מטעמי “הדוכן היהודי” בשירות עד הבית

בימים טרופים אלה, כאשר אנו מבלים בבית כבר כמעט שנה, ואנחנו לא במיטבנו, האוכל תופס מקום נכבד בשיגרת חיינו, ובמיוחד שמור מקום כבוד לאוכל הנוסטלגי של בית אבא ואמא, המצליח להעלות לנו את המורל.

ישראל הינה קיבוץ גלויות גם קולינרי, עם טעמים שהשתמרו כאן באדיקות, והפעם בחרתי להתמקד במטבח המזרח האירופאי, הקרוב לליבי.

לפני 3 שנים נפתח בשוק האוכל של דיזנגוף סנטר “דוכן האוכל היהודי”, עליו אחראים מוטי רובינפלד ואשתו איילה, כבני 40, המתגוררים בבני ברק ולהם 4 ילדים. לאור המצב השוק כרגע סגור זמנית, אבל המאכלים מגיעים לבית הלקוח בהזמנה טלפונית, בסופ”ש בלבד, כאשר השליח הוא לא פחות ולא יותר מוטי הבעלים, השמח לתפקד ב-2 כובעים.

במנות ראשונות תמצאו כבד קצוץ, רגל קרושה עם חזרת לצידה, מלפפון ירוק בחומץ ושמיר, ארבאס – גרגרי חומוס (למי שאינו מכיר את המילה), גפילטע פיש מדהימים, פרוסת דג ממולאת בקציצת גפילטע, וגם פילה מושט. ואי אפשר בלי מרק עם לוקשיין (איטריות) או עם קניידלך, בטעם בית אמא, לצד צ’ולנט המתבשל בביתם של מוטי ואיילה, עם בשר בשפע, ביצה, קישקע והלזלע (גרון ממולא), מעדן שאין שני לו.

לאלה המעדיפים מנה בשרית אחרת, תמצאו בתפריט גם עוף בגריל, קציצות עוף ברוטב, כרוב ממולא ועוד. ובל נשכח את התוספות המזרח אירופאית הידועות: כוסמת, פארפלאך, צימעס, וכמובן גם קוגלים למיניהם: של איטריות או תפוחי אדמה, ולאטקס. לקינוח: עוגת לייקח, תפוחי עץ, אגוזים, שיש – כל מה שאיילה אופה מכל הלב.

למי שלא רוצה לנסוע עד למאפיית ויז’יניץ הידועה בבני ברק, ולקחת היישר מהתנור החם את חלת השבת בחמישי בערב, מוטי יביא לכם גם החלה המקורית, בשקית החומה המקורית.

הלקוחות מתל אביב וסביבתה, נשארים נאמנים למוטי ולאיילה גם בימים טרופים אלה, וההזמנות הטלפוניות זורמות. את מוטי תמצאו בימי שישי בדרכים, מבוקר ועד כמעט כניסת שבת, תמיד בדרך לעוד לקוח מרוצה.

כמידי שישי, מוטי ואיילה מפרישים מעשר מהאוכל אותו הם מבשלים, אשר מועבר כתרומה לבית החולים תל השומר, לשמח חולים ובני משפחותיהם.

הזמנות לשבת מתקבלות עד יום רביעי ב-10 בלילה בטלפון: 052-4000206.

 

 

תגובות

להשאיר תגובה