ריטה חוגגת על הבמות 20 שנים ל"אהבה גדולה" וגם מוציאה אלבום אוסף חדש הכולל שני תקליטורים. דודי פטימר האזין והתמוגג

ריטה, אחת הדיוות הגדולות בכל הזמנים, משחררת בימים אלה את המתנה האולטימטיבית לתקופת החגים בכלל ולמעריציה בפרט: אוסף כפול ראשון של מי שמלווה את היצירה הישראלית מזה שלושה עשורים פוריים, גדושים בהצלחות ורווי קלאסיקות שלא נס ליחן.

האוסף כולל 34 רצועות הכוללות מבחר להיטים משמונת אלבומיה: "תפתח חלון", "עטוף ברחמים", "שביל הבריחה", "אני חיה לי מיום ליום", "ימי התום", "הכניסיני תחת כנפך", "ערב כחול עמוק", "שיר אהובת הספן" ועוד.

כמו כן, האוסף כולל ארבע רצועות הרואות אור לראשונה על גבי דיסק: "מה חשוב היום", "די לכאב" ( עם כנסיית השכל), "שרה ברחובות" (גרסת האירוויזיון) ו"מים צלולים".

האלבום לא מקפח גם כמה מהדואטים הנצחיים של ריטה: "שניים" עם שלמה ארצי, "חייך וחיי" עם גידי גוב, "ציור של אהבה" עם יוסי בנאי ואף כולל שיר אחד חדש שהוקלט במיוחד לאלבום: "יומן".

האלבום לא חוסך הוד והדר ומתפאר בחוברת עבה ( יחסית) הכוללת תמונות, כתבים, זכרונות ותודות של ריטה לכל האנשים המלווים אותה בשלושת העשורים האחרונים, ולמעשה לא מסכם קריירה אלא מסכם פרק נוסף בקריירה הענפה של מי שניחנה באחד הקולות העוצמתיים והגדולים בכל הזמנים.

האלבום לא כולל אף שיר שאפשר לוותר עליו, לא מחסיר אף שיר הראוי להיכלל באוסף וניכר כי בחירת השירים נערכה בדקדקנות ובמחשבה רבה, כמו הפן הויזואלי של האלבום. בהחלט מתנה אולטימטיבית ליקיריכם לחג.

59 הערות

להשאיר תגובה