פרויקט “מיוזיק בונקר” בעיר חדרה, נולד לפני 15 שנה כיוזמה של מוזיקאי מקומי בשם סלבה מסוז’ניק , שחלם להקים מועדון מוזיקלי שבו יפגשו בני נוער מכל שכבות הציבור וידברו את שפת המוסיקה. הרעיון היה שבני נוער בסיכון שמסתובבים ברחובות יוכלו לנגן שם, להיפגש ולדבר על מוזיקה.

סלבה פנה למנהל מרכז הפנאי בזמנו, אייל עפגן, וביחד החלו להגשים את והפכו את “מיוזיק בונקר” להצלחה מיידית שסחפה בני נוער רבים שהחלו להיפגש במועדון ולדבר את שפת המוסיקה.לפני 10 שנים, סלבה נפטר במפתיע מדום לב, אך מורשתו וחזונו של מסוז’ניק, ממשיכים לפעול.

עם במה קטנה המאובזרת בתופים, מגברים,  תאורה מקצועית וכל מה שצריך לחזרות ומופעים אינטימיים , המיוזיק בונקר משמש סוג של בית חם וחדר חזרות מקצועי לאין ספור בני נוער ובוגרים כאחד.

לפני 8 שנים התמנה אייל עפגן למנכ”ל עמותת ‘פנאי העיר’ והחליט לשדרג ולהעצים את הפעילות בבונקר מיוזיק וכיום מתקיימות בו גם פעילויות חברתיות אשר מתואמים לאופי המקום כגון סדנאות למוזיקה , ג’אמים נגינה חופשית ומופעי רוק גדולים ומושקעים, כאשר לאחרונה הוקם אולפן הקלטות מקצועי המנוהל ע”י אנשי מקצוע מובילים בתחום ונותן מענה לכל האמנים הצעירים באזור.

חלומו של סלבה הפך למציאות קסומה עבור כל חובבי המוסיקה באזור: פרויקט המיוזיק בונקר הפך לשם דבר ומודל לחיקוי גם בקרב מוזיקאים מובילים שבירכו על היוזמה ואף הגיעו  למועדון להעביר כיתות אמן בהם: המתופף מאיר ישראל, המפיק המוזיקלי ג’ורדי , הגיטריסט אריק כהן ועוד.

 

 

 

 

תגובות

להשאיר תגובה