אחראי משמרת של צוות 3 בנמל ת”א: “בכל שבוע אנו מסייעים לילדים משוטטים לאתר את משפחותיהם”

בסוף השבוע האחרון איתר אחראי המשמרת של צוות 3 בנמל ת”א, איתי תדמור, ילד כבן שנתיים ששוטט בסמוך לכביש. כעבור מספר דקות הצליח למצוא את בני משפחתו. תדמור: “כשיוצאים למרחב הציבורי חשוב לא רק לעטות מסיכה נגד קורונה, אלא גם לגלות ערנות לילדים הקטנים”

החזרה המדורגת לשגרה גרמה למשפחות רבות לצאת ולטייל, לבקר במסעדות ולהנות אחרי הסגר הארוך שכפה נגיף הקורונה על המשק. אחד המוקדים האהובים על הבליינים הוא נמל תל אביב. בסוף השבוע האחרון, במהלך משמרת לילה בנמל תל אביב, דיווח אחראי המשמרת על כך שהבחין במהלך הסיור בהתקהלות וכשהתקרב למקום, הבחין שילד כבן שנתיים מסתובב בסמוך לכביש הכביש ולא מאתרים את הוריו.
“ניסיתי לדבר עם הילד”, שיחזר אחראי המשמרת, איתי תדמור בן 28, שעובד כשנה בחברה. “לא היה ממש מענה מצידו של הילד כי מסתבר שהוא לא ידע עברית, אלא ערבית. כעבור מספר דקות, הבחנתי שאחיו הגדול מחפש אותו. התלוויתי אליהם עד שראיתי שהם חוברים אל המשפחה”. המשפחה הודתה לתדמור על שמצא את בנה הקטן.

עד כמה נפוצים מקרים כאלה ?
“בעקרון, בשלושת החודשים האחרונים של הקורונה, זה קורה כמעט בכל שבוע, ילדים משוטטים והולכים לאיבוד. הסיבה היא שאנשים מגיעים, מטיילים ומבלים במשך שעות. זה קורה גם במשפחות ישראליות וגם במשפחות של בני מיעוטים. אין ספק שהיציאה המחודשת לשגרה גורמת לאנשים לצאת יותר אך שמים לב פחות לסובב אותם”.

מה חשוב בעיקר בימים אלה ?
“חשוב מאוד לא רק לעטות מסיכה כנגד קורונה, אלא גם לשים לב למי שיצאתם איתו מהבית”.
בצוות 3 אמרו היום כי ערנותם ומקצועיותם של הסיירים והמאבטחים מסכלים פריצות ומטפלים אגב כך במקרים של סכנת חיים.

תגובות

להשאיר תגובה