רגע לפני שהוא הופך להיות הפרזנטור של מוצרי אפיה, השף קונדיטור אורן בקר מדבר על ההצלחות, התוכניות לעתיד ומודה "אני לא  בן אדם מושלם, ויש לי שריטה עמוקה אבל לגמרי צבעונית".

 

השף קונדיטור אורן בקר, יושב זחוח ונרגש, הבוקר הוא השיק במסיבת עיתונאים גדולה את ליין המוצרים שנושא את שמו והא מאמין בהצלחה, אבל לא תמיד הכל היה ורוד בחייו של בקר, לפני שנה הוא עבר תקופה לא פשוטה כשנאלץ לסגור את העסק שלו בעקבות קשיים ואז הוא סיפר על מצב נפשי קשה.

"אתה מקיים מפעל חיים ופתאום אתה מבין שמפעל החיים הזה לא מסתדר בגלל כל מיני סיבות שלא מסתייעות עם כל מיני אנשים מסביב. בהתחלה אתה קצת מתבאס, אבל ידעתי שהידע והכוח אצלי וקשר טוב עם הקהל זה המפתח להצלחה ואת זה יש לי. החלטתי ללכת לאנרגיות הנכונות בשבילי, הבנתי מה נכון לי ובאיזה אנרגיות אני רוצה להיות. המשכתי קדימה בלי יותר מידי לחשוב, אני חושב שבן אדם צריך לקום בבוקר ולהיות מאושר. זה בסך הכל עסק ופעם מרוויחים ופעם מפסידים, הכי חשוב זה הבריאות והאנרגיות ובחרתי בבריאות שלי, ושיהיה לי כיף ולא באנשים שיעצרו אותי. אני מתעסק היום בדברים שאני אוהב, בדרכה ולימוד, פשוט לא היה לי טוב ואני רוצה שיהיה לי טוב זה הכל. המשכתי קדימה ואני מאוד מרוצה מהמקום שאני נמצא בו היום".

ספר על תחילת הדרך, מה הביא אותך לתחום?

"אני חושב שמה שמושך אותי לאפייה וקולינריה זה היכולת ליצור ולהיות מיוחד ואחר. אני אוהב ללמד אנשים ולאפות, והכי חשוב לחשוב מחוץ לקופסה. אני לא מאמין שצריכים ללכת אחד לאחד לפי המתכון, אלא לפתח אותו. לדעתי זאת גם הסיבה ש-'דיזרטס' בחרו בי, הם בחנו כמה שפים, אני לא פניתי אליהם הם אלה שפנו אלי. מה שגרם להם לבחור בי זאת הלוילייות שלי לחברה ולאופים, הם עשו מהלך מאוד רציני, זה לא מובן מאליו, הם השקיעו במהלך הזה קרוב לשני מליון ש"ח. לפי דעתי מה שהם אוהבים בי זה את היכולת שלי לתקשר עם הקהל וגם את העובדה שהרבה מאוד מהעם מחובר אלי. סדנאות אפייה זה דבר שמאוד חשוב לי, בסופו של דבר מה שמפרה אותי זה ללמד"

יש לכם כוונה להפוך את המוצרים לבין לאומיים?

"כן, חד וחלק, הרעיון הוא להפיץ את המוצרים גם מעבר לים, אני חושב שזה החלום של כולם ולפי דעתי זה יקרה, אני בטוח בזה. אני נמצא 23 שנה בתחום הקונדטוריה ועוד לא ראיתי מוצרים שמוגשים בצורה כזאת יפה. אני תמיד דגלתי במתכונים פשוטים שכל אחד יכול להכין בבית, אבל מצד שני האסטיתיקה, היופי והאריזות זה הסיפור פה. אני חושב ש-'דיזרטס' עושה את זה בצורה יוצאת מין הכלל".

בנוסף להצטרפות של בקר כפרזנטור לחברת 'דיזרטס', הוא גם משמש כפזנטור לחברת oig. "שתי החברות שאני פרזנטור בהן, הן צעירות ועושות עכשיו דרך והרעיון הוא לצמוח ביחד", הוא אומר. בנוסף בקר מלווה את רשת המסעדות ' אלבאבור' בנושא הקינוחים, ומלמד כמעט בכל הארץ סדנאות אפייה. "אני מאוד אוהב ללמד ומבחינתי זה סוג של שליחות". הוא אומר ומוסיף, "בחודשים האחרונים 'דיזרסט' עברה מיתוג מחדש ופיתוח מוצרים חדשניים ועדכניים שמתאימים לעולם האפייה המוצרים מתאימים בעיקר לאופים הביתיים וגם לקונדיטורים מתחילים ומקצועיים שרוצים לשדרג את עצמם. אם עד היום כדי לקנות מוצרים מורכבים לאפיה היינו  צריכים ללכת לחנויות מתמחות שגם שם לא ניתן למצוא את הכל, היום אנחנו לפני מהלך שנוכל למצוא את המוצרים האלה ברשתות השיווק. מעולם לא היו מוצרים כל כך מקצועיים ברשתות השיווק, אלא יותר דברים פשוטים, זאת לגמרי בשורה חדשה בעולם האפייה. היום אין להשיג מחית פרי טובה ב-300 גרם וזה מוצר שהרבה מאוד אנשים קמעים לו, אני אומר את זה בתור מישהו שמלמד 12 שנה ויודע מה הקהל רוצה".

מה באמת מייחד אתכם?

"מנכ"ל החברה, ירון ברגר לקח את כל נושא המיתוג והרים אותו לרמות שלא ראינו בארץ לפני כן, אני בסך הכל הדמות המקצועית והפרזנטור שמלווה את החברה צעד אחר צעד. אני מאוד מתחבר לעולם האסתטיקה והצבע ולדעתי לא פחות חשוב איך המוצרים מוגשים. אני חושב ש-'דיזרסט' לוקחת את עולם האפייה לעולם הקוסמטיקה של האפייה. אנחנו נהיה הללין של הקונדיטוריה".

 

23 הערות

להשאיר תגובה