הפעם אני רוצה להקדיש את מדור "הבמה החדשה" למישהי המוכרת לכולנו כשחקנית ומגישה נודעת, שרון זליקובסקי, שבשנה האחרונה הוסיפה "פאזה" חדשה והפציעה לעולמנו גם כיוצרת וזמרת.

אחרי שהוציאה שני סינגלים מיוחדים: "מגדל הפזמון" ( קאבר ל-Tower Of Song של לאונרד כהן) ו"סחוטה", זליקובסקי שחררה השבוע סינגל שלישי מתוך אלבום הבכורה עליה שוקדת יומם וליל עם המוסיקאי, מעבד ומפיק מוסיקלי נתן כהן, הנשמה הטהורה.

"לפעמים זה עוזר" ששרון כתבה והלחינה בעצמה הוא טקסט אישי, סנטימנטלי וחושפני העטוף בלחן מעט בלוזי ורוקי המעביר היטב כוחן של המילים ומסרן. זליקובסקי לא מתיימרת להיות זמרת בעלת קול פעמונים ולא צריכה להיות כזו : היא שרה מהלב ( וזו לא קלישאה) , מהרגש ומצליחה להעביר את מאווי נפשה לקהל המאזינים בדרך הטובה ביותר : קולה הפנימי.

הביצועים החושניים והעדינים של שרון שזורים בעיבודים עדכניים ואיכותיים הרוקמים יחד צלילים קסומים של נחת, שלוה ונשמה שאינה מחפשת להיות צדקנית או מושלמת, אלא מדגישה את החסרונות לצד היתרונות, הטוב לצד הרע, מה שיש לצד מה שאין, הויתור לצד ההשגה ומצליחים להותיר באזני המאזין טעם של עוד.

"זהו שיר מיוחד עם הפקה מוסיקלית ייחודית, המשלבת את האקוסטי עם האלקטרוני" אומר נתן כהן "ההפקה נעשתה בשיתוף פעולה מלא ביני לבין שרון, שתרמה לא מעט רעיונות גם כיוצרת וגם כמבצעת בעלת קול עמוק ומהפנט".

מילות השיר – "לפעמים זה עוזר" ( מילים ולחן: שרון זליקובסקי, עיבוד והפקה מוסיקלית: נתן כהן)


"קר לך עכשיו
הגוף קצת רועד
רוצה עוד חיבוק
אבל הפחד משתק

אדליק את התנור
החום משקר
לוקחת כדור
לפעמים זה עוזר

וזה פוגע
זה נוגע
קורע
הלב שלי יודע

חושך עכשיו
אדליק את האור
עוד קצת היום
יהפוך לאתמול

הרגע בודד
אני אתמודד
רוצה רק לזכור
שהכול יעבור

וזה פוגע
זה נוגע
קורע
הלב שלי יודע

רוצה פה משמעות
לומדת על מהות
לוקחת את הזמן
כאילו החיים
הם רצף מכוון
של צחוק ושל מתן
ואז נפגעת שוב
הולכת מיטלטלת
ומשנה זהות
עכשיו את קצת אחרת

וזה פוגע (זה מציק לי בגוף)
זה נוגע (הנה מתחיל הטירוף)
קורע (כואב לי הרגע)
הלב שלי יודע (לומדת לבד רוצה לומר לו עכשיו)"

 

תגובות

להשאיר תגובה