הוא אחד הסטנדאפיסטים המבטיחים כיום (ואם לא שמעתם עליו עד עכשיו, זה חטא שעליכם לתת עליו את הדין, או פשוט ללכת להופעה שלו) ולאורך הראיון איתו הזלתי דמעות ( לא כי הוא ריגש אותי, אלא כי הוא לא ענה לתשובה אחת באופן רציני מבלי לצחוק, או שכן?) – יוחאי ספונדר, אחד השמות החמים ביותר בעולם הבידור הלוקאלי כיום ( על אף שפעיל בהצלחה רבה זה יותר מעשור) והוא יוצא כעת בסיבוב חורף חגיגי המופע נוגע בנושאים כגון: זוגיות, ישראליות, דת ומאבקים פנימיים. זהו מופע אנרגטי שפותח את הראש, את הלב ומוריד הרבה דמעות מהעיניים (זה לא אני אמרתי, זה הקומוניקט) , כשההופעות הקרובות תתקיימנה בבית ציוני אמריקה בתל אביב (19.2.16, 22:30) וב-29.2.16 ("פקטורי" ת"א, 21:00) . שלא תלכו?

יוחאי, מה מצחיק אותך?

"מצחיק אותי שכשמישהו מנסה לחפר על הטעות שלו, הוא עושה עוד טעות כמו קומדיה של טעויות. זה קורע אותי, פעם הפלתי לאיזה סבתא שעברתי לידה את הדפים בבנק בטעות וכשהתכופפתי להרים לה אותם הפלתי עם הגב או הישבן שלי גם את העציץ, עכשיו זה ממש מצחיק אותי, אפילו שזה לא באמת קרה. "

זוכר את הפעם הראשונה בה עמדת על במה והצחקת?

"בטח שאני זוכר".

אם לא סטנדאפיסט, מה לדעתך היית יכול להיות?

"שיפוצניק,, או חקלאי, או מאבטח, או ספר, (בספרייה, לא אלה הקרחים, אז ספרן הייתי צריך להגיד לא? יש מקצוע כזה?".

שמעתי רבות על המופע שלך : מה הוא כולל?

"המופע כולל הומור על כל החיים, מכל הכוונים, ללא פרות קדושות, אחד הדברים שהכי נהניתי לחקור בשביל המופע זה את נושא הדת ואיך אנשים מפחדים לפתוח את הראש באיזורים האלה שהם בסוף הכי מצחיקים, כמו אמונה תפלה למשל: אם באמת תכנס פנימה מספיק אחורה בזמן, תגלה שאיזה סבתא קדומה נפלה פעם ובגלל זה חצי גלובוס יורק על חתולות שחורות, זה קורע מצחוק כי זה אדיוטי ."

מי קהל היעד שלך?

"אני לא יודע מי קהל היעד שלי, לא מאמין גם בפילוח, אוהב לראות שאנשים באים להופעות, אני תמיד אוהב את הקהל שבא, והרבה פעמים גם יש לי בקהל אנשים מדתות אחרות וזה מדהים בעיניי."

השלם את המשפט: יוחאי ספונדר הוא..

"הוא, הם, היא… התשובה מיד אחרי הפרסומות… "

 

5 הערות

להשאיר תגובה