נסענו לשדה הגידול של חברת הזרע בדרום ומצאנו שם אבטיח מיני שהם פיתחו למשפחות קטנות ורווקים, קיבלנו חשיפה ראשונית למלון מזן אנג’ל שישמר לכם בארון במשך חודש ופגשנו את ד”ר עגבניה שפיתח “את העגבניה הטעימה ביותר” רק אל תספרו לאייל שני

אז מתברר שאפשר לעשות אייטם על ירקות ואפילו להינות מזה. באמצע החום עזבתי את העיר הגדולה בדרך למושב ניר ח”ן אי שם בחבל לכיש שם בכל שנה עורכת חברת הזרע שהיא מהמובילות בתחום החקלאות בארץ תצוגה לחקלאים למתעניינים ולכתבים כמונו. החדשות המסעירות הם שגם בתחום הזה יש חידושים והמצאות ועל העת שוקדים עבורנו מהנדסי מזון כדי ליצור את הירק המשולם כדי שיתאים למזג האוויר, יעמוד בפני מזיקים, יהיה עמיד וטעים.

IMG_4019

הנה למשל איציק עזרא מנהל מכירות ארצי שלקח אותי למקשה האבטיחים כדי שאכיר את פומה אבטיח מיני שמגיע במשקל של עד 3 קילו שמיועד למשפחות קטנות ולרווקים “כדי שלא יקרה מצב” אומר לי עזרא “שלא מעט משפחות זורקות חצי אבטיח אחרי השימוש”. אבל למרבה ההפתעה או שלא הוא נתקל במחסום השיווק המונופוליסטי של הרשתות הגדולות שאינם מעוניינות באבטיח קטן אלא במשקל גדול יותר כך שנותר לו לשווק את הבטיח בקופיקס או פיצוציות.

 

15 הערות

להשאיר תגובה