקצועיים” מספר יוסי סיסו מנהל השיווק של החברה .

מה הכוונה בפורמט רחב ?

פורמט רחב מתייחס לרוחב הדפסה העולה על 3A כלומר גדלים של A2 ומעלה, כאשר המוצרים הללו מותאמים לצרכים של שוק ההדפסה המקצועי – גרפיקאים אומנים וצלמים מקצועיים, בתי דפוס, משרדי פרסום, מכוני העתקות, יצרני שילוט פנים וחוץ ועוד ועוד.

מדיהקומפני וחברת Epson הציגו בכנס מבחר מאד מרשים של פתרונות הדפסה למגוון שווקים העוסקים בהדפסה מקצועית :
מדפסות שמדפיסות ישירות  על חולצות ובדי כותנה,
מדפסות סובלימציה (העברה באמצעות חום), להפקת מוצרי פרסום שילוט דגלים ובדי טקסטיל לתעשיית העיצוב והאופנה.
מדפסות המיועדות לתחום האדריכלות וההנדסה להפקת תוכניות בניה הדמיות רולאפים ועוד.
מדפסות פוטו מקצועיות להפקת תמונות המיועדות לחנויות צילום – דגם חדש D700 שהושק לאחרונה יצר מהפכה בענף פיתוח התמונות וחנויות הפוטו – במקום כל אותם כימיקלים שהכרנו עד היום וההכנות שכוללות חדר חושך וכיול מחדש בכל פעם ועלויות חשמל גבוהות, המוצר מחליף את מערכות פיתוח התמונות הישנות ועושה זאת בהצלחה יתרה תוך שהוא מציע סביבת עבודה ירוקה, מבוססת הזרקת דיו, עלויות הדפסה זולות במיוחד, ואיכות הדפסה שעולה משמעותית על המקור.

מדיהקומפני הם יבואנים של בתי תוכנה רבים ובהם ColorGate, ONYX  -שהם בתי תוכנה לתוכנות ריפ – המיועדות לשליחת קבצי גרפיקה כבדים שנשלחים בחלקים להדפסה ומייעלים את העבודה. התוכנה יודעת גם לבצע כיול צבע לקבצים לשכפל קבצים לניהול מלא של גיליון הנייר, ולשחזר עבודות בצורה מהירה ויעילה, יחד עם עוד המון תכונות מופלאות.

IMG_5540

 

מדיהקומפני משווקת בארץ גם את חברת Summa הבלגית המייצרת פלוטרים לחיתוך
מדובר על מוצר משלים מאד מוצלח המאפשר חיתוך צורני מדויק של מגוון חומרי גלם כמו ויניל ופלקסים.
“חברה נוספת” מציין סיסו “היא חברת ברבירי המייצרת ומשווקת מערכות כיול ומדידת צבע עבור  גרפיקאים ובתי דפוס המעוניינים להבטיח צבעוניות התואמת את פרופיל הצבע שהם יצרו כך שהוא יודפס בדיוק באותו האופן. מכשיר המדידה לוקח מדידות צבע מדויקות ועושה התאמות צבע למדפסת כך שאותה מדפסת יודעת בדיוק איזה כמות צבע נחוצה לפי אותם ערכים שנקבעו על ידי מכשיר המדידה”.
ד.ח מדיהקומפני הוקמה בשנת 1979 ומאז ועד היום עוסקת בתחום הגרפיקה, הנדסה אזרחית,הפקות דיגיטליות, הדפסה ופתרונות אינטגרטיביים וייבואנית של חברת EPSON בישראל למדפסות בפורמט רחב. החברה הינה בבעלותו של דוד חורש המשמש גם כמנכ”ל החברה.כיום החברה ממוקמת במשרדים מפוארים בבני ברק כאשר בעוד מספר שבועות מתוכנן מעבר למבנה חדש ומרווח המתאים למגוון המוצרים הרחב.
לחברה קהל מאוד מגוון של לקוחות, החל מגרפיקאים, בתי דפוס משרדי פרסום, חנויות פוטו, ומשרד הביטחון. היה מפתיע לגלות כמה לקוחות החברה נאמנים למותג ומחזיקים יותר מפתרון הדפסה אחד מתוצרתה ובעצם כך מרחיבים את יכולות הייצור ואת מגוון המוצרים שבאפשרותם להציע.
מה לגביי מדפסות לשוק הביתי ? “פיתחנו ראש הדפסה חדש שיוצר גודל טיפה קטן במיוחד” מדגיש דניאל בן מויאל, הראשים החדשים שנקראים PrecisionCore  מציגים טכנולוגיה המהווה צעד מהפכני בכל הקשור להדפסה”. זהו למעשה פיתוח של שבב הדפסה בצפיפות גבוהה שמייצר עד 40 מיליון נקודות מדויקות לשנייה. המדפסות הללו יודעות להדפיס עד 300 אלף דפי A4 . יצרנו קו מוצרים ביתי ומשרדי שמחזיק את הראש החדש. קו המדפסות הביתיות עולות בטווח של 800-1500 ש”ח ואנו מספקים את המדפסות עם דיו המספיק ל 13,000 דפי 4A (בשחור) ו- 6500 דפי צבע.
בקו המדפסות העסקיות, אנחנו מספקים עם המדפסת דיו שיכול להספיק ל 75 אלף דפים – שמנו את כמות הדיו העצומה הזאת כי אנחנו סומכים על ראש ההדפסה שלנו. המדפסת המשרדית מייצרת 35 דפים בדקה והיא עולה בסביבות ה- 5500 ₪ .

תגובות

להשאיר תגובה