אריאל בן דוד פתח את המספרה החדשה שלו אך לפני כמה חודשים. את הסגר הראשון צלח בקושי ועכשיו הוא כמעט הרים ידיים כאשר החליט לפתוח השבוע את המספרה שלו “אנחנו לא רוצים להפר את ההנחיות אבל הלקוחות לוחצים עלינו” 

בשעות אחר הצהרים מגיע אריאל בן דוד (35) אל המספרה שלו שנמצאת ברחבת העירייה, “מראש השנה לא הגעתי למקום” הוא מספר בהתרגשות, “אני מאוד מעונין לשמור על הנחיות משרד הבריאות” הוא מסביר מדוע החליט לחוזר למספרה באמצע הסגר “הלקוחות לא מרפים וכל העת מתקשרים אליי” הוא מספר בצער. חברו למקצוע, אופיר מכבוש שמשמש סגן יו”ר איגוד הספרים מסביר בעניין “לקוחות מתקשרים ואתה יודע שאם לא תקבל אותם אז יש חשש שהם ילכו למישהו אחר”. בשבוע האחרון החלו להופיע סדקים בחומת הסגר שגם כך נראה לרבים לא מובן ושום דוגמא אישית לא נראית באופק שראש הממשלה ובמיוחד רעייתו, שרה קיבלה לביתה ספר בתואנות שאף אחד לא באמת מקבל. אי לכך רבים החלו לפתוח בניגוד להנחיות והסתכנות בקנס. אפילו קבוצת פייסבוק נפתחה לשם כך תחת השם ‘לא בסגר’. 

מכבוש: “ספרים וקוסמטיקאיות רבים מתבקשים על ידי הלקוחות לעבוד בניגוד לתקנות הסגר. בכל יום חוזרים עוד ועוד ספרים וקוסמטיקאיות לעבוד והופכים לעבריינים בעל כורחם. לאנשים כבר אין מה לאכול. השכירות דופקת והמענקים לא מכסים”. 

בן דוד : “כל שעה אני מקבל טלפון מלקוח שרוצה שנסתכן אבל אני לא רוצה להגיע למצב כזה. אני פונה לממשלה שכן תאפשר לנו לפתוח תחת תנאי תו סגול. תסתכל על המקום אני כמו בית מרקחת מבחינת עמידה בתנא החיטוי ועטיית מסכה”. בן דוד לא מעונין לפרט יתר על המידה על קולגות שהוא שומע עליהם שמקבלים באופן פיראטי, “שמעתי גם על כאלו שמקבלים בכל מיני מחסנים אבל אנחנו לא שם”. 

מכבוש::*ספרים רבים אומרים כי מי שלא יעבוד יאבד את הלקוחות, שפשוט ילכו לספרים אחרים. על כן מתגברת הקריאה מהשטח, ״אם לא ניפתח ראשונים-נפתח בניגוד לתקנות. יש דרישה מהציבור. מי שלא יפתח-יקרוס, לא יישארו לו לקוחות אנחנו דורשים מהממשלה לפתוח אותנו בסבב הראשון. אנחנו לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים. אם הממשלה לא תשמע אותנו – נקיים מחאה של מספרות בכל הארץ”.

תגובות

להשאיר תגובה