כשרון ונפש, נפש וכשרון – שתי תכונות עילאיות שניחנים בהן יחיד סגולה, מהזן השורד, שלא משנה כמה תלאות וחוויות יעבור בחיים, תמיד ימצא בעצמו את המקום הקטן והשקט הזה, שישמור את גחלת התשוקה והתעוזה בוערים בו.

לפני כשנה זכיתי להכיר יחידת סגולה שכזו, יחידת סגולה שלא הכרתי לפני כן (בניגוד לעולם כולו, שוב תזכורת לזה שאני מיושן), דורין אעידן שמה. במהלך אחד משיטוטיי האקראיים בפייסבוק, קראתי פוסט נסער שלה על אכזבה ושברון לב כלשהוא ועם זאת אמונה בדרך, מצאתי הזדהות טוטאלית עם מילותיה, על אף שלא שמעתי על שמה ולא הכרתי אותה לפני כן בכלל. תחושת הבטן שלי אמרה לי לכתוב לה, לאלמונית הזו (לא שאני הייתי סלב במיוחד) הודעת עידוד והזדהות ולהרגיעה שהכל יהיה בסדר. לא ציפיתי או תכננתי שהיא תחזור אליי, רק רציתי שתדע שהאור נמצא תמיד, בכל מקום ובכל סיטואציה, רק צריך לדעת היכן לחפש.

למזלי, יחידת הסגולה חזרה אליי, למישהו שאינה מכירה כלל וכלל, ופתחה בפניי את לבה לאט לאט, קליפה אחר קליפה, שעל אחר שעל, ונחשפתי לאדם רגיש, מוכשר באופן פנומנלי, עדין ובעיקר בן אדם. לאחר כשלושה חודשים ( ואל תכו אותי על חטא), גיליתי שהיא בכלל סלב: היא כיכבה בתכנית " TLV  עושים את תל אביב" (טראש טלויזיוני עתיר רייטינג – מקווה שהיא תסלח לי על התבטאותי הכנה הזו), תכנית שלא שמעתי עליה מימיי, וכן הייתה חברה בהרכב הבנות הנהדר – "סיסטרס" (עם אחיותיה שיר וחן הנפלאות), שלפני שהכרתי אותה, שמעתי עליו רק ברפרוף מבלי להתעמק (טעות, טועים, טעינו).

בינתיים בשנה בה אני מכיר את דורין, היא הוסיפה לשמה את השם העוצמתי "אור", שזה בעצם מה שהיא משדרת לכל הסובבים אותה, לכל האוהבים אותה ובעיקר לעצמה. בשנה האחרונה, והייתי עד לכך באופן אישי ( לכן אני לא כל כך אובייקטיבי בכתבה, אם כי, מכריי יעידו, אני לא כותב על אנשים שאיני מאמין בהם גם אם הם חבריי הטובים ביותר) , דורין אור אעידן עברה תהליך התבגרות רב ובעיקר מצאה את אישיותה המוסיקלית בצד הנכון, הקשה והאמיתי ביותר : היא עבדה יומם ולילה על אלבום בכורה, הקליטה, גנזה, הקליטה ושוב גנזה, שינתה, מחקה, המציאה, שפכה נשמתה ולא ויתרה לרגע ( על אף לא מעט הפעמים בהן אמרה "אוף") על חלומה: להכיר לעולם את דורין אור אעידן האמיתית: היוצרת, המבצעת, האישיות, הקסם ובעיקר המסר הרב שיש לה להעביר לעולם.

השבוע, אחרי לבטים והשקעה רבה, שחררה דורין סינגל בכורה שלה: "ימים" ( מילים: מרב ישראלי, לחן ועיבוד: אלמוג), סנונית ראשונה מאלבום הבכורה שלה וזה הזמן לתפוס איתה שיחה צפופה כדי לתת לכם טעימה קטנטנה של היכרות אישית עימה.

דורין אור. כשהעולם הכיר אותך נקראת דורין. מתי נוסף האור? מה הוא האור בחייך ?

"הוספתי את "האור" לחיי לפני כשנה תוך הליך מתבגר שחוויתי עם עצמי יחד עם זה גיליתי שעצם ההתעסקות שלי במוזיקה האמתית, בה אני מתרכזת בעיקר בשנה האחרונה, היא באמת הייעוד שלי והיא נותנת לי את האור הגדול בחיי."

איך היה המעבר המוסיקלי מלעבוד כשלישיה ללעבוד סולו, לבד ? מה הדבר הבולט ששמת לב אליו בשוני הזה בעבודה ?

"ללא ספק יש שינוי גדול בעבודה כצוות, כלהקה לבין עבודה בסולו. סיסטרס הוא ניסיון שכנראה צריך היה לקרות כדי שבסופו של דבר אמצא את הכיוון הנכון והאמיתי שלי מבחינה מקצועית ומוסיקלית.

אני רואה בהתגבשות המוסיקלית כחלק מבגרות מסוימת שלי ואני שמחה מאוד שבשנה האחרונה אני באמת מרגישה שאני מתעסקת הבנתי שבשבילי היצירה היא העיקר ואין קיצורי דרך אלא רק עבודה קשה."

אילו הייתה ניתנת לך ההזדמנות עכשיו : היית חוזרת לריאליטי? במה זה השפיע על נתיב חייך ?

"נוכחתי לגלות כי אין לדעת מה יוליד יום אבל נגעתי בריאלטי שאני יכולה לסכם אותו כשיעור מרתק ואולי לתקופה שהייתי צריכה לעבור, ללמוד ולצמוח ממנה ."

ספרי קצת, כיצד נולד סינגל הבכורה שלך : "ימים" ?

"העבודה החלה די במקרה. נוצר קשר מקרי עם היוצרים דרך ……..התחלנו לעבוד יחד בהקלטות ביתיות עד שהבנו כי יש כאן משהו הרבה יותר מקצועי. חברנו לאולפן מקצועי ולנגנים מקצועיים, עבדנו יחד כצוות, כמשפחה וכך נולד הסינגל של ימים אבל לא רק הוא כי יש עוד חמישה שירים שהוקלטו, ושמאמינה שיצאו לא הרבה אחריו"

מתי שורה עלייך המוזה ?

כשאני מרגישה צורך לפרוק אני פותחת את הוורד ומשם יוצאות לי היצרות. אין לי באמת הגדרה מתי זה קורה, בעיקר כשמרגישים."

מה החלום הכי גדול שלך ?

"אם הייתי אומרת קיסריה מאמינה שהייתי בנאלית. הייתי רוצה להוציא כמה דיסקים, קריירה מתמשכת, הופעות מביאליק ועד קיסריה. וגם ודואט עם רייכל ."

השלימי את המשפט: דורין אור אעידן היא..

"העידן החדש."

 

תגובות

להשאיר תגובה