תפסנו את גיא לוי, מאמנה החדש שלהפועל תל אביב, לשיחה קצרה על המטרות ועל ההרגשה להגיע שוב למועדון גדול

ה-3 בספטמבר. אחרי שני מחזורי ליגה בלבד מחליטה הנהלת הפועל ת”א לשלוח הביתה את ססאר מנדיונדו, ובמקומו לוקח את המושכות עוזרו, וואליד באדיר, שאמור לשמש כפקק עד מינויו של מאמן חדש.

ה-5 בנובמבר. חודשיים לאחר פיטוריו של מנדיונדו, מכריזה הנהלת האודמים של מינויו של מאמן חדש לקבוצה – גיא לוי. הסאגה הפאתטית של מינוי מאמן לאחת הקבוצות הגדולות בארץ, הגיעה סוף סוף לסיומה כאשר לוי נבחר להיות זה שינסה להרים את האדומים אחרי פתיחת עונה חלשה מאוד.

בורסת השמות של המאמנים המועמדים להפועל ת”א עבדה שעות נוספות בחודשים הללו. אלי גוטמן, דרור קשטן, ניר קלינגר, אלישע לוי, רן בן שמעון וחיים סילבס היו חלק מהמועמדים שהוזכרו לתפקיד, אבל בסופו של דבר מי שיעמוד על הקווים בבלומפילד יהיה לוי שמגיע להפועל אחרי חצי עונה מוצלחת בבית”ר ירושלים.

לפני הפועל ובית”ר הספיק לוי לעבוד בלא מעט מקומות – הפועל פ”ת, הפועל בית שאן, הפועל כפ”ס, צפרירים חולון, הפועל חיפה, בני יהודה, הפועל באר שבע, עירוני רמה”ש, הפועל רמת גן, בני סכנין והנבחרת הצעירה. לוי אמור להרוויח כ-22 אלף שקל בחודש, והוא חתם על חוזה עד סיום העונה, כאשר עם סיומה יישבו הצדדים, יבצעו הערכת מצב ויחליטו האם להמשיך את ההתקשרות.

גיא, איך ההרגשה ללבוש את המדים של הפועל?

“הגעתי למועדון גדול, ואני מאוד שמח. יש הרבה עבודה לפנינו, ואני מודע לגודל האחריות המוטלת על כתפיי”.

אין לך בעיה עם זה שהגעת כסוג של ברירת מחדל אחרי שגוטמן וקשטן סירבו?

“אני לא יודע איזו רשימת מאמנים הייתה כאן, ואני לא מתייחס לזה. כשפנו אליי מהפועל, הגעתי לפגישה והדברים הסתדרו. אני מתעסק רק בדברים מקצועיים ולא במה שהיה קודם. באתי לעשות תפקיד, וזה הדבר היחיד שאני מתרכז בו”.

מה אתה מביא איתך להפועל ת”א?

“נראה לראות את הקבוצה משחקת טוב, ואז גם יגיעו תוצאות. לא אכנס עכשיו לאיך אפשר לעשות את זה, כי יש הרבה דברים לעבוד עליהם. אני אחד שאוהב לראות סדר על המגרש, ואוהב לראות שהקבוצה שלי משחקת כדי להבקיע ולסכן את היריבה”.

אפשר להגדיר מטרות? פלייאוף עליון? אתם רק שתי נקודות משם.

“אני לא מתעסק עכשיו במיקומים. זה מיותר בשלב זה, כרגע הכי חשוב לי לראות את הקבוצה משחקת כדורגל טוב, ושנוכל להתגבש ולהיות הכי טובים שנוכל. כשזה יקרה, נוכל לדבר על מטרות”.

ברור שהסגל שלכם זקוק לריענון רציני. דרשת מההנהלה לעשות אירגון עם פתיחת חלון ההעברות בינואר? מדברים על חלוץ ושוער לפחות, במידה ואריאל הרוש לא יחלים. שמו של אופיר מרציאנו כבר הוזכר.

“אני מתעסק במה שקורה כאן עכשיו, ולא במה שיהיה בינואר. יש לנו סגל טוב ושחקנים מוכשרים, ואין לי ספק שכל אחד שנמצא בהפועל יכול להפיק מעצמו יותר”.

 

תגובות

להשאיר תגובה