מי דואג לחיילי המילואים ?

בימים אלו, ארגון בני ברית יוצא לדרך עם מיזם "מלגות לימודים למשרתי.תות מילואים בחטיבות חיל השריון" זו השנה השישית ברציפות והפעם מתמקד המיזם בהענקת מלגות למילואימניקים מצטיינים בסימן מלחמת "חרבות ברזל" שמטרתן להעניק סיוע לימודי, ליווי לקדם אותם לקראת לימודים שהופסקו מתוקף תפקידם הצבאי או מפאת מצבם הכלכלי שאינו מאפשר עקב השירות הממושך.

השנה, יוענקו המלגות ל 8 מילואימניקים מצטיינים אשר נבחרו בקפידה על ידי מפקדיהם מכל חטיבות חיל השריון ואשר עמדו בקריטריונים הבאים: חייל מילואים מצטיין אשר שירת מס' ימי מילואים ממושכים מעל הנורמה באותה השנה/ חייל/קצין מילואים מצטיין אשר הביא לתפקוד מצוין את כל המערכת שהוא מתפקד בה ואחראי עליה (מחלקה, פלוגה, גדוד) החייל/קצין נצרך – המלגה מסייעת לו לסיים את לימודיו ומשפרת את מצבו לעיתים בגלל שירות מילואים ממושך ונסיבות חיים אחרות ושונות ועוד.

 

את הבקשה/המלצה למלגות המצטיינים העניקו המפקדים הישירים של אותם חיילי מילואים, המג"דים ועל הבקשה חתם המח"ט. לרוב, נערך סינון ראשוני באמצעות עמותת יד לשריון ולאחריו נשארו כ 25 מועמדים מצטיינים עם המלצות, כולל מילואמניקיות.

הצוות שבוחר את המילואימניקים המצטיינים מורכב מחברי ארגון בני ברית ויד לשריון. בראש הצוות עומד עמנואל כהן – נשיא בני ברית כיום יחד עם עו"ד חנן ברנשטיין מנכל עמותת יד לשריון ותת אלוף במיל' בחיל השריון, לאחר שקיבלו לידיהם את ההמלצות ממפקדי כל החטיבות, הם בודקים מהם הצרכים של אותו חייל מילואים מועמד ובצורה מדויקת מזהים ובודקים שאכן האנשים המקבלים את המלגות, הם אלו שאכן צריכים אותם.

עמנואל כהן, נשיא בני ברית ישראל " אני מברך וגאה על המיזם ועל המהלך. בשעה שחיילים מסיימים שירות סדיר במדינת ישראל, הם מאושרים על ידי המדינה והצבא לקבלת סיוע לימודי, ליווי ושאר הטבות למשוחררים. עד כה, שום גוף מטעם המדינה לא לקח על עצמו לטפל בזכויות הלימודיות של המילואמניקים שחלקם הפסיק לימודיו בגלל שנקרא לשרת או משום ששירת זמן ארוך מהצפוי"…..

את המיזם הגו לפני 6 שנים – דניאל גרץ (מי שהיה נשיא ארגון בני ברית בין השנים 2017-2023 ) יחד עם נחמה בר כוכבא (אלמנתו של האלוף משה בר-כוכבא(בריל).

גרץ בעברו היה מט"ק בחיל השריון ואת שירותו הסדיר סיים כסמב"צ חטיבה 7, בשירות המילואים שעשה הוענקו לו דרגות קצונה ואת שירות המילואים שלו סיים כ ע' מפקד בקו"מ. נחמה בר-כוכבא כיהנה במשך שנים כחברת הנהלה, מועצה ויו"ר וועדת החינוך של עמותת יד לשריון בלטרון ובעלת פרס מפעל חיים בתחום החינוך לצד מפקדי השריון למיניהם של החיל.

 

http://www.bnaibrithisrael.org.il/BRPortal/br/P103.jsp?cat=187810

תגובות

להשאיר תגובה