מה תעשו מול משטרת ההגירה?

בעקבות תפיסת עובדים זרים רבים בבית מפורסמים ופסקי דין שניתנו בנושא, דוגמת אילן בן דוב וקרן מיכאלי , אהוד ברק ואשתו נילי, שנקנסה ב22,000 ש"ח או מירי בוהדנה, שנקנסה ב60,000 ש"ח ואפילו אשתו של היועץ המשפטי לממשלה, שנקנסה ב20,000 ש"ח. כדאי לדעת מהי הדרך לנהוג כשורה, בזמן העסקת עובדים זרים, בכדי להימנע ממבוכה הכרוכה בביקור של משטרת ההגירה ומשפט שבסופו קנסות כבדים.
רבים מאיתנו מעסיקים עובדים זרים בעסק או בבית- סקטור העסקה הכרוך בבירוקרטיה משפטית מורכבת ומחייב היתרים ואשרות שהיה, אשרות עבודה ועוד, לצד הקפדה על זכויות עובדים זרים בכל הקשור לתנאים סוציאליים, שכר ועוד. מעסיק אשר יעסיק עובד זר שלא באישור, או ללא הקפדה על כל הדרישות ומתן הזכויות –מסתכן בעבירה פלילית וקנסות גבוהים מאוד. התקנות והדרישות המוגדרות ברשות האוכלוסין וההגירה בעניין הסדרת מעמד העובדים הזרים הינן סבוכות ומשכך מומלץ כי תעזרו בעו"ד מומחה בתחום אשר יטפל במגוון הסוגיות הכרוכות בהעסקת עובד זר.
המאמר נכתב ע"י עו"ד גולן אשטון המתמחה בטיפול והתמודדות עם הבעיות השונות העולות בכל הנודע להעסקת עובדים שרים/פליטים/ מהגרי עבודה במהלך העסקתם.

תגובות

להשאיר תגובה