תחום  האסתטיקה הדנטלית ,עבר שינוי התפתחותי גדול בשנים האחרונות, מגוון טיפולים ושיטות שמסייעות לנו לשמור ולשמר על בריאות ומראה השיניים שלנו.ריכזנו עבורכם את החידושים האחרונים בתחום – דבר המומחה  שלנו :  ד”ר רפאל ממכון לבריאות השן והגוף “דנטל הרמוניה תל אביב ”  מציג  עבורנו את  מיטב החידושים הטכנולוגים  בתחום רפואת השיניים.

בדיקות הדמיה  המסיעות  לגילוי של בעיות בחלל הפה וחשיבותן באבחון מקיף

אחד מהטיפולים המתקדמים טכנולוגית הינו מכשיר  “PRIME SCAN” שמיעל את האבחנה הראשונית עם הגעתו של המטופל/ת למרפאה והכולל  צילומים של חלל הפה וטיפולים אותם ביצע.

הכרטיס הדגטלי  הזה  מכיל בתוכו את כל הנתונים של המטופלים באופן המדויק ביותר,המערכת מציגה על המסך : צילום בטכנולוגית  תלת מימד של 2 הלסתות העליונות והתחתונות.

יתרונה הגדול של הדמיה זו , הינו שיקוף מלא מדויק ומקצועי של כל הבעיות בחלל הפה. עבור המטופלים זוהי אבחנה מדויקת לקראת התכנית הטיפולית כמו כן, הטכנולוגיה מאפשרת להבחין בבעיות קיימות וזיהוין המידי של בעיות עתידיות.לצד הדיאגנוזה במכשיר  PRIME SCAN” מתבצעת במקביל גם בדיקה תלת מימד במכשיר  CT שישקפו לרופא המטפל תוצאה מקיפה ואבחון רחב יותר.

טיפולי שיניים בילדים:חידושים לצד החשיבות בהשגת יעילות בטיפול  ויצירת חוויה חיובית

טיפולי שיניים בילדים  מאתגרים אותי תמיד כרופא, ילדים  רוצים “להאמין” בבואם לטיפול שיניים שלא יכאב, האתגר שלנו כרופאים הוא להעניק לילדים תחושת נוחות ובטחון,”גז צחוק” שנחשב יעיל ובטוח לשימוש, באמצעותו הילדים מבינים  שאין מה לחשוש “מכיסא רופא השיניים” , לצד תחושה חיובית, נינוחה ומחויכת.ברפואת שיניים אסתטית ודנטלית אנו נוהגים להשתמש גם בלייזר האנטי בקטרילי  שבאמצעותו הילדים  לא חווים שום כאב .

האמצעים החדשניים בביצוע של טיפול שורש והיתרונות בתכנון דיגיטלי של כתרים אחרי טיפול?

שימוש במכשיר  לייזר  אנטי בקטרילי לצד מכשיר הטלסקופ הדנטלי המעניק דיוק של 100% וזה גם היתרון הגדול בשימוש  הטכנולוגי בין 2 המכשירים הללו.

יתרונות של תכנון דיגיטלי של כתרים :

בטכנולוגיה המיושנת נהגו לבצע מדידות באמצעות  סד שהכיל בתוכו סילקון,הבדיקות גרמו לרוב לאי נוחות למטופלים  לפני הבדיקה.בתכנון הדגיטלי אחד מיתרונותיו הבולטים מעבר לחדשנות , שהוא משקף לנו  תמונת מצב אופטימלית לצד חווית משתמש נוחה ברורה ואפקטיבית יותר הן עבורנו כרופאים והון למטופלים שלנו, באמצעות השיטה ניתן להתאים למטופלים כתרים זמניים או קבועים בטווח קצר לעומת השיטה המיושנת שארכה זמן ולעיתים אף,לא הייתה מדויקת ומסרבלת בבדיקות ההתאמה הארוכות.

ולסיכום למה חשוב לשים לב לפני שבוחרים במרפאת שיניים?

עבורי כרופא הייתי מציע לשים לב לנראות המרפאה, לצוות הרפואי המטפל, השימוש במכשור ובטכנולוגיה חדשנית, לשרות הלקוחות ובעיקר לחוויית המטופלים מהטיפול הנכון והמקצועי.

באדיבות ד”ר רפאל אברג’יל – “דנטל הרמוניה תל אביב” – המכון לבריאות השן והגוף

 

תגובות

להשאיר תגובה