מאז ומתמיד, החורף הפך, מלבד ציון עונת שנה חורפית ואפלולית, למטאפורה למלנכוליה דואבת, עצבות, דכאון ושברון לב. את אותו עצב, לקח היוצר והזמר הכשרוני עידו רצון ובמקום לשקוע את היגון המר, יצר את אלבומו השני החושף כאב אישי ופן פחות אופטימי של החיים או במילים אחרות כנות יוצר אמיתית.

הסינגל הראשון מהאלבום – “שעון החורף” יצא בימים אלה לתחנות הרדיו וככתוב בקומוניקט מתאר הרבה רגעי חושך ופחות רגעי אור, טיסה לארץ רחוקה עם חלומות על בית ומשפחה שהפכו לרגעי בדידות, כאב, פרידה מאהבה גדולה וילד אחד יחיד ומיוחד.

את השיר כתב והלחין עידו רצון לעיבוד והפקה מוסיקלית של ספנסרוסו (מתן ספנסר ואורי רוסו).

עידו, מה עשית מאז יצא האלבום הראשון ועד צאת הסינגל החדש מהאלבום השני העתיד לצאת בקרוב?

“שנה וחצי עברו מאז צאת האלבום הראשון.  שנה וחצי של כאב ותהום בהן נוצרו שירי האלבום השני. האלבום החדש הוא אלבום פרידה. פרידה מאהבת חיי.  במהלך זמן זה, חוויתי, כתבתי, הקלטתי והנעתי את האלבום השני – תהליך תרפיה לנשמתי.”

מהו שעון החורף בשבילך?

“האלבום אכן נכתב בזמן שעון החורף אך משמעות השם היא עמוקה יותר.  שעון חורף הוא מטאפורה לכל התחושות והלך הרוח אותן חוויתי בתקופת שעון החורף הפרטי שלי:  הרבה שעות חשיכה, קור, כאב, דמעות ובדידות.”

כיצד נולד השיר?

“אני על הפסנתר, מניח את הידיים, המילים והמנגינה מתפרצות ממני כמו גייזר. השיר מתאר את הבדידות הקורעת אותה חוויתי עת נפרדתי מאהבת חיי.  יום רודף יום ואני לבדי בבית שהיה משותף לנו עם החלומות שאינם עוד.”

איך נוצר החיבור עם ספנסרוסו?

“חברתי, הזמרת היוצרת המוכשרת סמדר אקראי הפגישה בינינו. סמדר השמיעה לי את ההפקות שספנסרוסו עשו לה לאלבומה השני ובאותו הרגע ידעתי שהם יהיו אלה שיפיקו את האלבום. אורי ומתן הם שני ילדים מגודלים ואהובים, שהמוסיקה היא מגרש המשחקים שלהם. הם מתייחסים את המוסיקה כאל ציור: צובעים, מקשקשים, שופכים צבע וכך נוצר הקסם. הם מלאי חופש ואהבה ועם זאת מדוייקים ומעודכנים במתרחש במוסיקה העולמית. “

מה צפוי לנו באלבום?

“שמונה שירים שהם מעין יומן אישי, הצצה לרגעים הכי אינטימיים בחיי.האלבום מתחיל ב”רעש” יחסי ובמוטיבים אלקטרוניים וככל שהשירים מתקדמים, האלבום הופך שקט יותר ואקוסטי יותר- כמו החיים עצמם.”

היכן ניתן לראותך מופיע בימים אלה?

“לאחר שלוש שנים שנעדרתי מהבמה, אני מרגיש שוב את הדחף להופיע. מרגיש שיש לי משהו חדש ומשמעותי לספר. בימים אלה אני עובד על הופעת השקת האלבום שתתקיים בתחילת מאי.  פרטים יפורסמו בקרוב.”

תגובות

להשאיר תגובה