האמנית סיוון דיין הפכה בימי הקורונה את חנות המקררים הנטושה של סבה בשכונת שפירא, לחלל מעוצב שמארח סדנאות קרמיקה, תערוכות ויריד אומנות של אמנים מהשכונה.

ביריד שהתקיים בסוף השבוע, פגשנו את הדר הינדי שבימי הסגר בקורונה אספה פרחים בשמורה ליד ביתה ולמדה איך לייבש ולעצב אותן בצורה אומנותית. היא עזבה את עבודתה כדיילת ופתחה עסק יחד עם חברתה 'שלוכד את היופי של הטבע בצורה נצחית".

היריד התקיים בחלל יחודי שנפתח לפני שנה בלב שכונת שפירא וזה לשם 'חובות הלבבות' בדומה לשם הרחוב בו הוא נמצא שקרוי 'חובת הלבבות' "זהו ספר מוסרי מוכר ביהדות" מספרת סיוון דיין יוזמת המקום "שמדבר על חובה ומוסר וזה לגמרי מתכתב עם החובה המוסרית שלי להיענות לצו לבי".

דיין אמנית פלסטית שחיה בניו יורק החליטה לפני שנתיים להפוך את חנות המקררים של סבה שעמדה עזובה במשך שנים למקום שמגלם את החזון האומנותי לצד הפנייה אל הקהילה "רציתי ליצור חלל שמשלב סדנאות אומנות כמו קרמיקה ומארח תערוכות אומנות". אם הזמן נוספו עוד רעיונות כמו ארוחות גורמה סביב נושא מסוים (וולנטיין דיי) ואירוח של ירידי אומנים ואמנים מקומיים "חשוב לי שיהיה קשר עם הקהילה" היא מספרת. 

תגובות

להשאיר תגובה