חוגגים בסמטה

לא חסרים ליינים של מסיבות בתל אביב, כל יום קמים להם חדשים אך אנסמבל זגופה (זחל, גולם, פרפר), האנסמבל הצעיר של תאטרון הסימטה ביפו העתיקה בא להביא את הבשורה: מסיבה שמשלבת בתוכה תאטרון או במילים אחרות: כשאמנות פוגשת מסיבה.השבוע שוחחנו עם חברת האנסמבל, גיל מרקוביץ (30). מרקוביץ שרה במסגרת האנסמבל ובשאר זמנה משדרת ברדיו כאן את התכנית "המעבדה".

"האנסמבל הוא מיזם מאוד ייחודי", היא אומרת בהתלהבות, "זהו קונספט של מסיבות שמשלב בתוכן קטעי פרפורמנס, שמעתי שיש כאלו ליינים בחו"ל אך עדיין לא הייתי בכאלו מסיבות מלבד בשלנו. מנכ"לית התאטרון עירית פרנק ועידן (זילברשטיין, מחזאי ובימאי בתאטרון הסימטה) באו עם החזון וזה תענוג לממש אותו".

האנסמבל כולל עשרה צעירים שכל אחד מהם אמנותי בתחום אחר: משחק, שירה, ריקוד, צילום, להטוטנות ועוד, כולם יחד יוצרים עולם אמנותי שלם וחי.

מה אתם עושים בעצם?

"אנחנו מארגנים מסיבות מאלף ועד ת', אם זה די ג'יי, מוזיקה, קטעי פרפורמנס, כיבוד וכו' והתמה שקושרת את כל הקטעים במסיבות שלנו אלו שאלות של חופש וחירות. בזה אנו עוסקים".

תרחיבי

"במהלך המסיבה אנחנו עוצרים את המוזיקה ומפתיעים את הקהל עם מונולוג או שיר כשהנושא שלהם הוא בחינת גבולות החופש אישי, האם הוא בכלל קיים או שזו רק אשליה? אנחנו מתייחסים הרבה ליחסים שבין עבודה של יחיד מול קבוצה האם הוא נטמע האם הוא משתלב האם הוא נעלם או מתנגד והודף? יש הרבה אפשרויות".

וזו תיהיה המסיבה השלישית שלכם

"נכון והולך לא רע, במסיבה הראשונה מאוד התרגשנו מהשילוב של האמנות במסיבה, לא סיפרנו מראש לקהל על קטעי הפרפורמנס והאנשים היו מופתעים, המוזיקה פתאום נעצרה, דבר מאוד מוזר שקורה במסיבה ומאוד התרגשנו ושמחנו מתגובות הקהל, הם אהבו את זה וזה יצר מתח מציפייה לקטע הבא. במסיבה השנייה היה קהל משולב שכבר חיכה לקטעים, היו אנשים שרק חיכו לקטעים וזה מעניין. זה קונספט חדש ומקורי, לפעמים תאטרון מרתיע אנשים אבל ישנה היענות, אנשים מגיעים וזה משמח אותנו".

את מרגישה שזה מקרב צעירים לתאטרון?

"אני מקווה שכן, אני לא יודעת מה אחוז הצעירים שהולכים להצגות אבל אני יודעת שלא מעט הולכים למסיבות ככה שזה יכול לעבוד ולהיות כלי לחשיפת התכנים של התאטרון, זו הזדמנות לראות מה קורה היום בתאטרון הפרינג', מה קורה בתאטרון הסימטה, זה מקום שבו ניתן ואפשר לצאת מהמסגרת".

ומלבד מסיבות אתם יוצרים מחזה

"נכון זוהי יצרה משותפת של כל האנסמבל. עידן זילברשטיין מוביל את הקבוצה אבל כל אחד מביא את החוזקות שלו, אני למשל, מביאה את הקול שלי כזמרת, יש את לאורה, רקדנית ספרדיה שמובילה את הכוריאוגרפיה, להטוטנית שהייתה בקרקסים ועושה דברים מגניבים, יש לנו צלם מדהים שתוך כדי מביא את העולם שלו ומצלם ובעזרת תמונות אנחנו מבינים איך דברים נראים בצורה קצת אחרת".

ליין המסיבות של זגופה, יום חמישי, 28/2 20:00 תאטרון הסימטה עם די ג'י אורי שאכטר

תגובות

להשאיר תגובה