עשרות חברי וחברות קהילת הלהט”ב המקומית ותומכי הקהילה הגיעו לערב ‘חוש”ן על הבר’ שהתקיים השבוע בבאר שבע בשיתוף הבית הגאה בעיר. המטרה – גיוס מתנדבים/בות שיוכשרו לפעילות חינוך הסברה לטובה הקהילה בבאר שבע וסביבותיה.

 באירוע ‘חוש”ן על הבר’ קראו מתנדבי ומתנדבות חוש”ן והבית הגאה בב”ש לקהל לבוא ולהתנדב למען חינוך לסובלנות כלפי קהילת הלהט”ב בדרום.

כחלק מהעשייה למען גיוס מתנדבים/ות לפעילות בארגון חוש”ן התכנסו השבוע עשרות חברי קהילת הלהט”ב המקומית ותומכי הקהילה שהגיעו לערב ‘חוש”ן על הבר’ שהתקיים בפאב “ביאליק 26” בב”ש, בשיתוף הבית הגאה בעיר.

אירוע ‘חוש”ן על הבר’ התקיים לראשונה בבאר שבע  בזכות שיתוף פעולה בין ארגון חוש”ן – מרכז החינוך וההסברה של קהילת הלהט”ב – והבית הגאה בבאר שבע- מרכז חברתי-תרבותי אשר מקיים פעילויות מגוונות ללהט”ב באזור הדרום  למען גיוס והכשרת מתנדבים.

עשרות המשתתפים שהגיעו לליין הנודד של ‘חוש”ן על הבר’ בפאב “ביאליק 26” בב”ש, נחשפו  לסיפורה האישי של, לסבית תושבת העיר, מתנדבת חוש”ן ועובדת סוציאלית ששיתפה בסיפור יציאתה מהארון ובהתמודדויות הכרוכות בכך בקרב משפחתה שכבר נמצאת בשלבי עיבוד של יציאה מהארון של בן משפחה אחר.

במהלך הערב הצופים/ות נחשפו גם לארגון עצמו, וכמו כן, הוזמנו להצטרף לסמינר הכשרה של הארגון שיתקיים בב”ש בסוף דצמבר, בשיתוף פעולה עם הבית הגאה ב”ש.

אירוע זה בא כדי לעורר את המודעות לחשיבות הפעילות ההתנדבותית ולגייס מתנדבים/ות לפעילות ההסברה של חוש”ן בדרום הארץ.

שיא הפעילות תגיע בסדנה להכשרת התנדבים שיקיימו שני הגופים בין ה- 24-26.12. 

 מטרתו העיקרית של הערב הייתה גיוס מתנדבים/ות תושבי העיר וסביבתה לסמינר הכשרה שיתקיים ב 24-26.12 בבית הגאה בב”ש ובמהלכו יוכשרו המשתתפים/ות כמתנדבי חוש”ן ויעבירו פעילות חינוך והסברה באזור מגוריהם

בסמינר הכשרה למתנדבות/ים חדשות בבאר שבע יושם דגש על החיבור המקומי ועל הקהילה הגאה בדרום.  מתנדבי/ות הארגון עוברים תהליך ארוך בן 50 שעות הכשרה בכדי לעמוד במשימת ההסברה שבפניהם. סמינר ההכשרה הוא תחילתו של התהליך, הוא ימשך שלושה ימים בבית הגאה בב”ש ומשתתפיו יעברו העשרה בה יושם דגש על חיבור הלהט”בים באזור הדרום ועל חיי הקהילה.

למעוניינים/ות להצטרף לסמינר- שלחו מייל [email protected] למידע נוסף : f חוש”ן- חינוך ושינוי www.hoshen.org

תגובות

להשאיר תגובה