טיולי ג’יפים בקירגיסטן – איכותיים ומרתקים

רוצים לחקור בדרך מהנה ומסעירה את נופי הפרא של קירגיסטן? טיול ג’יפים איכותי יכול להיות בדיוק מה שנכון לכם.

טיול ג’יפים איכותי בקירגיסטן, בין אם כזוג, משפחה או קבוצה, יעניק לכם דרך ייחודית להכרת חבל ארץ מרהיב זה. הטיול יאפשר לכם להגיע למקומות שאי אפשר להגיע אליהם ברכב רגיל או ברגל, ובמהלכו תעברו דרך נופים עוצרי נשימה, תגיעו לאזורי ישוב קטנים ונידחים, ועל הדרך תכירו את תרבות הנוודים, יופייה ואופייה של מדינה מרתקת זו.

ארץ ההרים השמימיים

מדינת קירגיסטן או בשמה הפורמאלי הרפובליקה הקירגיזית, שוכנת במרכז יבשת אסיה ליד סין. זהו חבל ארץ הררי ופראי עם רכסי הרי טיין-שאן, האגם הנעלם סון-קול, איסיק קול האגם האלפיני מהגדולים והעמוקים בעולם, ועם עם שעדיין משמר אורחות חיי הנוודים. את חבל הארץ חצתה בעבר דרך המשי שהביאה גם להרבה שינויים ותהפוכות בשלטון המקומי. אין דרך יותר טובה יותר להכיר את פלאיה של מדינה קסומה זו מאשר ברכב שטח נוח, בעזרתו ניתן להגיע למחוזות טבע מרוחקים, פחות מוכרים ולא נגועים.

להכיר את קירגיסטן עם רכב שטח

המסע ברכב שטח ברחבי קירגיסטן מעניק אמצעי מופלא להכרת מדינה טבעית והררית זו. את המסע תתחילו בעיר הבירה בישקק בה תצוותו לרכבים, תעמיסו ציוד ותקבלו תדריך על מאפייני הדרכים וחוקי הבטיחות במדינה ותצאו לדרך.

המסע שלכם יכול לעבור במגוון אתרים ויעדים בהתאם למאפייני חבילת הטיול שבחרתם. בין היתר המסע יכול להתחיל בעמק בישקק ממנו מטפסים לרכס טיין שאן, חוצים את הנחל השוצף קוקמרן, ונוסעים לאורך גדות נהר גומגל על קירות אדומים מגרניט. כמו כן תוכלו לנסוע בדרך מכרות הפחם האתגרית המגיעה עד למעבר קארא קיציל ומשם גולשת אל אגם סון קול “האגם האחרון”, שבעונת הקיץ מהווה שטח מרעה ומקיפים אותו מאות אוהלי יורטה מסורתיים ואלפי בהמות וסוסים.

בנוסף, מסע ג’יפים לקירגיסטן יכול להתחקות אחר דרך המשי העתיקה העוברת בעמק קארא קויון ומגיעה עד לגבול עם סין. משם ניתן להמשיך לנסוע לאורך הגבול, לאורך נהר אקסאיי בדרך מהירה החוצה נחלים שתביא אתכם עד לאגם הנעלם, הכלוא בעמק מרהיב של קרחונים.

ויש מסלולים מאתגרים במיוחד שייקחו אתכם למסע לעמק נרין לאורך נהר נרין, המסתיים בנקודת מפגש עוצמתית של נהרות. וזו רק ההתחלה של מגוון מסלולים ואתרים בטיול ג’יפים בקירגיסטן, כמו עמק גלויו סם, רכס אלאטו, מעבר טוסור, עמק האגדות קניוני סמנובקה, אגם איסיכול ועוד. כל זאת בשילוב אירוח מלא ולינה בערים, עיירות וכפרים, בבתי מלון, יורטות ובקתות, ועם אוכל מקומי משובח, סיורים רגליים, מפגשים עם בני המקום, ביקור בשווקים ועוד.

טיול עם חברת מקצועית ומומלצת

הגורם העיקרי שמשפיע על איכות טיול הג’יפים שלכם בקירגיסטן, הינה החברה העומדת מאחוריו. בין החברות היותר מומלצות ליעד וסוג זה של טיול ניתן למצוא את ג’יפ תור, חברה המתמחה בטיולי ג’יפים ואקסטרים בחו”ל וידועה בסטנדרטים הגבוהים שהיא מציבה עבור מסלולי טיול ומקצועיות המדריכים המלווים. לקירגיסטן החברה מציעה מספר חבילות טיול עם מסלולים ייחודיים, הכוללות טיול של עשרה ימים וטיול חורף ייחודי בן חמישה ימים. החבילות הן על בסיס אירוח מלא ומסופקות עם מדריך ברכב נפרד, ציוד חילוץ מקיף, פריסות שטח מקצועיות ומפנקות, ואתרי אירוח מצוינים שנבחרו בקפידה ומשתנים מיד לילה.

לקבלת עוד פרטים אודות טיול ג’יפים בקירגיסטן צרו קשר עם ג’יפ תור בטלפון  0544-30-30-10.

 

תגובות

להשאיר תגובה