מאיצים

מאיץ המיזמים של המרכז ליזמות בקריה האקדמית אונו החל את דרכו לפני מס' חודשים, בהליך סינון קפדני של קרוב ל-200 פניות שהגיעו לאקסלרטור. מתוכם נבחרו 7 מיזמים מרשימים –ברמת הצוות והרעיון- שהצטרפו למאיץ. תכנית המאיץ התפרסה על פני 4 חודשים עם 11 מפגשים דו שבועיים. 5 מיזמים סיימו התכנית ובסיומה, מחזיק כל מיזם במצגת תכנית עסקית ותכנית פיננסית. המפגש האחרון, שיערך ב-12 ליולי, הוא ה- Demo Day – אירוע הצגת המיזמים למשקיעים פוטנציאליים.

מבין המיזמים המסקרנים שיציגו באירוע, ITsMine – חברת סייבר. הדור הבא של אבטחה כנגד גניבת מידע מתוך ארגונים (Next Generation DLP), meeba – אפליקציה המאפשר להתחבר לקהילת המטיילים בכל מקום ולהיות חלק מהפעילות, Legati – מחברת דיגיטלית ההופכת לימודי נגיה לחוויה משחקית, WolfBet – אפליקציית המלצות לתחום ההימורים בספורט, Skoobi – דרך חוויתית לחוות סיפורים ברבדים שונים.

את המיזמים ליוו באופן אישי צוות של מנטורים מובילים מהתעשייה, וביניהם נחמן שלף – יזם סידרתי שאחראי לאקזיט ההייטק הישראלי הראשון לחברה אמריקאית גדולה, יאיר ניצני – איש תעשיית המוסיקה ומנכ"ל הד ארצי לשעבר, ודגן אשל – מנהל החדשנות של חברת "שטראוס".

 לדברי יאיר סאקוב, יו"ר מרכז היזמות, "תואר ה MBA-במנהל עסקים באונו מציעה מסלול יחודי של התמחות באסטרטגיה ויזמות המשלב קורסים אקדמיים מהמתקדמים והמעמיקים בתחום. התכנית, המובילה בתחומה בארץ, היא אחד הנדבכים במכלול הפעילויות המוצעות בתחום היזמות בקריה האקדמית אונו. המכללה פועלת במודל ייחודי המציע קורס יזמות בסיסי שהנו קורס חובה לכלל הסטודנטים, ומטרתו לייצר תשתית לחשיבה ופעילות יזמית בקרב הסטודנטים והבוגרים. תכנית האקסלרטור מהווה, למעשה, את קצה הפירמידה במודל היזמות של המכללה ומטרתה לצייד את בוגריה בארגז כלים להנעה עסקית של הרעיון שבבסיס המיזם . אל קו הגמר של תכנית המאיץ הגיעו חברות עם רעיונות יצירתיים ואני צופה כי גם למחזור הבא יגישו מועמדות מיזמים מרתקים, בתחומים כמו מוסיקה, יזמות חברתית ופודטק, יזמות בתחום הספורט ועוד".

אל ה Demo-Day צפויים להגיע משקיעים, אנג'לים, יזמים ואנשי אקדמיה, ובמהלכו יקבל כל מיזם 10 דקות להציג בפני חמישה שופטים, ולשכנע כי הוא "בר השקעה". פרס ראשון- 50,000 ₪. פרס שני- 30,000, פרס שלישי 20,000 ₪.

 

9 הערות

להשאיר תגובה