רוקדת כל הדרך אל ההצלחה

שירה רובינס פיתחה את שיטת LifeDance  המשלבת בין מחול, יצירתיות, עוצמה ותהליך של צמיחה, בעת שהיתה בתקופה הקשה ביותר בחייה. לאחר גירושים מבעל שחזר בתשובה היא נותרה לבדה עם שני ילדים קטנים והכאב הוא שהוביל אותה למצוא מזור באהבתה הישנה למחול. תוך כדי תנועה היא פיתחה את שיטת  LifeDance  שפועלת בעשרות מוקדים ברחבי הארץ ומושכת אליה אלפי נשים. לקורס המדריכות שנפתח בימים אלה במכללה האקדמית בוינגייט, מוזמנות נשים עם או בלי ניסיון שמעוניינות במסלול לימודים עסקי כדרך להתפתחות וצמיחה

שירה רובינס, המייסדת והבעלים של חברת LifeDance, הצליחה להפוך מחסרת כל לבעלים של אימפריה בתחום התרפיה ולייפדאנס.רובינס בת 45, אם חד הורית לשני ילדים, נולדה בניו יורק עם מיילדת ערביה, גדלה בשנה הראשונה עם מטפלת אירית ובגיל 3 עלתה עם משפחתה לישראל. בתיכון היא למדה במגמת מחול, בצבא שירתה ביחידה קרבית– חוויה שחידדה לה לדבריה את הנשיות שבה. לאחר הצבא טיילה שנה וחצי במזרח הרחוק ולאחר מכן התגוררה תקופה ביפן. כשחזרה לארץ למדה הומאופתיה ומדעי הרפואה ובמשך שנים טיפלה באלפי אנשים.

השינוי הדרמטי בקריירה שלה נולד בעקבות משבר אישי שחוותה: לאחר חמש שנות נישואים חזר בעלה בתשובה והפך לחרדי ולמרות זאת הם המשיכו 5 שנים לחיות חיי נישואין ולנסות לקיים חיי משפחה. לאחר שנכשלו הניסיונות לנסות לגשר על הפערים הם התגרשו. שירה נאלצה לגדל כמעט לבדה את ילדיה, וב-12 השנים מאז שהתגרשו רובינס ובעלה לשעבר התראו פנים מול פנים פעמים ספורות בלבד, וכאמור את ילדיה היא פירנסה וגידלה לבדה. הוריה של רובינס, שחזרו להתגורר בארה”ב כשהיתה בת 23 שבו לישראל רק לפני כשנתיים.

הגירושים ופירוק המשפחה מוגדרים על ידי רובינס כמשבר הגדול ביותר בחייה, והם שגרמו לה לדבריה למצוא נחמה ולהתחזק באהבתה הישנה למחול. “הפרידה גרמה לי למוות פנימי. באופן תמידי ליווי אותי תחושות של חרדה, אבל, עצב ומוות”, נזכרת רובינס. “כלכלית לא יכולתי להרשות לעצמי כלום ושום דבר. עבדתי באותה תקופה  בתור הומאופטית והילדים היו בגנים פרטיים. לא היתה לי עזרה כלכלית והייתי צריכה לממן הכל לבד. לא שיתפתי את המשפחה כי הרגשתי הרבה בושה וכישלון אישי. שרדתי בזכות חברות מאוד טובות ואנשים בדרך. כל אחד נתן מה שיכל”. 

בשלב מסויים הרגישה רובינס שהיא חייבת משהו שמח בחייה וחזרה לרקוד ריקודים אירים. במקביל היא חזרה ללמוד בסמינר הקיבוצים, ושם מצאה חיבור בין תרפיה לפסיכולוגיה לעולם היזמות, לצורך להיות בנתינה. באותה תקופה רקדה רובינס בקביעות ריקוד חופשי פעם בשבוע בסטודיו קרוב לבית. 

צילום: רמי זלינגר
צילום: רמי זלינגר

לאחר כמה חודשים החליטה לקיים ערב התרמה לנזקקים לכבוד ראש השנה באותו סטודיו בו רקדה, והצליחה לפוצץ את המקום בנשים. “למחרת באתי לבעלת הסטודיו וסיפרתי לה איזו הצלחה היה האירוע. היא ענתה לי שאני הולכת כנראה להיות המתחרה הגדולה ביותר שלה. זו היתה הבעיטה הראשונה שלי לצאת לדרך”, אומרת רובינס. “התחלתי לתרגל חשיבה חיובית, הפכתי בעזרת נשים מופלאות רפת לסטודיו לריקוד ללא מראות וללא מערכת הגברה ומהר מאוד המקום הפך להיות מרכז חוגים של האזור. תוך כדי תנועה פיתחתי את השיטה שלי מבלי להבין שזה יהפוך לתורה שלמה”. 

שיטת LifeDance משלבת מחול, יצירתיות, עוצמה, תהליך של צמיחה ושמחה ומציעה דרך בה כל אישה תוכל להתחבר לנשיות,לדייק בחירות בחיים, להפיג מתחים ולהשתחרר. “התחלתי לאסוף סביבי נשים שהתאהבו בשיטה וראו בדיוק כמוני את המחול ככלי מרפא”, נזכרת רובינס. “את הסדנה הראשונה העברתי במבנה נטוש שהיה רפת ומאז הכל היסטוריה. חברת LifeDance שהקמתי לפני 12 שנים הפכה לעסק משגש עם עשרות סניפים בארץ ושני מוקדים בארה”ב”.

שיטת LifeDance היא דרך חיים לבחירות מדוייקות, לבחירות מחודשות, לנשיות על כל צדדיה, חמלה, ראיית הטוב והפוטנציאל בכל דבר. היא יזמות המשלבת את תחום האימון, תחום הריקוד, המנהיגות, היצירתיות והנשיות, כך שהשלם הוא יותר מסך כל חלקיו. השיטה מאפשרת לכל אישה באשר היא למצוא את הדרך להתפתח, אם ברמה האישית, העסקית, החברתית והקהילתית. להיות הגרסה הכי טובה של עצמה.

שיטת  LifeDance נלמדת בקורס שנתי למדריכות במכללה האקדמית בויינגייט, ובימים אלה נפתחה ההרשמה לקורס הקרוב. הלימודים מיועדים לנשים עם או בלי ניסיון וכוללים מסלול של לימודי ריקוד ומסלול לימודים עסקי כדרך להתפתחות וצמיחה. הקורס יחל ב-7.11.21 ויתקיים בימי ראשון בין השעות 14:45-21:00. למידע נוסף ולהרשמה:  https://www.lifedance.co.il

תגובות

להשאיר תגובה