על המסלול

בשבוע שעבר נערך אירוע ההצדעה ל-70 שנות אופנה ישראלית ביוזמת משרד התרבות וספורט והספורט כחלק מאירועי ה-70 למדינת ישראל. מאות מעצבות ומעצבים, בכירי התעשייה וסטודנטים בבתי ספר לאופנה בארץ התכנסו לאירוע האופנה הממלכתי הראשון בסימן “מורשת של חדשנות”. בערב הוצגו ההישגים וההצלחות של האופנה הישראלית בארץ וברחבי העולם לאורך התקופות השונות. כמו כן, נערכו מחוות לאייקוני האופנה, למעצבות ולמעצבים שהשפיעו על האופנה הישראלית וזכו להישגים יוצאי דופן בזירה הבינלאומית. בין האמנים שהשתתפו באירוע: נטע ברזילי, אניה בוקשטיין, קובי אפללו,להקת A-Wa, דיקלה, גלעד כהנא, אוהד חיטמן ושפיטה.

במהלך האירוע, בניצוחו של המנהל האומנותי מוטי רייף, התקיימו תצוגות אופנה שונות: שורשים- מקורות ההשראה האישיים, המשפחתיים, של המעצבים הישראלים, כור ההיתוך הישראלי. חלוצי האופנה- אופנת העולים שהגיעו ארצה אלגנטיים, לבושי חליפות, והמעבר לחאקי, מחווה לבית האופנה משכית, מחווה לאייקוני האופנה לאורך השנים ולאייקון האופנה הישראלי הראשון- שושנה דמארי- דקלה תבצע את ‘כלניות’, האופנה הצבאית, מחווה למותגי בגדי הים הישראליים והמותג גוטקס, הגבר הישראלי- אופנת הגברים הישראלית תוך הצגת דגמים של מעצבים שונים, הצלחות בינלאומיות- ההצלחה של מעצבים ישראליים ברחבי העולם, תצוגת שמלות כלה של מעצבים ישראליים בינלאומיים, מעצבים עתיד- חלקה של האקדמיה בפיתוח וקידום האופנה.

במהלך הטקס, הוענקו פרסי שרת התרבות והספורט למעצבים בתחום האופנה לארבעה מעצבים כאות הוקרה והערכה של החברה הישראלית למעצבים בתחומי האופנה, על פועלם ותרומתם לעולם האופנה בישראל. פרס מפעל חיים הוענק למעצב גדעון אוברזון על פעילות יוצרת ומרשימה אשר השפעתה ניכרת בהתפתחות עיצוב האופנה בישראל. פרסי מעצבי האופנה לשנת 2018 הוענקו לרונן חן על הקמת מותג עצמאי שפעיל שיותר מ-25 שנה בארץ ובחו”ל בתחום “ready to wear”, אלירן נרגסי, ממובילי המהפכה של השנים האחרונות בתחום בגדי גברים ושחר אבנט, מעצבת אופנה שבתוך זמן קצר ביססה את מקומה בעולם האופנה בישראל ובחו”ל.

תגובות

להשאיר תגובה