כמה אתם מוכנים לשלם על תיק?

איפה מסתיים מחיר האיכות ומתחיל מחיר המותג? אופנה: את מי היא משרתת? שלש שאלות שיעזרו לכם לעשות סדר בשאלה: מה לקנות, מתי ובכמה.

כמה את מוכנה לשלם עבור תיק אופנתי? 150 שח? 1500 שח? 5000 שח? ועל שמלה? או נעליים? כמה אתה מוכן לשלם על חליפה? על עניבה?

אופנה היא “התכתיב החברתי לפריטים הנחשבים ל”נכונים” או “ראויים” ו”יפים”, בתחומים שונים כגון: ביגוד, ריהוט, עיצוב פנים וחוץ …” ויקיפדיה.

כולנו מכירים את התחושה שאנחנו מסתובבים בין חלונות ראווה עם בובות שרובינו היינו רוצות או רוצים להראות כמוהן, אתרי אינטרנט שמציפים אותנו בפיתויים אופנתיים ובתשלומים.

כמה זה עולה לנו? אופנה יכולה להעיד על מעמד חברתי, ולכן עשויה לעלות כסף רב: אנשים צורכים פריטים אפנתיים אף על פי שאלה אולי לא מתאימים למצב הכלכלי שלהם, משום שהם יוצרים בהם תחושת שייכות למעמד אותם הפריטים האופנתיים מייצגים.

אוצר מילים כמו: הלוק המיוחד…הדברים שאת חייבת לעצמך..מכונית המנהלים שלך…אל תפספס את …החדש/היוקרתי…את רוצה להראות כמו… אלה מעידים בדרך כלל על מוצר יקר, שרובנו לא יכולים לקנות.

אני יכולה להציע שלש שאלות שאתם יכולים לשאול את עצמכם לפני שאתם קונים פריט זה או אחר:

1. האם אני צריך/חייב את זה? (מתוך סולם של 10-1 )

2. האם אני רוצה את זה? וכמה? (מתוך הסולם הנ”ל)

3. האם אני יכולה להרשות לעצמי? (מתוך הסולם הנ”ל)

אז רובנו רוצים דברים יפים: בית, מכונית, בגדים, ריהוט ועוד. אך לא תמיד מרוויחים מספיק כדי לרכוש את המותגים או הפריטים היקרים, ואולי אף לא מעוניינים להוציא כל כך הרבה כסף על פריט זה או אחר, רק משום שמישהו החליט שהוא עולה כך וכך.

את אחד הפתרונות מצאתי באופנת הוינטג’. וינטג’ הוא פריטי לבוש שנוצרו בין שנות העשרים לשנות השמונים של המאה העשרים. רובם פריטי יד שנייה. שני גורמים עיקריים ממנפים את אופנת הוינטג': ידוענים שהחלו ללבוש וינטג’, ומודעות למיחזור. אני מאד אוהבת ומעריכה תוכניות טלווזיה, כמו “התוכנית של נייט” ששמה לה את המטרה להראות לנשים (וגם לגברים), איך להראות טוב ואיך לרהט את הבית במינימום כסף ובמקסימום תוצאות. והתוצאות מדהימות.

אז בפעם הבאה שאתם רוצים משהו לעצמכם, וכן, מגיע לכם, אתם לא צריכים להיות קרבנות האופנה של תעשיית האופנה, בכל תחום. אתם יכולים לצפות בתוכניות האלה ולקנות בחנויות, אתרי אינטרנט או דרך דפי פייסבוק של פריטי יד שנייה או במבצעים, פריטים מדהימים שישדרגו לכם את החיים, את מצב הרוח וכן, ישמרו על חשבון הבנק שלכם.

לדוגמה: לפני כשנה רכשתי את ביתי החדש. רציתי מאד לטפח חדר שינה שתמיד היה צפוף ובלתי ניתן לעיצוב. רכשתי במבצע שתי שידות, שולחן כתיבה ושתי כריות נוי. את הפלטה העליונה של השידות צבעתי בצבע שיתאים לשולחן. והנה, במחיר של כמה מאות בודדים של שקלים יש לי חדר שינה מקסים שכיף לי להיכנס אליו.

עוד דוגמה: הבן שלי מאד אוהב פופקורן. אנחנו לא עושים במיקרו כי זה לא בריא. יום לפני יום ההולדת שלו ראיתי בעמוד של פרטי יד שנייה בפייסבוק מכונת פופקורן חדשה במחיר סימלי. היא היתה באריזה מקורית ללא שימוש.

כולנו יכולים לעשות הבדל שיגרום לנו להרגיש טוב ועדיין להשאר במקום הבטוח לחשבון הבנק שלנו.

אהבתם. אתם מוזמנים לעשות לייק:

https://www.facebook.com/GavriellaFogelHazibrafa?pnref=lhc&__mref=message_bubble

 

26 הערות

להשאיר תגובה