חשיבותה של תזונת כלבים וחתולים איכותית

נכון שאתם אוהבים את חיית המחמד שלכם ורוצים שתזכה לחיים ארוכים, טובים ובריאים? אז כדאי שתתחילו להשקיע בתזונה איכותית שמתאימה לצרכי החתול או הכלב

להיות בעלים של כלב או חתול משמעו לצרף עוד בן משפחה שיש לדאוג לו, ובראש ובראשונה לספק לו תזונה איכותית ומתאימה. לכן, כפי שאינכם קונים בסופר את המזון הנגיש והזול ביותר אלא בוחרים מוצרים טובים ואיכותיים, כך גם עליכם לנהוג עם חיית המחמד ולרכוש עבורה אוכל לכלבים ואוכל לחתולים יבש או רטוב שמתאים לזן ולגזע שלה, משקלה, גילה ומצבה הבריאותי. זאת מחנויות חיות המחזיקות במוצרי אוכל חתולים ואוכל כלבים של חברות איכותיות ומומלצות.

 

ההתפתחות של מזון לכלבים וחתולים

 

מזון לכלבים וחתולים התפתח רבות בעשורים האחרונים, והוא מבוסס על מחקרים מדעיים שמטרתם לספק לחיות מזון המותאם במדויק לצרכיהן המיוחדים לטיפול בפרווה ועור בריאים, לטיפול בריחות לא נעימים בפה ובגוף, ולחיזוק מנה השלד הסחוס והעצמות.

בין אם מדובר בחתול או בכלב צעיר או מבוגר, בזנים ספציפיים או בחיות הסובלות מרגישויות ומבעיות בריאות שונות – וחברת פירסטמייט FirstMate הקנדית מצאה את הנוסחה הבריאה והאיכותית למזון מועשר ללא דגנים וללא צבעי מאכל או כל חומרים משמרים עם אחוזי בשר גבוהים ירקות וויטמינים לבריאות הכלב או החתול שלכם ואת זה ניתן להשיג על מדפי חנויות מבוחרות על בסיס מזון יבש ורטוב ייעודי לכלבים וחתולים.

 

מזון שמתאים לגיל החיה

גילאים שבהם יש להקפיד במיוחד על מזון ייעודי לגיל הכלב או החתול הוא בהיותם עדיין גורים, ובבגרותם כשהם מתחילים להזדקן. תזונת גורים מתחילה לאחר היגמלות מחלב האם כשהחיות נדרשות למזון מיוחד התורם לגדילתן והתפתחותן התקינה. זוהי תקופה שממשיכה עד הגיע הגור למשקלו הבוגר. יש לציין כי בקרב כלבים תקופת הגדילה משתנה בין המינים השונים, ובעיקרון ככול שזן הכלב יותר גדול כך מתמשכת תקופת גדילתו ונעה בין שישה חודשים לזנים ננסיים ועד לשנתיים בקרב זני ענק. שימו לב שגם צרכי התזונה של מיני גורים וכלבים בוגרים מגדלים שונים אינה זהה, לכן חשוב לבחור במזון איכותי שמתאים גם לגודל הגזע, הנע מקטן, לבינוני ועד לגדול. אגב, קיימים גם זני חתולים שעדיף לרכוש עבורם אוכל ייעודי, כמו של חברת רויאל קנין המספקת מזון מיוחד לחתולים פרסים או לחתולים בריטים.

לעת זקנה החתול והכלב יורדים ברמת תפקודם ובפעילותם, והם נדרשים גם כן למזון כלבים או מזון לחתולים מיוחד שהינו קל יותר לעיכול, עשיר בסידן ודל בקלוריות, כדוגמת פיטמין סניור לכלבים מבוגרים. גם גיל הזקנה אינו אחיד ובמקרה של זני כלבים דווקא המינים הקטנים הם לרוב בעלי תוחלת חיים יותר ארוכה, ובהתאם גם הגעתם לגיל מבוגר.

 

התאמות נוספות של מזון לחיות מחמד

ישנם עוד גורמים שעליכם לקחת בחשבון בעת בחירת מזון מתאים לחתול ולכלב. כך למשל, חיות בעלות רגישויות נדרשות לעיתים למזון מיוחד, כדוגמת רגישות במערכת העיכול או רגישות בעור ופרווה. כמו כן, כלבה או חתולה בהריון או מניקה נדרשת לתזונה מתאימה עם תוספת של מינרלים ואנרגיה. עוד יש להתחשב ברמת הפעילות של החיה ובהיותה סובלת מהשמנת יתר, אז יש לספק לה מזון דיאטטי כמו של פלטזור פרוטקט אוביסטי לטיפול בעודף משקל בכלבים, או פירסטמייט עוף או פירסטמייט דגי אוקיינוס (אשר אינו מכיל דגנים כלל) לשמירת משקל תקין בקרב חתולים. לחיות הסובלות ממחלות שונות כמו נטייה לאבנים בדרכי השתן יש לרכוש מזון המוגדר כרפואי, שאמנם לא צריך עבורו מרשם אך מומלץ לרכשו בהתאם להוראות של וטרינר ,אבל ניתן לרכוש מזון יורינרי לחתולים בחנות חיות.

 

לסיכום – העדיפו אוכל לכלבים או אוכל לחתולים ייעודי לחיית המחמד על פני אוכל ביתי.

יש אנשים שחושבים כי מזון מוכן לכלבים וחתולים פחות מזין ובריא לעומת מזון ביתי. למעשה, ההיפך הוא הנכון ומחקרים בתחום מצאו כי מרבית הדיאטות הביתיות לחיות מחמד אינן מאוזנות ולא מתאימות לצרכיהן. מנגד, מזון יבש ורטוב של יצרניות מובילות ומומלצות מכיל את כל רכיבי התזונה והויטמינים הנחוצים להן. הדרך להבטיח תזונה בריאה ומאוזנת המשפרת את איכות החיים ומאריכה אותה, היא על ידי העדפת מזון משובח טעים ובריא של חברה ידועה כמו רויאל קנין Royal Canin, פירסמייט FirstMate, ג’וסרה Josera,  ספורטמיקס הוליסטי SportMix, פיטמין Fitmin, פלטזור Flatazor פרוטקט או פרו פלאן Pro Plan, המותאם עבור מאפייניה וצרכיה המיוחדים.

 

הכתבה נכתבה בחסות האתר: שפע לחי

 

תגובות

להשאיר תגובה