מאז שהוא זוכר עצמו, יהונתן באשר מנהל רומן תמידי עם המוסיקה. המושבניק בן ה-27 מ”נאות כיכר” שבדרום ים המלח הוא חי, נושם וחולם מוסיקה, ובשנים האחרונות עבר נמרצות על אלבום בכורה הכולל שירים פרי עטו מתוכו יצא בימים אלה הסינגל השלישי – “רסיסים” אותו כתב והלחין באשר ומקדם את האלבום העתיד לצאת החודש.

יהונתן, זוכר את הפעם הראשונה שמוסיקה נגעה בך?

“מהיום שאני זוכר את עצמי אהבתי מוזיקה. עוד בבית הספר היסודי רציתי ללמוד מוזיקה אף על פי שכמעט בכל פעם שדיברתי על זה המורים חשבו שאין לי את הכישרון וניסו להוריד אותי מזה. ולשמחתי זה לא מנע ממני לרצות להמשיך ולנסות”.

כשאתה יושב ליצור, יש לך זמן אידיאלי למוזה?

אני כל הזמן יוצר. אני יכול להתעורר באמצע הלילה, לכתוב משפט שקפץ לי לראש בטלפון ולחזור לישון. אבל השעות שבן אני בעיקר מעדיף ליצור הן מאוחר בלילה, אני אוהב את השקט כשאני כותב, אין טלפונים, רעשים ודברים שיסיחו את דעתי. זה הזמן שהראש שלי הכי נקי ממחשבות”.

אתה רואה במוסיקה ייעוד או מקצוע?

“אני רואה את במוזיקה את שניהם. מוזיקה זה גם המקצוע שלי, אבל גם מה שאני יודע שאני צריך ואמור לעשות בחיים שלי, אני מרגיש את זה בגוף, זו האהבה הכי גדולה שלי, זה התרפיה שלי.

אם היית שואל אותי אם לא היית עושה מוזיקה מה היית עושה בחיים? כנראה שלא היה לי מה לענות לך”.

ספר על השיר החדש – “רסיסים“, כיצד נולד?

“השיררסיסיםמדבר על החיפוש התמידי שלנו אחרי האושר והנחמה במקומות הלא נכונים, את המונוטוניות בחיים שגורמת לנו לעתים קרובות לאבד קצת את עצמנו ואת מה שאנחנו באמת רוצים.

הוא נולד תוך כדי תהליך המעבר מהמושב שבו גדלתי (נאות הכיכר ליד ים המלח) לעיר הגדולה. בתקופה הזו ביליתי, הסתובבתי, הכרתי אנשים ובכל פעם הרגשתי שאנשים מחפשים אושר ואהבה במקומות הלא נכונים בדברים חסרי משמעות כמו עושר ויופי חיצוני. אנשים שעוטים על עצמם מסכות במקום להיות אמיתיים עם עצמם ועם הסביבה”.

היכן ניתן לראותך מופיע בימים אלה?

“בימים אלה התחלתי בסיבוב הופעות אקוסטי לקראת צאת האלבום, שמתוכנן לצאת בסוף החודש הנוכחי. ההופעה הקרובה היא במוצש, ה12/11 בבלו הולבירושלים. במקביל אנחנו גם עובדים על מופע השקת האלבום שמתוכנן להתקיים בינואר הקרוב”.

מתי אלבום?

“האלבום אמור לצאת בסוף החודש הזה ואני מאוד מתרגש לקראת צאתו. עבדתי עליו עם המפיק המוזיקלי בנצי גפני כמעט שנתיים ושמח שסוף סוף כולם יוכלו לשמוע את התוצאה השלמה“.

מה החלום הגדול שלך?

“החלומות שלי הם דווקא בדברים הקטנים; כמו לשמוע את הקהל שר את השיר יחד איתי בהופעה, או אפילו שבנאדם ברחוב ייגש אליי ויספר לי שהשיר שלי נגע וריגש אותו באופן אישי. החלום הגדול שלי הוא כמובן להמשיך ליצור מוזיקה ולהופיע כל החיים”.  

הופעה קרובה של יהונתן באשר: 12/11 “בלו הול” ירושלים.

תגובות

להשאיר תגובה