כולנו ראינו את מראות הפליטים באוקראינה שמצילים את חיות המחמד שלהם: אז ביקרתי הסוף השבוע בתערוכת הכלבים השנתית ומצאתי אנשים שמתייחסים לכלבים כמו לילדיהם. בתערוכה התמודדו כלבים על תואר הכלב היפה ביותר, המאולף והממושמע. יש מקצים לפעוטות (עד שלושה חודשים ) גורים ומבוגרים בהם הם נבחנים על אלגנטיות, טיפוח ונוכחות וגם “אלוף הגזע”. לקראת התחרות “ההורים המאושרים” מכינים את כלביהם כמעט כמו חתן בר מצווה: מברשות, בושם, פן ומזמינים מראש “מציג” בדרך כלל מאלף מקצועי שידגים לשופטים חמורי הסבר את ביצועי הבייבי שלהם. כלבלב הו די די בם בם

התערוכה מתקיימת בביתן אקספו בתל אביב בשיתוף ההתאחדות הישראלית לכלבנות, ובחסות חברת “רויאל קניין”. השתתפו בה מאות כלבים, מעשרות גזעים שונים, ביניהם: כלבי רועים, דוברמן, פינצ’ר, שנאוצר גזעי דוגה דוגה, מולוסים, טריירים, דקלים, גזעי שפיץ, האונדס, כלבי ציד, רטריבר וספניאל, כלבים זעירים וכלבי רוח.

הכלבים  התחרו על תארים בזירות הגזע ולאחר מכן יתחרו המנצחים במקצי הזירה המרכזית שתכלול תחרות זוגות, קשישים, גורים וצעירים וימדדו על פי: מבנה גופם, תנועתם, אופיים, פרוותם ועוד. לאחר שיוכרז הזוכה מכל גזע, הם יתחרו ביניהם על תואר כוכב התערוכה הנכסף.

בתערוכה התקיים מופע אג’יליטי –  ספורט בו מתחרים צוותים – אדם וכלב – במעבר מכשולים ומשוכות ;  מופעי כלבי עבודה ושירות המדגימים משמעת, הגנה והצלה ; ענפי ספורט נוספים המעלים על נס את הקשר בצוות אדם וכלב כמו פריזבי וריקודים עם כלבים.  

לדברי טל יפה, דובר ההתאחדות הישראלית לכלבנות: “התערוכה היא חגיגה אמיתית לאוהבי הכלבים והחתולים, מטרת התערוכה והצגת הכלבים היא בראש ובראשונה לחבר ולקרב את הקהל הרחב לעולם הכלבנות המתועדת, ללמוד להבין אותם וכמובן להכיר ולהעריך את המאפיינים השונים של כל גזע.”

תגובות

להשאיר תגובה